Якою буде погода у нинішньому, 2011 році? Чи не впадуть приморозки на цвіт? Чи готуватися до шаленої спеки? Останні роки популярними стали прогнози народного синоптика з Волині Володимира Лиса. Він завжди застерігає: прогноз від Лиса — для міста Луцька та області. Майте це на увазі. Утім, народному синоптику заперечують: так і в нашій місцевості справджується! Отже, пропонуємо вашій увазі прогноз погоди від Володимира Лиса на 2011 рік.
— Перш ніж перейти до самодіяльного прогнозу на нинішній рік, нагадаю, що я погоду не «вгадую», не «пророкую», не маю жодних «видінь» щодо її перебігів, як чимало читачів і навіть журналістів чомусь вважають, а будую свої прогнози виключно на методі народного прогностика за спостереженнями за погодою 26 грудня — 6 січня. Ще відомий етнограф Василь Скуратівський писав: українці давно уже помітили — у ці дні, що настають після того, як починає збільшуватися світловий день, погода мовби «проектується» на цілий рік. Він твердить — таке прогнозування відоме з першої половини XIX століття.
Зима
Друга половина січня має бути «зимовішою» за першу, поступово повернуться морози, а третя січнева десятиденка — мабуть, найхолоднішою, особливо її закінчення. Помірно холодним обіцяє бути і лютий. На початку місяця — сніг, холодно. За морозами відлига. А кінцівка місяця і календарної зими в цілому — холодна, із снігом.
Весна
Той, хто спостерігав за погодою 28–30 грудня, міг лише позітхати, бо ж ці дні були щедрими на сніг, мокрий сніг і часом заметілі. А це за народним прогностиком означає, що весна нинішнього року передбачається затяжною і доволі мокрою. Березень повинен початися з хурделиць, які триватимуть з перервами майже всю першу декаду. Доволі прохолодною зі снігом, мокрим снігом, а згодом дощем має бути і друга десятиденка березня. Третьої декади першого весняного місяця має, нарешті, потепліти і проглянути сонечко. Майже з самого початку квітня протягом першої його десятиденки також ітимуть дощі, можливо, подекуди навіть з мокрим снігом. Після першої дощової декади повинно настати потепління приблизно 10–15 квітня. На межі другої і третьої декад — нова порція дощів. А ось третя декада тепла, часом з дощами, а часом, як у нас кажуть, з перемінами.
Травень також випадає переважно мокрий. Дощі у першій декаді й прохолода. Далі перерва і знову дощі приблизно 16–22 травня. А ось середина третьої декади — тепла і погідна, лише з дощем в самісінькому кінці місяця.
Літо
Червень має розпочатися гарною погодою, яку лише наприкінці першої декади переб’є дощ. Взагалі місяць теплий, за винятком ще однієї дощової порції після його середини.
Майже весь сонячним і теплим випадає цьогорічний липень. Такими мають бути з невеликими дощовими перебивками перша і друга декади. Гроза можлива наприкінці другої десятиденки, а третя майже вся тепла і сонячна. Теплим, погідним обіцяє бути майже весь серпень.
Дощі можливі на початку другої і в середині третьої декад.
Осінь
Нинішня осінь, а значить, і її перший місяць вересень розпочнуться теплими літніми днями. Після дощів у другій п’ятиденці всю другу декаду аж до Різдва Богородиці, яке припадає на 21 вересня, повинна стояти тепла, переважно сонячна погода. А ось третя декада дуже холодна, з дощами і значним зниженням температури. Потеплішає хіба що в останні день-два вересня.
Переважно теплим, з дощами на початку другої декади і наприкінці місяця, прогнозується жовтень. Можливе похолодання 19–21 числа.
Початок листопада теплий, значне зниження температури в середині місяця, довгі затяжні дощі, які перейдуть у снігопад, у третій десятиденці.
Зима
Після кількох відносно ще теплих, хоч і вже зимових днів, значне похолодання слід очікувати у грудні. Місяць обіцяє холодні вітри, як і минулого року, сніг, а потеплішати має лише перед самісіньким Новим роком.
Додати коментар