«Бензину нема? Дизпалива нема? Асфальту нема?»
На черговій щотижневій нараді у райдержадміністрації говорили про амброзію, ремонт доріг та виписку пільгових рецептів.
Питання амброзії відкриває начальник управління агропромислового розвитку Василь Михайлик. Він повідомляє, що у Нехворощі за останні дні випало 48 міліметрів опадів (при місячній нормі у 35 міліметрів), у Сухій Маячці за той самий період випала місячна норма. Зрозуміло, що рясні опади спричинили стрімкий ріст бур’янів. Особливо помітною стала амброзія, яка у деяких куточках району окупувала цілі поля.
— Коли ми їздили на сходку до Лівенського, то натрапили на соняшникове поле площею 11 гектар, яке повністю заросло амброзією! — приголомшує перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Тараненко. Потім називає ще більшу цифру: — У Стовбиній Долині у забур’яненому стані поле площею 60 гектарів! Була забур’янена ділянка за ДОСААФ у Нових Санжарах, але сьогодні зранку інспектор з благоустрою доповів, що там усе викосили. Крім цього, проблемною залишається ділянка площею 5,6 га, виділена під нове кладовище. Зараз там ростуть бур’яни.
Якщо виступ Володимира Тараненка виходить доволі м’яким, то голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс вимагає бути жорсткими до тих, хто доводить землю до такого стану.
— Ми там хвилину побули із Володимиром Івановичем, а до вечора гіркота була в роті! Його потрібно скосити або знищити за допомогою обробки препаратами!
Василь Михайлик обіцяє довести питання з амброзією до логічного завершення і проконтролювати усіх землевласників, які допустили забур’яненість на своїх полях.
Далі переходять до питання соціально-економічного розвитку Лелюхівської та Великокобелячківської сільських рад. Голова першої з них Віталій Рой у своїй доповіді згадує, що досі залишається невирішеним питання ремонту дороги Забрідки — Малий Кобелячок. Вона перебуває на балансі служби автомобільних доріг, і ремонтувати її за кошти сільської ради неможливо.
— Із служби приїжджали, дивилися, до зими обіцяли зробити! — доповідає Віталій Рой.
— Щось у мене великі сумніви, що вони її зроблять у цьому році! — говорить Сергій Шовкопляс. І починає перераховувати, звертаючись до присутнього у залі головного інженера «Райавтодору»: — Бензину нема? Дизпалива нема? Асфальту нема? Роботи нема? (На всі питання головний інженер ствердно киває головою - авт.)
Обговорюючи проблему ремонту державних доріг, Сергій Шовкопляс надає слово заступнику Володимиру Борту. Той розповідає про те, як районному керівництву вдалося отримати у залізниці 240 кубів щебеню, який тепер використовують для ремонту доріг по всьому району.
— Підрядчиком виступає «Елеватор «Чиста криниця», вони додають свій бітум, гудрон, дьоготь. Таким чином зробили дороги у Богданівці, Великих Солонцях, у Руденківці — до ХПП. Дорогу від Богданівки до Варварівки, державну, між іншим! — зауважує Володимир Борт.
Завершують нараду питанням виписки пільгових рецептів у Новосанжарській ЦРЛ та центрі ПМСД. Головний лікар ЦРЛ Ольга Гиря доповідає, що у центральній районній лікарні відсоток виписаних рецептів склав 36,9 відсотка (при середньообласному показнику у 37,2%), у центрі ПМСД показник дещо нижчий - 29,4%.
— Коли ж ЦРЛ перевищить середньообласний показник? — цікавиться Сергій Шовкопляс.
— Ми працюємо над цим. Просто зараз у нас міняють вікна, на стаціонарі лікується менше хворих, тому і рецептів виписуємо менше. Проте незабаром ми маємо перевищити середньообласний показник, — запевняє Ольга Гиря.
Підтримує її і головний лікар центру ПМСД Володимир Тур, який підкреслює, що медики роблять усе, аби переконати хворих виписувати пільгові рецепти.
— Давайте перевіримо! — пропонує Сергій Шовкопляс. — Скільки людей у залі приймають препарати для зниження тиску? (Руки підіймають кільканадцять чоловік — авт.). А кому відшкодували вартість ліків? (Руку тримає піднятою лише сам голова РДА - авт.). Лише мені! Це результат вашої роботи: ніхто не йде виписувати рецепти!