Україна — для людей… Для китайських?

Одна моя знайома 8 березня відзначала в Польщі. На жаль, туди вона поїхала не для того, щоб помилуватися королівським Ваве­лем у Кракові чи потрапити на весняний розпродаж у варшавських магазинах. Ні, через Польщу та Німеччину знайома добиралась у Данію. А там, згідно із контрактом, півтора року працюватиме на молочній фермі. Через місяць до неї приїде і її чоловік. Він обрізатиме кущі та дерева у данських садках.
У далекій заморській країні вже утворилась справжня кобеляцька діаспора. Там на місцевих фермах працюють шість кобелячан. Ще десять чоловік, як кажуть, «на підході». Усім цим людям менше тридцяти років, усі вони мають вищу або неповну вищу освіту. Усі вони в Україні не були безробітними, деякі мали сім’ї.
Чому всі ці люди поїхали або ще поїдуть у чужу для них країну? Чому вони поміняли роботу у сфері послуг, розваг, чиновницькі посади на тяжку і некваліфіковану працю в корівниках, свинарниках, садах і городах?
Ці питання були задані майже всім знайомим емігрантам. І всі вони дали схожі відповіді. Та тому, що вони не хочуть працювати за тисячу чи півтори тисячі гривень на місяць, не хочуть щоденно стикатися з тотальною корупцією, їздити по «вбитих на смерть» дорогах і не бачити жодного натяку на якесь світле майбутнє.
У чужій для них Данії їм платять по 10–15 тисяч гривень в місяць. Годують, безкоштовно (підкреслено автором) лікують. Там за рахунок держави можна, знову ж безкоштовно, тричі робити операції зі штучного запліднення. Так там вирішують проблему дітонародження. В Україні подібне задоволення коштує тридцять тисяч гривень.
Одна знайома емігрантка розповідає: «Тут я зрозуміла значення поняття «шопоголік», тобто, той, хто любить робити покупки. Це коли купляєш, купляєш, а гроші все залишаються і залишаються».
А ще емігранти-заробітчани говорять: «Тут ми відчуваємо себе людьми». А я запитую себе і тих, хто в Україні залишається: «А для яких людей будує Україну наш Президент і його «суперпрофесійна команда»? Для китайців, в’єтнамців, індійців та інших азіатів? Чи для купки корумпованих чиновників і мільярдерів, які крадуть і накрастися не можуть?
Найсумніше в цій історії те, що жоден із опитаних емігрантів не висловив бажання по закінченню контракту повертатися в Україну.

Автор: Ігор Філоненко
10 березня 2011, 17:45 | Полтавщина | Редакційна

1. New York / 15 березня 2011, 08:44 Цитувати
3. KING написав:
« І якогось біса тут сиджу та ту саму тисячу заробляю»

...and golden years is going.
2. Микола Гузченко / 20 березня 2011, 11:59 Цитувати
Ненормативна лексика
Згоден з приводу дегенеративної селекції. Вийшло так, що на протязі століть з гірших виживали найгірші, а ми - результат цього прекрасного експерименту. Продукт життєдіяльності, так сказать.
Але селекція - це не першопричина. Чому ніхто не утнув подібне з Німеччиною, Францією, Бельгією? Бо ці народи сильні - ні в кого не вийшло.
Та що там Бельгія - візьмемо півторамільйонну (блять!!!!) Естонію. Вона ж теж попала під селекціонерів, теж КДБ і все таке. І шо? А нішо! Нічого не вийшло. Кишка тонка. Поламав совок зуби об народ чисельністю як Дніпропетровськ.
А візьміть Росію. Її взагалі ніхто ніколи не завойовував. Варилися самі собі. І шо? Мудаки такі самі, як і ми.
9. KING пише:
«покоління з три потрібно,»

Ні, до жопи. Процес виродження виродженої нації продовжується. Як і при совку, зараз владою ціняться виродки, а не розумні, чесні, прогресивні люди. Безглуздо рахувати покоління, коли ми й досі рухаємося вниз.
3. Микола Гузченко / 20 березня 2011, 12:28 Цитувати
Ненормативна лексика
О, придумав прикольний приклад. Ось візьміть кобеляцьку власть. Тандем Ісип-Галушко. Розумні, достойні, прогресивні чуваки. Керують 10-тисячним містечком. Так от, далеко піти в них не вийде, бо у них немає цінних нині якостей.
Щоб далеко піти, потрібно бути бандитом, дебілом, ідіотом, мудаком або наркоманом. Не вірите? А гляньте на два найбільших міста України. Черновецький-Довгий, Добкін-Кернес (ну добре, Кернес-Новак). Он хто ціниться. А ти кажеш, 3 покоління...

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.