Юні кобеляцькі боксери — у збірній України
Це стало можливим завдяки успішному виступу на чемпіонат України, який проходив у Львові.
Всеукраїнський боксерський турнір серед юніорів пройшов у місті Лева в грудні 2014 року. Це були вже одинадцяті за рахунком змагання на призи Андрія Котельника, уславленого українського боксера, срібного призера Олімпіади в Сіднеї.
До складу збірної Полтавської області, яка була заявлена до участі у представницькому боксерському турнірі, були включені і троє талановитих кобеляцьких спортсменів: Владислав Гела (вагова категорія 63 кг), Олексій Гузченко (66 кг), Антон Совенко (80 кг). Безумовно, хлопці зовсім невипадково отримали запрошення до лав кращих боксерів Полтавщини. Цьому передували роки напружених тренувань та успішні виступи на серйозному рівні. Адже кобеляцький бокс заслужив авторитет далеко за межами Полтавської області.
Згідно з умовами проведення турніру, йому учасники були поділені на дві групи. До групи «А» увійшли найкращі та найперспективніші юні боксери. Серед них — призери і чемпіони України, Європи і навіть світу (боксери, які входять до лав збірної України). І так сталося, що волею долі кобеляцькі хлопці потрапили саме в цю групу найсильніших. Та це їх абсолютно не налякало. Навпаки, ця ситуація налаштувала хлопців на боротьбу.
Першим із кобелячан у ринг вийшов Владислав Гела, який боксував у ваговій категорії 63 кілограми. Йому протистояв фаворит турніру, боксер із Харкова, котрий входить до складу збірної України та неодноразово ставав призером всеукраїнських змагань.
Бій розпочався із атак Гели, який буквально ошелешив суперника потужним натиском. Харків’янин, певно, сподівався, що саме він диктуватиме умови поєдинку, і дещо знітився, відчувши міць ударів нашого боксера. У другому та третьому раундах харківський спортсмен спробував переламати хід поєдинку і взяти ініціативу у свої руки. Але в нього нічого не вийшло. Наш Владислав не програв жодного епізоду і заслужено переміг одностайним рішенням суддів.
На другий день турніру в ринг вийшов кобелячанин Олексій Гузченко, який виступає у ваговій категорії до 66 кілограмів. Йому протистояв вихованець відомої в Україні маріупольської школи боксу. Бій розпочався на дальній дистанції. Олексій дуже чітко виконував настанови тренера, дані перед поєдинком. Він постійно завдавав зустрічних ударів із сильної руки і цим ставив маріупольського спортсмена у незручне становище. У другому раунді маріуполець спробував перебудуватися тактично. Але й Олексій перебудувався, пішов у наступ, перевівши бій на ближню і середню дистанції. Одразу виявились проблеми у захисті суперника. Він так і не зміг їх вирішити. А Гузченко святкував дуже впевнену перемогу. Потрібно відзначити силу духу кобеляцького боксера. Під час поєдинку в нього стався рецидив задавненої травми носа. Кров заливала як обличчя спортсмена, так і канвас рингу. Але Льоша, як справжній чоловік, мужньо терпів біль. Нагородою за це стала перепустка до півфіналу із гарантованою бронзовою медаллю.
У цей же день боксував і Антон Совенко. Він бився у ваговій категорії до 80 кілограмів. Антону було дуже важко. Адже його «робоча» вага — 75 кілограмів. Та спортсмену вдалося «перестрибнути» вагову категорію і битися з фізично потужнішими суперниками. А тут ще й жереб звів Совенка із справжнім велетнем із Чернівців (та ще й шульгою). Перший раунд був дуже рівний. А ось у другому та третьому далася взнаки більша природна міць боксера з Чернівців. Антон поступився, але отримав неоціненний досвід, який є фундаментом майбутніх великих перемог. До речі, Антон Совенко не так давно став регіональним чемпіоном України у ваговій категорії до 68 кілограмів. Він виграв турнір за участю кращих боксерів Полтавської, Харківської, Сумської та Черкаської областей.
Між тим турнір продовжувався. І Владислав Гела у чвертьфіналі «вийшов» на боксера зі Львова. Цікаво, що зріст суперника нашого спортсмена становив 190 сантиметрів. Але Влада це абсолютно не збентежило і він не дав жодного шансу своєму опоненту. У півфіналі Гелі протистояв боксер із Чернігова, чемпіон України 2013-14 років, учасник чемпіонату Європи. Наш Владислав вчергове продемонстрував, що в ринзі для нього немає авторитетів. Він провів яскравий і видовищний поєдинок, у першому раунді навіть перевівши суперника в горизонтальне положення. Після одного із влучних ударів Влада чемпіон України впав і рефері відрахував нокдаун. Тим більш приголомшливим стало рішенням суддів, які віддали перемогу боксеру з Чернігова. Що ж, на жаль, несправедливість трапляється і в боксі. Між тим, якби у Гели не «вкрали» перемогу, то у фіналі він мав би максимум шансів виграти у боксера з Донецька і стати чемпіоном України.
У ході турніру багато тренерів і фахівців із боксу відзначали, що Владислав Гела став відкриттям львівського турніру і однією з найяскравіших його «зірок». Добре, що талант Владислава помітив і тренер збірної України. Гелу та Гузченка включили до складу головної команди країни. Зі Львова обидва хлопці привезли бронзові нагороди. Це дало їм змогу виконати норматив кандидата у майстри спорту. Тепер кобеляцькі боксери будуть готуватися до майбутнього Чемпіонату Європи, який відбудеться у Словаччині, та Чемпіонату світу в Санкт-Петербурзі. Що й казати, прогрес кобеляцького спорту вражаючий. Адже кілька років тому нинішні збірники мали дуже приблизне уявлення про бокс як вид спорту.
Ще однією своєрідною нагородою для кобеляцьких боксерів стала невеличка фотосесія з уславленими українськими спортсменами. Разом із кобелячанами охоче фотографувались Сергій Дзинзирук та Олександр Дмитренко.
Невеличка довідка: Сергій Дзинзирук, виступаючи у любительському боксі, став срібним призером Чемпіонату Світу 1997 року, призером Чемпіонату Світу 1996 і 98-ого років, представляв Україну на Олімпіаді в Атланті. Ставши професіоналом, Дзинзирук у 2003 році став інтерконтинентальним чемпіоном світу за версією WBO, чемпіоном Європи за версією EBU, чемпіоном світу за версією WBO із 2005 по 2011-ий роки.
Суперваговик Олександр Дмитренко кар’єру професійного спортсмена розпочав у 2001 році в Німеччині, де мешкає і по сьогоднішній день. Перший свій титул завоював у 2005 році. У 2010-ому став чемпіоном Європи. Боксував і вигравав у спортсменів із «елітної» десятки світових рейтингів, вісім разів захищав титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO.
І Сергій, і Олександр дуже тепло поговорили із юними кобеляцькими боксерами, розповіли про свій шлях до вершин спорту, поділились планами, побажали нашим хлопцям успіхів у їх кар’єрі. Безумовно, така розмова стала добрим стимулом для подальших тренувань. І цілком можливо, що через кілька років боксери-початківці із задоволенням фотографуватимуться вже з нашими уславленими чемпіонами Гелою, Гузченком та Совенком. Та заслуговують на відзначку не лише кобеляцькі бійці, а й люди, які зробили свій внесок у їх успіхи. Із самого початку роботи секції боксу її духовно підтримує і благословляє отець Георгій із Храму Покрови Божої Матері. Постійно опікується розвитком цього виду спорту директор НВК №1 Яків Постольник. Допомагають матеріально та організаційно директор ДЮСШ «Колос» міста Полтави Віталій Зінченко, керівники органів районної влади Василь Мирошнеченко, Іван Терновий, Павло Мудрак. Ну й, звичайно, найбільшу вдячність потрібно висловити батькам та родичам кобеляцьких боксерів, які підтримують спортсменів не лише морально. Без участі і допомоги Анастасії Остапчук, Владислава Бараненка, Ліни Совенко, Вадима Гели, Романа Гузченка, Олександра Козюри навряд чи стала б можливою не лише поїздка у Львів. Якщо й надалі буде така підтримка, то кобеляцькі спортсмени досягнуть ще більших успіхів.