Липень — період інтенсивного зростання ягід та максимального споживання виноградною рослиною вологи та елементів живлення із ґрунту.
У надранніх та ранніх сортів ягоди починають наливатися, розм’якшуватися і приймати характерне для даного сорту забарвлення. Ось чому в цей період особливу увагу приділяють підтримці в ґрунті оптимальної вологості шляхом систематичних поливів та гарному мінеральному живленню у вигляді підживлення. Поливи краще проводити таким чином, щоб верхній шар ґрунту не зволожувався, це запобігає розвитку поверхневих коренів і знижує частоту проведення катарівок. Поливати краще через дренажні труби, поєднуючи полив із підживленням.
До початку дозрівання ягід кущі підгодовують повним мінеральним добривом із співвідношенням N.Р.К. 3:1:2. На потужних чорноземах — 4:2:3 або органічними з добавкою фосфорно-калійних добрив. З азотовмісних добрив використовують аміачну селітру, сечовину, з фосфоровмісних — суперфосфат, подвійний суперфосфат, амофос, з калійних — сірчанокислий калій, калімагнезію, поташ, золу деревних рослин. Калійну сіль (хлористий калій) через вміст хлору та частого хлорозу листя після внесення в ґрунт не рекомендується застосовувати на виноградниках навесні та влітку. Її застосовують восени з тим розрахунком, що аніони хлору за зиму вимиються опадами з коренеживаного шару і хлорозу не буде.
У фазі розм’якшення ягід у ранніх сортів з підживлення виключають азот. У цей період для посилення інтенсивності фарбування ягід видаляють частину листя, розташованого в зоні грон.
Для стимулювання цукронакопичення та збільшення цукристості ягід застосовують фосфорно-калійні добрива підживлення. До 1 – 1,5%-ї добової водної витяжки суперфосфату додають 0,5% (50 г на 10 л води) сірчанокислого калію, 7-10 г борної кислоти, 5-7 г сірчанокислого марганцю і 1 г йодистого калію. Розчин добрив з обприскувача наносять на верхній ярус листя, намагаючись не допускати попадання розчину на ягоди.
Встигніть обробити Фальконом
У липні також необхідно провести обов’язкову обробку винограду засобами захисту від хвороб. Але тут є один важливий нюанс. Справа в тому, що різні сорти починають квітнути, а потім і достигати в різні терміни. Особливо це актуально в цьому році, коли через квітневий мороз звичні календарні терміни обробок винограду були порушені. Адже перші бруньки частково вимерзли, а другі розпустилися і пішли в ріст, із запізненням.
Тому, якщо на вашому винограді вже висять ягоди розміром із ніготь, то ці лози потрібно обробляти фунгіцидами із меншим терміном очікування, щоб не труїти ні себе, ні інших людей, які будуть споживати цю продукцію. У такому випадку залишається фунгіцид Топаз (2-3 мл на 10 літрів води).
Якщо ягода менша, то можна застосувати Фалькон (5 мл на 10 л) або суміш Фонтес чи інший препарат із діючою речовиною манкоцеб (30 г на 10 л) разом із Стробі (2 г на 10 л).
Будьмо уважні! Обробку таким фунгіцидом, як Фалькон, можна проводити виключно ввечері або рано вранці при температурі повітря 20 градусів. Інакше можете «спалити» листя.
Автор: Підготував Ігор Філоненко
Додати коментар