«А що мені робити? Ті пишуть заяви, ви пишете»
Минулого тижня в приміщенні Кобеляцької міської ради відбулись збори з питання торгівлі по площі Перемоги та в районі Підкови.
На збори були запрошені місцеві підприємці, представники прокуратури, міліції та податкової служби. На початку засідання головний державний ревізор-інспектор сектору доходів і зборів Наталія Самойленко зазначила, що, згідно чинного законодавства, податківці не уповноважені накладати штрафи на порушників. Якщо підприємці торгують без державної реєстрації або у невстановлених для цього місцях, то цю проблему повинні вирішувати правоохоронні органи.
Самі ж податківці мають право перевіряти документи торгівців і повідомляти податковий орган за місцем їх обліку про порушення.
— Із тих підприємців, які працюють на Підкові, у день перевірки практично половина були без документів. Ми звернулися до Сороки, аби він дав нам перелік громадян, яким надане місце під торгівлю. Нам його не видали, — сказала Наталія Самойленко. — При райдержадміністрації працює комісія з легалізації праці. Тому я пропоную правоохоронцям долучитися до вирішення цієї проблеми. Бо податківцям у складі 2-3 чоловік, які виходять на перевірку, самостійно не справитись із такою масовою проблемою.
У свою чергу, секретар міськради Сергій Галушко звернувся до виконуючого обов’язки начальника райвідділу Володимира Голтвянського.
— Чому минулої неділі на Підкові чергували всього три правоохоронці? Та й ті були не уповноважені складати протоколи, — сказав Сергій Галушко. — Для прикладу, у суботу в Нехворощі Новосанжарського району деякі підприємці стали торгувати на проїжджій частині. Так тоді приїхав усього один екіпаж правоохоронців і склав на них протоколи. Вони змогли навести порядок. А у Кобеляках прийшли троє міліціонерів, усміхнено привіталися до всіх підприємців і навіть прізвища їхні не записали.
— А що мені робити? Ті пишуть заяви (маються на увазі підприємці — ред.), ви пишете. А мені з області від керівництва приходить резолюція: «Коли ви почуєте голос громади?», — відповів Голтвянський.
Та Сергій Галушко зазначив, мовляв, якщо правоохоронці не поставлять у вирішенні цієї проблеми крапку, то завтра може виникнути ситуація, що підприємці вирішать торгувати під стінами міської ради чи міліції.
— Вони ж себе так поводять через бездіяльність внутрішніх органів. Коли побачили, що правоохоронці стоять і мовчки спостерігають за ними без жодних реакцій, то вони й сміливо торгують собі, — сказав один із місцевих підприємців.
Ще один із торгівців запропонував більш радикальний варіант.
— Давайте в неділю створимо блокпости на трьох в’їздах у місто. Ми не будемо кидати коктейлі Молотова та палити шини. Просто перекриємо дорогу, — сказав чоловік.
Та цю пропозицію присутні не підтримали. Натомість, як варіант, Сергій Галушко порадив Володимиру Голтвянському залучити до вирішення цього питання не лише співробітників міліції, а й ДАІ. Мовляв, мінімальний штраф, згідно статті 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення «За створення перешкод для дорожнього руху», складає 340 гривень. І коли оштрафують декількох підприємців, то інші задумаються.
Насамкінець півгодинної зустрічі Володимир Голтвянський пообіцяв, що сприятиме у вирішенні цієї проблеми. Тобто, у неділю залучить працівників ДАІ та направить уже десятьох правоохоронців, які будуть уповноважені складати протоколи.
P. S. Уже в неділю працівники райвідділу вийшли на чергування з самісінького ранку, починаючи з 3 години 30 хвилин. Загальна їхня кількість, за словами заступника начальника райвідділу Юрія Стеценка, склала 13 чоловік. Щоправда, усі вони не постійно були на місці, а змінювали один одного протягом дня. Юрій Михайлович розповів, що правоохоронці склали п’ять протоколів за незаконні факти продажу. До того ж, у неділю на чергуванні в районі Підкови був один співробітник ДАІ. Та він, за словами Юрія Стеценка, порушення не фіксував.