Від меланоми у 2014-му померли троє жителів району
На минулу нараду ветеранів запросили лікаря-дерматолога Кобеляцької ЦРЛ Нону Давиденко. Вона розповіла присутнім про онкологічні захворювання шкіри.
Спершу дерматолог зазначила, що сьогодні онкологічні захворювання шкіри виявляють досить часто. Онкологія шкіри найчастіше трапляється у людей зі світлою шкірою, волоссям та очима. Тому для цієї категорії населення особливо небезпечне тривале перебування на сонці. Найчастіше, за словами лікаря, рак шкіри вражає ті частини тіла, які залишаються відкритими і більше за інші піддаються сонячному випромінюванню. Ця хвороба небезпечна для людей різного віку: як молодого, так і старшого.
За словами Нони Давиденко, часто рак шкіри можуть спровокувати звичні для нас родимки. Їхня поява і розвиток повинні вас насторожувати. Адже вони можуть призвести до небезпечного захворювання — меланоми. Тому із достатньою періодичністю варто оглядати вже наявні родимки на своєму тілі та стежити за будь-якими змінами, які з ними відбуваються. Особливої уваги з вашого боку повинні вимагати асиметричні родимки, з нерівними краями та зміненим кольором. Також варто стежити за об’ємними родимками, які збільшуються в розмірі.
— За останній рік від злоякісного захворювання шкіри, меланоми, померли троє жителів нашого району, — каже Нона Давиденко. — До речі, це одне із захворювань, яке в 90 відсотках випадків закінчується для хворого летально. Тому вкрай важливо виявити його на початковій стадії. Тоді є можливість вчасно прооперуватись і повноцінно жити ще не один рік.
За словами лікаря, до основних методів профілактики онкологічних захворювань шкіри відноситься, насамперед, періодичний огляд власного тіла. Також не варто зловживати сонячними ваннами. Далі дерматолог розповіла про симптоми, при яких варто негайно звернутись до фахівців: вас повинні занепокоїти різні зміни і новоутворення на шкірі, зміна розміру, консистенції, кольору родимих плям, будь-який дискомфорт (свербіж або печія родимок).
— Один раз на рік варто обстежувати свої родимки, — каже лікар. — Можна це робити на рівні нашої районної лікарні. І якщо лікар щось запідозрить, то направить вас у спеціалізований медичний заклад, де ваші родимки перевірять на спеціальному обладнанні.
Додати коментар