«На смітник викидають усе підряд!»
Минулої п’ятниці відбулась п’ятнадцята сесія Кобеляцької міської ради шостого скликання. На ній говорили про каплицю Всіх Святих, ремонт доріг та сміття.
15:10 дня. Зал засідань міської ради. До сесійної зали прибуло 23 депутати з 30. Міський голова вирішує розпочати.
Першим питанням у порядку денному стоїть передача каплиці Всіх Святих в районну комунальну власність. Сергій Галушко розповідає, що за день до сесії депутати розглянули звернення голови Кобеляцької районної ради щодо передачі каплиці Всіх Святих у районну комунальну власність.
Відповідно, мали змогу детально обговорити це питання і дійти до спільної думки.
Тому міський голова пропонує депутатам голосувати. І народні обранці одноголосно голосують «за». Наступним у порядку денному стоїть питанням про режим роботи дискотечних закладів. Валерій Коробейник повідомляє, що це питання теж обговорювалось за декілька днів до сесії. І пропонує надати дозвіл виконавчому комітету Кобеляцької міської ради у межах своїх повноважень дати погодження на роботу дискотечних закладів у місті щоденно до 24 години, а з 11 травня до 2 вересня — до першої години ночі. За це питання народні обранці також голосують одноголосно.
Далі Володимир Рева цікавиться, чи вказувався у договорі оренди ремонт вибоїн на дорозі, які залишили працівники цирку після встановлення шатра?
На це питання відповідає Сергій Галушко.
— Ми не надаємо в оренду вулиці та площі, це заборонено законом, — каже Сергій Станіславович. — Ми просто даємо дозвіл на тимчасове розміщення. Цирк стояв на площі з понеділка по середу. І всі кобелячани могли бачити, плюс до всього це й в інтернеті було розміщено, як забиваються великі залізні штирі в асфальт. Та хочу зазначити, що інакше ніхто не придумав встановлювати шатро, окрім як забивати штирі. Просто нам, як господарникам, шкода бачити, що саме у нас на площі їх забивають. Але коли виконком надає дозвіл, у пункті номер три, а це зобов’язальна частина, обов’язково вказується: за собою прибрати та поновити.
— А чому ж ви не проконтролювали, що дірки залишились? — питає Володимир Рева.
— Я особисто проконтролював це питання, — продовжує Сергій Галушко, — дірок нема. Все зацементовано.
Наступними у порядку денному стоять земельні питання. Міський голова зауважує, що на цей час роботи з приватизацією побільшало. Адже з 2013 року вона може бути платною. Відповідно, бажаючих приватизувати свої земельні ділянки стало значно більше.
Далі депутати приступають до розгляду різного. Роман Матюхов піднімає питання сміття біля контейнерів.
— У центрі зараз більш-менш прибрано, та за ним, зокрема, у районі Мануальної терапії, жах, що робиться, — каже депутат. — Якщо є така необхідність, піднімайте тариф. Може, тоді у місті стане чистіше. Не тільки в центрі, а кругом у місті.
— Усе залежить від жителів, — зауважує Віктор Фесюра. — Виносять на смітник усе!
— Люди викидають все підряд! — підтверджує Володимир Слісаренко. — Навантажувач потім не може виїхати. Машина повинна використовуватись для побутових відходів. А люди викидають щебінь, землю, цеглу та інше. Наші працівники на роботу з такими умовами виходити не хочуть.
Олександр Ісип наголошує, що треба розуміти одне: у тариф чотири гривні входить вивезення сміття з контейнерів. А все, що лежить біля них — потребує плати, у п’ять разів більшої.
Зрештою, це питання вирішують вивчити більш детально та винести на наступну сесію.
Далі надають слово Валерію Коробейнику. Валерій Семенович повідомляє, що до нього звернулися жителі вулиці Фрунзе з проблемою, яку створює вантажний транспорт, що рухається по вулиці. І попрохав відремонтувати її, шляхом ямкового ремонту. Та міський голова відповів, що вулиця Фрунзе — дорога державного значення і пообіцяв від імені депутатів написати звернення до «Облавтодору».
Також Володимир Семенович повідомляє про добрі новини з міста-побратима Зінгена.
— 28 березня відбулось засідання партнерської комісії у Зінгені, на якому було вирішено чотири питання, — каже він. — Перше — про придбання сінокосарки для догляду за німецьким кладовищем. Друге — про виділення коштів для закупівлі дітям-діабетикам Кобеляцького району тест-стрічок для діагностики рівня цукру. Третє — про фінансування видання німецькою мовою книг Людмили Овдієнко «Ми більше не вороги» та Володимира Чернявського «Народна дипломатія».
На завершення сесії міський голова повідомив про обговорення (поки що на виконкомі, а згодом його винесуть на сесію) питання будівництва антивандального тренажерного майданчика, який хочуть встановити у центрі міста.
— Можливо, ми з вами його і профінансуємо, — каже Олександр Михайлович. — У Європі подібні майданчики створюють для людей похилого віку. Але насправді, він потрібен людям різного віку, починаючи з 14 років. Наголошую, його неможливо зламати. Ми подумаємо, де взяти кошти, а ви — де б його краще встановити. Добре було б, якби громада співпрацювала з нами і встановила майданчик шляхом суботників.