Війна з алергеном
У Кобеляках триває боротьба з амброзією. Хоча не всі кобелячани бачать її результати.
Для більшості літо — це сезон відпочинку та фруктів, а для декого, на жаль, ще й алергій. Кобелячанам розслабитись не дає амброзія, яка завдає великої шкоди для здоров'я, особливо для чутливих людей. Захворювання, які вона викликає, різноманітні: від шкірних реакцій аж до бронхіальної астми. Потрапляючи в очі, ніс, бронхи, у людей, схильних до алергії, амброзія викликає нежить, сльозотечу, головний біль, підвищення температури. Як наслідок — втрачається працездатність. Лікування тривале і не завжди результативне.
До редакції «ЕХО» звернулись жителі вулиці Київської і повідомили, що неподалік їхнього багатоповерхового будинку росте амброзія у великій кількості. Людей хвилює те, що рослина починає цвісти, а отже, ризик небезпеки зростає в рази.
За коментарем ми звернулися до Олександра Ісипа. Він повідомив нам, що робота з винищення амброзії у місті триває, проте тільки в громадських місцях, а не на території житлових будинків. За словами міського голови, карантинні рослини викошуються працівниками комунальної сервісної служби кожного дня з четвертої години ранку і до дванадцятої.
Також ми вирішили почути думку провідного спеціаліста Державної інспекції карантинних рослин у Полтавській області Юрія Андрієнка. Він говорить, що про ситуацію на вулиці Київській чує вперше і обіцяє їх найближчим часом вирішити. Що ж стосується боротьби з амброзією на території району, то вона триває з травня. За цей час на громадян, на чиїх ділянках виявили амброзію, складено 12 протоколів. Розмір штрафу сягає від 170 до 250 гривень.
Юрій Андрієнко також повідомив, що найефективнішим методом боротьби з карантинними рослинами є виривання їх з корінням. І для того, щоб земельну ділянку повністю звільнити від амброзії, потрібно регулярно знищувати цей бур'ян протягом двох років.
— Скошення менш дієвий спосіб, бо призводить до того, що гілочки амброзії розгалуджуються і в подальшому рослина починає рости понад самою землею. Зрозуміло, що косарка її скосити вже не зможе. А рослина все одно дає насіння, хоча і не в такій великій кількості. До речі, воно може зберігатися в землі до сорока років, — підсумував Юрій Миколайович.