У райцентрі працюють два пункти обігріву
Традиційно, вони розташовані в приміщенні Кобеляцької районної центральної лікарні та на базі підрозділу державної пожежно-рятувальної частини № 7.
Ми вирішили навідатись до пунктів обігріву. Начальник державної пожежно-рятувальної частини № 7 Володимир Дубовик розповів, що їхній пункт обігріву працює вже чотири зими поспіль. Цього року він розпочав свою роботу з середини грудня, у перші морози. У пункті обігріву виділена спеціальна окрема кімната, де одночасно можуть перебувати близько п’ятнадцяти людей. Адже в приміщенні є три ліжка та дванадцять посадкових місць. Також там забезпечено цілодобове чергування рятувальників. Відвідувачам вони пропонують відігрітися гарячим чаєм. А в разі необхідності і забезпечать теплим одягом.
— Минулого року школярі з Кобеляцької школи № 2 зібрали гуманітарну допомогу і передали її до організації Червоного хреста. Останні частину речей привезли до пункту обігріву. Весь зібраний школярами одяг залишився в запасі і на цей рік, — сказав рятувальник.
Також він наголосив на тому, що варто берегтися від переохолодження та дотримуватись елементарних правил безпеки. Адже протягом минулої зими в районі було зафіксовано дев’ять випадків обмороження. Як правило, усі вони виникали на фоні алкогольного сп’яніння.
Ще один пункт обігріву знаходиться в приміщенні Кобеляцької районної центральної лікарні. Заступник головного лікаря з лікувальної справи Людмила Глова розповіла, що пункт обігріву працює з початку грудня. Режим роботи — цілодобовий. Спеціально для цього виділили не одне відділення, як це було раніше, а декілька. І відвідувачів прийматимуть там, де будуть вільні місця. У разі потреби їм можуть запропонувати зігрітися гарячим чаєм.
— За весь цей період роботи пункту обігріву в нас була лише одна відвідувачка, — сказала Людмила Іванівна.
Насамкінець ми поцікавились у рятувальників про першу медичну допомогу, яку варто надавати при обмороженні. Вони повідомили, як тільки з’являються перші симптоми (воскові плями та оніміння шкірних покривів), терміново варто перейти в тепле приміщення. Перша допомога при переохолодженні не складна. Варто зігрітися, посидіти у теплому приміщенні кілька годин та поїсти. У разі обмороження слід терміново звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і вкутатись у теплі простирадла й ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.
У жодному разі не зігрівайте пошкоджені частини тіла гарячою водою або біля гарячих батарей, тому як це може призвести до більш глибокого пошкодження. Також не можна розтирати уражені ділянки тіла спиртом, а тим більше — снігом.
У випадках, коли площа обмороження більша за долоню, після відігрівання людина відчуває млявість і сонливість, перемерзлі кінцівки залишаються білими, слід викликати швидку допомогу.
Обов’язково варто пити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла і покращать циркуляцію крові.
Додати коментар