Для більшості працівників зі шкідливими умовами праці пенсійний вік не збільшується
У ході обговорення пенсійної реформи найбільш дискусійним питанням є підвищення пенсійного віку для жінок та чоловіків-держслужбовців.
Проте такі нововведення не будуть стосуватися цілого ряду пільгових категорій громадян, пенсійний вік яких після реформи не зміниться.
Як і раніше, право на пенсію за Списком № 1 у віці 50 років матимуть чоловіки із пільговим стажем 10 років, жінки у віці 45 років при шкідливому стажі 7 років 6 місяців.
Зберігається вік виходу на пенсію і для працівників по Списку № 2, а також для водіїв міського пасажирського транспорту, залізничників, геологів, лісозаготовачів, плавскладу річкового флоту: чоловіки — 55 років при пільговому стажі 12 років 6 місяців, жінки — 50 років за наявності 10 років такої роботи.
У 50 років продовжуватимуть виходити на пенсію доярки і свинарки зі спеціальним стажем не менше 20 років.
Незалежно від віку призначатимуться пенсії льотчикам цивільної авіації та жінкам, які народили п’ятеро і більше дітей, виховавши їх до 14 років, та працюють у сільськогосподарському виробництві.
При досягненні 55 років незмінним буде право на пенсію чоловіків з числа трактористів-машиністів, які відпрацювали у виробництві сільгосппродукції 20 років.
Законопроектом із пенсійної реформи пропонується поступово збільшити раніше встановлений пільговий пенсійний вік лише жінкам, які відносяться до учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, а також багатодітним матерям, які народили і виховали до 6-ти річного віку 5-х дітей, та матерям інвалідів з дитинства.
Автор:Валентина ЯЩЕНКО, заступник начальника управніння Пенсійного фонду
Додати коментар