Похід на пляж обійдеться у 200-400 гривень
Кінець весни, але все більше відчувається прихід справжнісінького літа. Сонце все більше припікає, а річка вабить своїми теплими водами. Новосанжарці уже відкрили купальний сезон: активно купаються і загорають. Усе більше новосанжарців задумуються про похід на пляж. Що ж з собою брати на пляж і в скільки обійдеться необхідний мінімум речей у грошовому еквіваленті? Про це ми вирішили дізнатися на центральному ринку містечка.
Отже, для початку ми вирішили придбати сонцезахисні окуляри. Звісно, ми їх будемо знімати, щоб позагорати без них, але коли в очі світить сонце і це приносить дискомфорт, вони вкрай необхідні. Біля входу на ринок бачимо заповітні окуляри. На лотку розташовані найрізноманітніші їхні види. Саме про них нам детальніше розповіла продавець Оля:
— Найбільше зараз беруть окуляри типу «капельок», «ретро 80-ті», «класичні», «полароїд».
Жінка також розповіла, що великої різниці між чоловічими і жіночими окулярами немає. На жіночих є, наприклад, якісь суто жіночі елементи, приміром, стрази. Ціни на жіночі окуляри варіюються від 80 до 150 грн.; чоловічі — від 40 до 150 грн. Дитячі окуляри коштують — від 40 грн. і вище. Можна знайти і дешевші варіанти сонцезахисних окулярів. Лишається тільки питання — чи якісніші? Ціна окулярів залежить від якості складу, рівня захисту від шкідливого сонячного світла для очей. Продавець запевняє, що окуляри по 40 гривень, які є пластиковими, очі від сонця, здається, захищають, але насправді захисту, такого, як скляні, не мають. Чим вища ціна на окуляри, тим якісніші матеріали з яких вони зроблені, а, отже, мають більший захист.
Наступним предметом пляжного набору стає, звичайно ж, купальник. Ми натрапили на розкладку, де була велика розмаїтість вибору потрібного нам товару. Очі просто розбігалися, адже були і відкриті, і закриті купальники, однотонні та барвисті. Продавець зауважує:
— Багато покупців прохають, щоб купальники були з шортиками, бікіні. Відкриті купальники купляють і молоді жінки, і представниці старшого віку. Хто більше комплексує, той купляє закриті купальники.
Ціни на них варіюються від 80 грн. до 200 грн. Ціна залежить від фасону, кількості матеріалу, витраченого на купальник. Продавець говорить, що поки що дорожчих моделей немає, але ще, можливо, завезуть. Дитячі купальники коштують від 60 до 90 грн.
На відміну від багатого вибору дитячих та жіночих купальників, чоловічі плавки у продажу… були відсутні. За словами продавця, цю несправедливість буде виправлено, адже їх повинні завезти найближчим часом. А справжній ажіотаж на купальники ще не почався.
Щоб не ходити по гарячому піску босими ногами, нам знадобляться, як говорить пересічний новосанжарець, «шльопки», а це 20-25 грн. з вашої кишені, або зручні «в’єтнамки» — 60 грн. Останні є не просто однотонних кольорів, а з яскравими малюнками.
Для повного задоволення від загорання сонечку нам просто необхідний крем для засмаги. Він повинен уберегти нас від обгорання і подарувати гарний колір шкіри. Продавець, яка роками продає креми подібного типу, говорить:
— Люди намагаються купляти креми дешевші та з більшим ультрафактором — захистом від шкідливого випромінювання. Найменший рівень захисту —10, такі коштують дешевше. Є і з вищим захистом — 50-60, зазвичай, вони й дорожчі — від 17 до 70 грн.
Продавець запевняє, що креми дійсно рятують від обгорання, що підтверджено її покупцями. Крім цього, є й водостійкі креми.
Говорить, що креми вже почали купляти. Найчастіше купляють сонцезахисні креми «NIVEA», « Еффект», «Sun Energy».
Отже, ми вже практичні готові до пляжного сезону. Мінімально така базова закупка на базар обійдеться нам приблизно у 200 грн., максимально — більше ніж у 400 грн. Ми привели, на наш погляд, необхідний мінімум речей. А ще, як ви розумієте, можна купити крислаті капелюхи, парео… І ще купа всього, що можна взяти з собою на пляж. Питання в іншому: скільки ви можете дозволити витратити на пляжний сезон так, щоб ці витрати боляче не вдарили по вашому бюджету? А доки ви думаєте, хтось, скупившись, уже лежить на новосанжарському пляжі і загорає на теплому пісочку або купається в чистих водах Ворскли.
Як правильно підібрати сонячні окуляри?
Для початку спробуємо визначитися з матеріалом. Основні критерії вибору — екологічність і безпека. Сьогодні виробники приділяють цьому питанню дуже пильну увагу. Матеріал для оправи повинен бути легким і гіпоаллергеним, а лінзи забезпечувати надійний захист очей від ультрафіолету.
Офтальмологи радять вибирати сонячні окуляри нейтральних кольорів, що не дратують очі і не впливають на сітківку: сірого або коричневого.
Тепер виберемо виробника і розглянемо маркування. Якісні сонячні окуляри обов'язково мають сертифікат, в якому відображена вся необхідна інформація. У першу чергу — здатність поглинати ультрафіолет. Значком UVA позначається ультрафіолет типу А (небезпечний для кришталика і сітківки, прискорює розвиток катаракти), а позначкою UVB — типу В (небезпечний для рогівки і погіршує зір у цілому). Чим вище на окулярах показник UVB — тим, природно, краще. Маркування на кшталт «100 % ultraviolet protection» на пластикових окулярах саме по собі насторожує, тому що всім відомо, що повністю ультрафіолет нейтралізує тільки скло. Для пластику вважається гарним показник у 80-90 %.
Спектральні вимоги до окулярів регламентуються ОСТами, ГОСТами та іншими стандартами, різними залежно від країни-виробника. Найкращими вважаються сонячні окуляри, відповідні британському стандарту BS 2742, німецькому DIN 58217 і американському ANSI Z80. Випишіть собі ці назви і шукайте маркування на виробі! Якщо букви або цифри в назвах стандартів переставлені місцями — ви розглядаєте неякісні сонячні окуляри!