Амброзія — що воно таке? Ще не так давно я зовсім не задумувалась над цим питанням, а от ставши мамою, почала більше уваги звертати на те, що корисно для моєї дитини, а що ні!
Єдине місце у Кобеляках, де можна прогулятися з коляскою — це міський парк ім. Б. Хмельницького, і кожного вечора туди сходяться молоді мами з дітками, так би мовити, подихати свіжим повітрям. Але чи хтось задумувався, яке воно там насправді свіже й чисте? Здавалось би, зелень, дерева — що ще потрібно? Але якось зовсім випадково я звернула увагу на траву, яка там росте: це ж амброзія, яка саме зараз буйно цвіте! Амброзія в сезон цвітіння викликає у багатьох важкі хворобливі реакції: нежить, сльозотечу, свербіж в очах і носоглотці, кашель, аж до задухи. Страждають і дорослі, і діти. А крім того, нераціональне харчування, зайва лікарська терапія, безконтрольне використання антибіотиків, стресові навантаження, малорухливий спосіб життя, екологічна ситуація, що постійно погіршується та зміни в кліматі підвищують вразливість організму дорослої людини алергенами, тобто речовинами, що викликають алергію. Тоді що вже говорити про немовлят, у яких ще взагалі немає захисту від оточуючого середовища?
У період цвітіння, із середини липня до настання ociннix заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання — амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми. І ніхто й подумати не може, що всі ці симптоми у нього з’явилися після прогулянки місцевим парком!
В умовах нашої місцевості ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами (по узгодженню із санепідемстанцією), виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння. І тут виникає запитання: хто повинен слідкувати за місцевим парком? Чому територію придорожніх узбіч регулярно скошують, а зовсім поруч, в парку, квітне амброзія?
За видалення карантинного бур'яна, яким є амброзія, відповідають землевласники. Приписи на знищення амброзії дає державний карантинний інспектор. Таким чином, виконком міської ради має знищувати амброзію. Слід зазначити, що в Полтавській області на лікування полінозу витрачається понад 5 млн гривень - це все гроші населення. Крім того, втрати через зниження врожайності соняшника та інших сільгоспкультур склали минулого року 10-12 млн. грн. Амброзія розповсюджена лише у чотирьох південних районах Полтавської області. Таким чином, через бездіяльність державної карантинної служби, райдержадміністрації, міської ради ми з вами втратили понад 15 млн гривень, це в середньому 2500 гривень на кожного мешканця району.
Слід зауважити, що розроблено методику профілактики розповсюдження амброзії саме на базі клімату та земель Кобеляцького району, але ці роботи не проводяться. Цікаво відстежити цьогорічний звіт Кобеляцького державного карантинного інспектора по амброзії - прошу пресу не залишати цього питання поза увагою.
00
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.