У районі кір фіксували шість років тому
В Україні зафіксовані спалахи кору. Ми поцікавились, чи не загрожує ця хвороба кобелячанам.
Щоб дізнатися відповідь на це питання ми завітали в Кобеляцьке поліклінічне відділення до лікаря-інфекціоніста Віри Супруненко. Вона розповіла, що кір — це вірусна хвороба, що характеризується лихоманкою, млявістю, слабкістю, головним болем, висипами та нежиттю. Симптоми захворювання схожі на застуду, яка починається дуже гостро. Температура тіла підвищується до 38-39°, з’являється нежить, кашель, чхання, головний біль, набряки обличчя, можуть розвинутись кон’юктивіт та світлобоязнь.
Хоча симптоматика кору є специфічною, існує багато інших захворювань, що супроводжуються схожими клінічними проявами. Тому за найменшої підозри треба негайно звернутись до лікаря, щоб точно визначити діагноз.
Джерелом кору є тільки хвора людина. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Особи, які не хворіли на кір і не щеплені проти нього, залишаються чутливими до інфекції протягом усього життя і можуть захворіти в будь-якому віці.
За словами лікаря-інфекціоніста, останній раз у районі кір фіксували шість років тому. Тоді це захворювання виявили серед студентської молоді та нещеплених дітей. Чи будуть випадки цьогоріч — лікарі сказати не можуть. Адже характерними проявами епідпроцесу кору є циклічність та зимово-весняна сезонність. Особливо в групі ризику нещеплені люди. Тому основним методом профілактики захворювання на кір залишається вакцинація.
Насамкінець лікар-інфекціоніст наголосила, що зважаючи на високий ступінь небезпеки цього захворювання, при появі перших ознак необхідно негайно, не зволікаючи, ізолювати хворого і звернутись за медичною допомогою. І в жодному разі не можна займатись самолікуванням.
Додати коментар