Нове водійське посвідчення обійдеться у 200 гривень
В Україні триває заміна водійських посвідчень. Відтепер, у нових правах указують термін дії у 50 років.
Посвідчення водія нового зразка почали видавати з 29 березня минулого року. Від тих, які були раніше, вони відрізняються терміном дії посвідки — 50 років та розмежуванням категорій на А1, А, В1, В, С1, С та інші, замість звичних А, В і С. Та начальник ВРЕР з обслуговування Кобеляцького, Новосанжарського, Козельщинського та Решетилівського районів Сергій Гузь нам повідомив, що проходити практичні курси навчання та здавати екзамен на отримання нових категорій А1, В1 чи С1 не потрібно. Якщо посвідчення водія видане до набрання чинності Закону України від 24 вересня 2008 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», то проводиться звичайний обмін на нове посвідчення. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються нові категорії.
Для прикладу, категорія А1, А відповідає категорії А; В1, В — категорії В; С1, С — категорії С; D1, D — категорії D; ВЕ — відповідає категоріям В і Е; С1 Е, СЕ — відповідає С і Е; D1 E, DE — відповідає категоріям D і Е.
Якщо немає деяких категорій, то для їх відкриття водій повинен подати до відділення ВРЕР довідку про проходження двадцятигодинних курсів навчання керуванню відповідним транспортном засобом у закладах з підготовки водіїв, підтвердження керування транспортним засобом протягом 12 місяців за однією з відкритих категорій та складає практичний іспит із керування на транспортному засобі нижчої категорії.
Такі нововведення зумовлені положеннями міжнародної Конвенції про дорожній рух, яка вимагає встановлення терміну дії посвідчення водія.
Однак, на офіційному сайті МВС України акцентують увагу, що всі національні посвідчення водіїв, видані до набуття чинності цієї постанови Кабміну, дійсні на території України і не підлягають обов’язковому обміну.
Процедура заміни посвідчень водіїв не передбачає підтвердження знання Правил дорожнього руху. Для заміни посвідчення необхідно подати до відділення ВРЕР заяву, паспорт, одну фотокартку, ідентифікаційний код, медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування відповідної категорії транспортного засобу та свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів або картку водія. За словами начальника міжрайонного ВРЕР Сергія Гузя, ця процедура обійдеться водію у 198 гривень.
Дані водійські посвідчення відповідають міжнародним стандартам. Натомість, як стверджує Гузь, водійські права видані в Радянському Союзі на території України вже не дійсні і потребують обміну. Усі інші українські документи, що видані з 1991 року, будуть діяти до кінця їхнього терміну.
Також новації торкнулися і керування легковим автомобілем з причепом. Як повідомляє Сергій Гузь, для керування легковим автомобілем з причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів, достатньо категорії «В». Якщо повна маса причепу перевищує 750 кілограмів, то необхідна категорія «ВЕ», яка відкривається після проходження повного курсу навчання у закладах, які здійснюють підготовку водіїв.
Ми поцікавились, яку процедуру потрібно пройти при втраті документів. Начальник міжрайонного ВРЕР розповів, що для цього необхідно пред’явити до відділення, яке він очолює, паспорт громадянина, медичну довідку про придатність до керування відповідної категорії транспортного засобу, ідентифікаційний код та фотокартку. Далі водію видають дублікат водійського посвідчення і він отримує їх без здачі Правил дорожнього руху та практичного водіння.
Додати коментар