Не завадила ожеледиця гирьовикам

19 грудня в спортивному залі аграрного ліцею відбулася особисто-командна першість районного товариства «Колос» із гирьового спорту серед юнаків та дівчат. Ожеледиця та хурделиця не завадили приїхати на змагання спортсменам із Полтави, Миргорода, Великої Багачки, Озір та Біликів. Тому основна боротьба розгорілася між гирьовиками із Кобеляк та селища Яреськи Шишацького району. Гирьовики із Яресьок ще напередодні змагань вважались їх фаворитами. Гирьовий спорт в цьому селищі культивується вже кілька десятиліть. Чимало чемпіонів області та України вперше взяли в руки гирі саме в Яреськах. От і в Кобеляки приїхала молода, але дуже сильна команда під керівництвом свого іменитого тренера, майстра спорту міжнародного класу Олега Зуба. Та все ж кобеляцькі гирьовки зуміли на рівних змагатись із своїми суперниками. У командній першості і господарі змагань, і гості з Яресьок набрали рівну кількість залікових балів. Вихованці Олега Зуба зайняли перше місце лише завдяки більшій кількості залікових балів, більшій кількості переможців в окремих вагових категоріях. Перед початком змагань їх учасників та гостей розважили юні козачата. Вони продемонстрували, що можуть хвацько управлятись не лише із шаблями, а й з гирями. Шквал оплесків визвав виступ зовсім юного козачка, який піднімав дві восьми кілограмові гирі сидячи в шпагаті. Серед наймолодших, дванадцяти і тринадцятирічних гирьовиків не було рівних гирьовикам із Яресьок. На рівних поборотись із ними зумів лише Олег Рябуха із Дрижиної Греблі. Трішки не дотягнули до п’єдесталу пошани кобеляцькі гирьовики Денис Омельяненко та Роман Слісаренко. Серед наймолодших дівчаток знову перше і друге місце зайняли гості. Кобелячанка Віка Парагіна зуміла посісти третє місце. А ось серед шістнадцятирічних пальму першості виборола Ліля Куба із Кобеляк, другою стала її тезка і землячка Ліля Янович. І третє місце зайняла Інна Осадчук, донька відомого в Кобеляках богатиря Віктора Осадчука. У віковій групі серед юнаків 1993–96 років народження спортсмен із Дрижиної Греблі Олександр Голуб, піднявши пудову гирю 99 разів зайняв третє місце. Четвертим став кобелячанин Віктор Балась. У віковій групі юнаків 1992 року народження і старших потрібно відзначити виступ жителя села Рибалки Козельщинського району Олега Яновича. Він виступав за збірну кобеляцького району і піднявши 24‑кілограмову гирю 152 рази виконав норму першого розряду. Найзапекліша боротьба за першість точилася в найпрестижнішій ваговій категорії +75 кілограмів. Тут честь Кобеляччини захищав студент аграрної академії Ярослав Слісаренко. Його найсильнішим суперником виявився Сергій Зуб, син тренера яреськівських гирьовиків. Сергій, не дивлячись на свій юний вік, вже є кандидатом у майстри спорту. Свій високий рівень він підтвердив і в Кобеляках, піднявши 24‑кілограмову гирю 245 разів. Та все ж кобелячани Ярослав Слісаренко виявився сильнішим. Він підняв гирю 252 рази. Третє місце зайняв теж представник Кобеляк Сергій Осадчук, четверте — Богдан Дрига із Дрижиної Греблі. Всі атлети, які зайняли призові місця були нагороджені грамотами, медалями та цінними призами.

Автор: Артем Письмак, тренер ДЮСШ
25 грудня 2009, 11:32 | Кобеляки | Спорт і здоров'я