«У Болгарії будинки опалюються електроенергією»

«У Болгарії будинки опалюються електроенергією»

З подорожчанням та дефіцитом блакитного палива все більше організацій і приватних підприємців переходять на дров’яне опалення.
Щоб дізнатися про установи, які обігрівають приміщення альтернативними засобами, ми відправились до селищної ради. Секретар Валентина Олянич розповіла, що на сьогодні у Нових Санжарах дві організації опалюються дровами: районне лісове господарство й комунгосп. У планах перевести на дров’яне опалення лікарню та навчально-виховний комплекс.
— На зимовий період плануємо не припиняти роботу цих закладів, — говорить Валентина Григорівна. — Для економії у лікарніоб’єднають деякі відділення. А школа, сподіваюся, працюватиме у звичному режимі.
Заступник селищного голови Валентин Івашина вважає, що треба змінювати тарифи на електроенергію:
— Сьогодні на сесії районної ради прозвучало, що державні запасники до опалювального сезону забезпечені газом лише на сорок п’ять відсотків. Нам просто не вистачить блакитного палива, щоб перезимувати. Необхідно шукати альтернативу газу. Наприклад, у Болгарії приватні будинки опалюються електроенергією. Там немає жодного дров’яного чи газового котла. До речі, і атомні електростанції у них також відсутні. Зрозумійте, ми можемо встановити дров’яний котел у приватному секторі, у школі чи лікарні, але цього не вдасться зробити в багатоквартирному будинку. Тому слід переглядати тарифи на електроенергію, особливо нічні, провести реконструкцію ліній електропередач, встановити багатозонні лічильники для населення. Електрокотел займає зовсім небагато місця, коштує відносно недорого. Крім цього необхідно зайнятися розробкою родовищ сланцевого газу. Майбутнє — за альтернативними джерелами енергії.
Далі ми направились у Новосанжарське лісове господарство. Голова профкому Валентин Маляренко розповів, що приміщення організації опалюється дровами протягом чотирьох років:
— До цього ми спалювали в середньому близько 1500 кубів газу. А температура повітря в приміщенні не піднімалась вище вісімнадцяти градусів. Тепер же вона прогрівається до двадцяти. Для опалення використовуємо відходи деревини. За опалювальний період спалюємо приблизно вісім кубів дров. Закупляємо їх по ціні 35–40 гривень за куб. Отож, можете самі порахувати економію. До того ж наша установа в Малій Перещепині також опалюється дровами.
Директор комунального господарства також дала коментар із приводу альтернативних засобів обігріву:
— Ми використовуємо для обігріву приміщення дров’яний котел уже протягом п’яти років. Його спроектував наш працівник Володимир Костантінов. А виготовили котел спільними зусилля комунгоспівців. Як паливо застосовуємо деревину та відходи з неї, які самостійно й заготовляємо. До встановлення дров’яного котла спалювали за зимовий місяць до 4000 кубів газу. Крім того, у порівнянні з минулими роками температура в приміщенні також значно відрізняється.
Місцеві торгівці, які займаються реалізацією опалювальних систем, розповіли, що значна кількість місцевих жителів та приватних підприємців перейшли на опалення своїх осель і магазинів дровами. Та із зростанням попиту зросла і ціна на дров’яні котли. У середньому вона дорівнює одинадцяти тисячам гривень. Тобто, майже удвічі дорожче за газові котли. Але замовлень на них від цього не меншає.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО з регіону»
22 серпня 2014, 15:33 | Полтавщина | Цікаве



1. Ясен / 23 серпня 2014, 20:56 Цитувати
1.не за баром
«Секретарь умница, осталось решить несколько мелочей:
1. найти свободные мощности в поселке
2.поменять всю электропроводку внутри многоквартирных домов
3.придумать, как сохранить лесополосы, т.к. гривен на дрова похоже не будет
4.к ноябрю закончить не только разведку, но и добычу сланцевого газа.
Простенькие задачи во славу шоколадного поросенка. Удачи вам на пути в свободную Европу.»

Який вихід пропонуєте ви ?1)Стати раком перед Росією,віддати їй газотранспортну систему,платити їй за газ на 100 євро за тис. кб.більше ніж німці,та поступово перетворюватись на сателітну республіку.2)Років за2-5 знищити всі посадки,ліси,торфяники,уграти екологію,через сажу перетворившись на чорношкірих жителів Африки,і сидіти як вони серед пустелі?3)Приорітетним визнати розвиток електроенергетики,вкластись в реконструкцію об"єктів ,які виробляють електроенергію,електотанспортну систему,налагодити виробництво економних електрокотлів різної потужності.Це дуже дорого,але варіант.4)Є ще будинки що опалюють себе самі(сонячні батареї,соляні батареї і т. д.)але ми будемо мати такі на Україні років через 200.Так "не за баром" пропонуйте ,а не єхиднічаєте.
2. гість / 23 серпня 2014, 21:14 Цитувати
Ненормативна лексика
Як можна стати раком перед Росією,коли в цій позі давно їбе Європа?
3. гість / 23 серпня 2014, 22:18 Цитувати
В Білорусі є хазяїн,який дбає про білоруський народ,а наш дбає про американський.От і вся різниця.
4. Ясен / 24 серпня 2014, 08:52 Цитувати
4.не за баром
«белорусы - живой пример... и ни перед кем раком не стоят»

Так що робити треба?
5. гість / 24 серпня 2014, 10:51 Цитувати
Що робити?Розслабитись і намагатися отримати задоволення.
6. Ясен / 24 серпня 2014, 12:39 Цитувати
7.гість
«Розслабитись і намагатися отримати задоволення.»
Це виключно ваша звичка!І все ж таки,що робити?
Як опалювати власні помешкання в зимовий період?

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.