«Освятимо пожежні машини, аби не ламалися»

Минулого понеділка відбулась чергова апаратна нарада райдержадміністрації. На ній говорили про підготовку до Дня Перемоги, виплати ветеранам війни та пожежну ситуацію в районі.

Розпочали апаратну з суспільно-політичних новин. Не обійшли увагою і питання сміттєзвалищ на території всієї держави і, зокрема, Кобеляцького району. Анатолій Таранушич констатував, що сміттєзвалища були і є. Та потрібно робити все для того, аби в майбутньому на території району їх не було.

— Обласна екологічна інспекція вже почала працювати в цьому напрямку, — каже Анатолій Олексійович. — Не обійшла вона і Кобеляцький район. Уже є деякі сільські ради, на території яких побували інспектори. На жаль, висновки жалюгідні. Найближчим часом плануємо запросити в район представників екологічної інспекції з проханням роз’яснити, з чого починати і чим закінчувати.

Наступне питання було про стан виплат разової грошової допомоги ветеранам війни до 9 Травня. Начальник управління праці та соціального захисту населення Зоя Петренко повідомила, що управлінням, котре вона очолює, у квітні 2012 року проведено перевірку правильності виплати щорічної грошової допомоги до Дня Перемоги кожному ветерану війни.

— Слід зазначити, — каже Зоя Іванівна, — що в 2012 році планувалося виплатити разову грошову допомогу 2450 ветеранам війни на загальну суму 901,9 тисяч гривень. А в 2011 році — 2829 ветеранам війни на загальну суму 539,8 тисяч гривень. Варто відмітити організовану, злагоджену та проведену в найкоротші терміни роботу наших поштових відділень з виплати допомоги. Так, через поштові відділення не отримали допомогу лише два ветерани війни у зв’язку з тимчасовою відсутністю їх вдома.

Анатолій Таранушич поцікавився у голови міської ветеранської організації Олександра Живулька, чи не надходили до нього скарги від ветеранів. Олександр Данилович відповів, що була одна. Тому голова РДА попрохав Зою Петренко вирішити цю проблему.

Голова районної організації ветеранів Григорій Кіян запевнив, що з району до нього скарги не надходили.

Наступне питання було про підготовку до проведення 67-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Начальник відділу культури і туризму Марія Кириченко повідомила, що в Кобеляках та сільських бібліотеках відбулися книжкові виставки, виставки мемуарної літератури, історичні читання та літературні ранки.

— У Кобеляках до Дня перемоги заплановано святковий концерт та урочиста хода за участю духового оркестру Кобеляцької дитячої музичної школи., — каже Марія Олександрівна. — Усі учасники бойових дій, котрі не зможуть прибути на урочистості, будуть відвідані працівниками закладів культури вдома.

— Те, що ви озвучили, — каже голова РДА, — звучить красиво, — але знайдіть можливість відвідати деякі заклади культури і перевірте, як виглядає та виставка, про яку ви говорили, і так далі. Не для «галочки», а для контролю.

Начальник управління агропромислового розвитку Тетяна Чердак прозвітувалась про хід виконання районної Програми соціального розвитку сільських населених пунктів. Зокрема, вона повідомила, що загальна сума фінансування об’єктів соціальної сфери села становить 4134,3 тисячі гривень, у тому числі, за рахунок коштів обласного бюджету — 459 тисяч гривень, бюджету районної ради і місцевого бюджету — 1863,6 тисяч гривень та коштів інвесторів у сумі 1811,7 тисяч гривень. Також Тетяна Чердак повідомила, що станом на перше травня проведено ремонт Марківського дошкільного закладу. Його відкриття планується вже на кінець травня.

— З чого ви взяли, що в травні ми відкриваємо дитячий садок? Так, дійсно, ремонт зроблено! Та скільки ще треба грошей, щоб наповнити його всім необхідним? Думаю, тисяч дев’яносто. І до кінця травня ми не зможемо наповнити дитсадок меблями та всім іншим. Якщо будуть пусті стіни — червону стрічку перерізати ніхто не буде,— зауважив голова РДА.

Далі приступили до розгляду постановочних питань. Валерій Буряк розповів про результати проведення Дня довкілля в районі і повідомив, що майже всі сільські ради внесли значний вклад у санітарну очистку та благоустрій своїх територій. Особливо відзначились Бутенки, Підгора, Красне та Дрижина Гребля.
— Загалом, роботи зроблено багато, — підсумував Анатолій Таранушич. — Та ще багато залишилось незробленого. Тому потрібно працювати над цим.

Володимир Богун повідомив, що зараз на виклики працівники МНС виїжджають майже кожного дня. Мовляв, люди продовжують і далі випалювати суху траву.

— Сьогодні хлібороби ходять до церкви, ставлять свічки і просять Господа Бога, аби пішов дощ, — каже голова РДА. — Другим після них повинен бути ви.

— Та ми батюшку просимо, щоб він прийшов і освятив наші пожежні машини, аби вони не ламалися і завжди бензин був. Тоді легше буде пожежі гасити! — підсумував Володимир Богун.


Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»
11 травня 2012, 12:37 | Кобеляки | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.