З сенсаціями, але без расизму

«Чиста криниця» і «Темп» програють, «Ветеран» відривається

У вищій лізі цього тижня сталося кілька сенсацій. Спочатку «Чиста криниця», яка тривалий час демонструвала непоганий футбол і йшла за лідером на відстані витягнутої руки, досить несподівано поступилася попівському «Авангарду». Драбинівські футболісти програвали практично впродовж усього матчу. У другому таймі навіть замінили воротаря п’ятим польовим гравцем. Проте навіть це не дозволило їм здобути бодай нічию. «Авангард» переміг з рахунком 2:1 і одержав свою четверту цього року перемогу.

Невдачею конкурентів міг скористатися сухомаячківський «Темп». Варто було йому перемогти «Чкаловця» — і команда із Сухої Маячка піднялася б на третє місце. У першому таймі, зрештою, все і йшло до перемоги «Темпу»: його футболісти вигравали з рахунком 2:0. Проте у таймі другому гравці «Чкаловця» проявили характер і повернули хід поєдинку на свою користь. Так повернули, що в кінці матчу вже вони вигравали з різницею у два м’ячі. «Темп» багато атакував, відквитав один гол, проте поступився: 6:5.

Могла влаштувати гучну сенсацію і новосанжарська «Омега». Команда вийшла на матч із «Ветераном» без замін, проте навіть уп’ятьох її гравцям вдалося попсувати нерви одному з лідерів. «Омега» вийшла вперед уже на другій хвилині матчу, коли Євген Гусак пробив воротаря суперників ударом з гострого кута: 1:0. «Ветеран» на цей дзвіночок відреагував одразу. За кілька хвилин Артур Корнійчук ударом з-за меж штрафного майданчика рахунок зрівняв: 1:1. Проте не минуло й двох хвилин, як той-таки Гусак з лівого флангу пробив проміж ніг воротаря: 2:1. А за хвилину Євген на фланзі розібрався з опонентом і ударом в ближній кут оформив хет-трик: 3:1. Уболівальники пожвавились, а футболісти «Ветерана» помітно захвилювались. Додав олії у вогонь Євген Нестеренко, який після чудового проходу Андрія Чумака легко переграв воротаря: 4:1!

Із таким рахунком команди пішли на перерву. Проте більшість глядачів прогнозували, що «Омега» у таймі другому просто фізично виснажиться (грають-то хлопці без замін), а «Ветеран» додасть. Так і сталося. Уже на перших хвилинах другої половини гри комбінацію Кириленко-Корнійчук-Устенко останній завершив ударом у порожні ворота: 4:2. Ще за хвилину вже Олександр Кириленко з метра влучив у стійку воріт. Закріпив ігрову перевагу «Ветерана» вихід на поле нападника Максима Перерви, якому вистачило буквально двох дотиків, аби забити свій перший гол: 4:3. Незабаром Артур Корнійчук знову застав воротаря суперників зненацька дальнім ударом: 4:4. А потім долю гри вирішив той-таки Максим Перерва. Спочатку він зрівняв рахунок, а потім і закріпив перемогу своєї команди: 6:4! І «Ветеран» відривається від когорти переслідувачів. За спиною у нього — «Чиста криниця», «Темп» і «Маяк», у яких після цього туру — по 15 очок.

«Солод» — «Маяк-2»: «No to racism!»

У другій лізі наразі ситуація не менш заплутана, ніж у «вишці». Групу «А» до цього туру очолювали футболісти «Чкалового», проте поточний тур їх команда пропускала. А це означало, що їх можуть наздогнати переслідувачі: «Ворскла» і «Солод». Так, зрештою, і сталося. «Ворскла» у суботньому поєдинку досить легко розібралася із «Омегою-2»: 6:1. І зрівнялася за набраними очками з лідером, щоправда, маючи на одну зіграну гру більше.

«Солод» цього тижня зустрічався із «Маяком-2». Команда з Малого Кобелячка цього сезону привертає увагу уболівальників не лише молодим і перспективним складом, але і наявністю легіонера з дуже далекого закордону – Канвалі з Кот Д’ івуару. Темношкірий гравець вже досить непогано призвичаївся до українського футболу і навіть час від часу встигає тішити глядачів місцевими фразеологізмами. Так, у одній з попередніх ігор, не влучивши по воротах, Канвалі висловився коротко, але зрозуміло: «Пісес!» У матчі із «Солодом» і у легіонера, і у всього «Маяка-2» гра йшла не надто вдало. Уже у першому таймі малокобелячківська команда поступалася з рахунком 3:1. Можливо, саме тому Канвалі (якого уболівальники по-доброму іноді кличуть Петром) був у не надто доброму гуморі. І після чергового ігрового епізоду почав словесний спір з кимось із гравців «Солода». Завершив його Канвалі майже епічною фразою: «Пошел в ж… у!» Міжнаціонального конфлікту це, на щастя, не спровокувало, але глядачів потішило добряче.

У другому таймі «Солод» довів свою перевагу і забивав голи на різний смак. У «Маяка-2» в атаці ладилось далеко не все. Воротар «Солода» не лише встигав ловити м’ячі від суперників, але й паралельно проголошував об’єднавчі лозунги.

— No to racism! — закликав він, впіймавши м’яча після удару Канвалі з-за меж штрафної.

Без будь-якого расизму «Солод» перемагав більш ніж переконливо. Щоправда, наприкінці гри лідер «Маяка-2» Олександр Лаврик підсолодив поразку своєї команди двома поспіль голами. Спочатку він реалізував пенальті, а потім забив 10‑метровий штрафний удар. Утім, «Солод» все одно переміг зі значною перевагою (8:3) і зрівнявся за очками із «Чкаловим» та «Ворсклою».