Війна свиней і людей триває
Близько 200 жителів Біликів та Решетилівки вимагали від депутатів Кобеляцької районної ради прийняття конкретного рішення щодо подальшої долі підприємства «Бєлгранкорм-Полтавщина»
Оце вже й депутати нашої райради спробували, як це — працювати в лещатах шаленого тиску громадськості. Більше ніж за годину біля будівлі райради і РДА зібралися два великих гурти людей. Більший, у якому налічувалось більше ніж сотня чоловік, сконцентрувався прямо на вході в приміщення. Судячи з того, що ці люди говорили і які плакати в руках тримали, вони вийшли мітингувати на підтримку того, аби свинокомплекс, що належить холдингу «Бєлгранкорм-Полтавщина», продовжував працювати у Біликах. У основному, це були працівники решетилівського підрозділу цього підприємства. Хоча кілька чоловіків і жінок сказали, що вони з Біликів (селище, де розташовується відгодівельний комплекс).
Навпроти цього гурту зібрались біличани, які приїхали в Кобеляки, аби вимагати від депутатів райради прийняття рішення про припинення роботи «Ясних Зорь». Це були народні обранці селищної ради, громадські активісти, звичайні мешканці селища.
Вряди-годи між учасниками двох пікетів спалахували суперечки. Кожен намагався довести правильність саме своєї позиції. Але, на щастя, усе відбувалось спокійно, без образ, тим більше — фізичного протистояння. «Ганьба!» голосніше кричали працівники «Бєлгранкорму». Ну, їх просто фізично було більше. Із частиною пікетувальників спілкувались депутати. Найактивнішим був Микола Жук, який не приховував, що виступає за продовження роботи комплексу. Водночас Микола Григорович погоджувався з вимогою убезпечити їх від смороду, що йде з підприємства.
Питання «Бєлгранкорму» було в повістці денній одним із останніх. Але тільки-но депутати розпочали свою роботу, як лідер фракції «Батьківщина» Володимир Білоусько запропонував розглянути його в першу чергу. На таку пропозицію пристали всі 46 присутні в залі народні обранці. Коли голова райради Василь Мирошнеченко запропонував провести сесію за півгодини, дехто в залі почав скептично коментувати: «Та тут би до ранку вправитись». «До ранку» сесія, безумовно, закінчилась. Але тривала не півтори, а чотири години. І одне «бєлгранкормівське» питання розглядали майже вдвічі довше, аніж відвели на проведення засідання.
«Бєлгранкорм» отримав від держави 44 мільйони?
А потім почалося. Було багато крику та емоцій, як завжди, коли обговорюють проблему «Бєлгранкорму». Щось нового промовці майже не сказали. Білицькі депутати Олег Бакаєнко, Людмила Завалій, Віктор Киричко гостро розкритикували позицію керівництва підприємства, селищного голови Ольги Киричко та колишнього голови РДА Анатолія Таранушича. На противагу їм заступник гендиректора підприємства Ігор Михайлюк, депутати райради Іван Шабельник, Микола і Сергій Жуки закликали дати можливість адміністрації випробувати нові технології очищення повітря і побороти сморід.
Із цікавою, фактично сенсаційною інформацією виступив голова Кобеляцької РДА Іван Терновий. Він повідомив, що підприємство «Ясні Зорі» у свій час отримало від держави 44 мільйони гривень відшкодування. «За такі шалені гроші вони можуть років двадцять собі у збиток працювати», — резюмував Іван Костянтинович. Також він повідомив, що запропонував керівництву Полтавської облдержадміністрації прийняти рішення з вимогою до «Бєлгранкорму» перепрофілювати виробництво.
Врешті-решт, після майже тригодинної дискусії перейшли до голосування. Один із варіантів запропонованих рішень був кардинальним: припинити діяльність «Бєлгранкорму» в Біликах. Інший — дуже обтічний. Ну, як результат, то необхідної кількості голосів для прийняття того чи іншого рішення не набрала жодна пропозиція. Працівники «Бєлгранкорму» зустріли звістку про це з неприхованою радістю. Прихильники закриття підприємства були відверто розчаровані.
Червоні прапори на 9 Травня ніхто не заборонить
Практично всі інші питання повістки депутати прийняли, як кажуть, на одному диханні. Воно й не дивно, адже всі надзвичайно стомилися від задухи та емоційного напруження. Дискусія виникла при обговоренні лише двох питань.
Одне з них стосувалось звіту директора РЛП «Нижньоворсклянський» Миколи Гергенкопа. Більшість виступаючих, надто Микола Антонов і Володимир Білоусько, висловили своє незадоволення станом справ у ландшафтному парку. Як виявилось, до цього часу навіть немає відміток про його межі. Микола Гергенкоп із цього приводу повідомив: «Гроші на це виділені, але роботи не виконані. Я акт приймання робіт не підписав. Крайнього зараз шукають».
Більшість депутатів висловились за те, аби кардинально перепрофілювати напрям діяльності адміністрації «Нижньоворсклянського». «Нехай більше займаються науковою діяльністю, а не рибою», — підсумував Валерій Лісний. Хоча найбільш слушну пропозицію, на суб’єктивну точку зору автора статті, вніс знаний у районі науковець Іван Шевель. Він сказав: «Район не потягне «Нижньоворсклянський». Його потрібно зробити національним парком». Та зрештою, депутати вирішили створити чергову спеціальну комісію, яка моніторитиме діяльність «Нижньоворсклянського».
Під час обговорення «різного» до колег звернувся Анатолій Таранушич. Він запропонував обговорити і висловитись щодо, м’яко кажучи, сумнівної заяви голови РДА Івана Тернового про заборону використання червоних прапорів 9 Травня, тобто, під час святкування Дня Перемоги. Своє обурення цією заявою очільника райдержадміністрації одразу висловили керівники ветеранських організацій Григорій Кіян та Олександр Живулько. А депутат Володимир Білоусько запевнив: «Шановні ветерани, ніхто у вас червоний прапор перемоги не забере. Приходьте і святкуйте».
Потрібно зазначити, що згідно з діючим українським законодавством, ніхто не може заборонити ветеранам використовувати червоні прапори, георгіївські стрічки та іншу атрибутику, пов’язану з Днем Перемоги.
Депутатизми
- Не хрестіть, я хрещена…
- Засрали наш район. І сьогодні питаємо, якими возиками будемо гімно возити…
- Закрийте комплекс і зробіть там тюрму…