Супруна залишили на другий рік
На черговій сесії Новосанжарської районної ради її голові Геннадію Супруну намагалися висловити недовіру. Проте ініціативу депутата Бориса Федоренка його колеги не підтримали. І звіт голови ради прийняли більшістю голосів.
Питання звіту Геннадія Супруна за рік роботи на посаді голови районної ради було першим у порядку денному чергової сесії, яку цього разу відвідали аж 42 депутати. Виступав із трибуни голова ради довго, майже годину. Говорив про зроблене за рік і про те, що зробити не вдалося. Слухати довго депутатам явно не подобалося. Вони, немов школярі під час уроку, що затягнувся, почали розмовляти: спочатку тихенько, потім гучніше, а далі — на весь голос:
— Скільки можна? Треба було на комісії весь текст зачитувати! — обурювалися депутати, вимагаючи закінчення виступу.
Голова ради попрохав вибачення за порушення регламенту і кінцівку виступу скоротив. Після цього депутати змогли прокоментувати виступ Геннадія Супруна. Першим бажаючим виступити з мотивів був депутат із Нехворощі Віктор Дубович. Він, зокрема, розповів присутнім про свій візит до колишньої Нехворощанської поліклініки, яка зараз не опалюється.
— Туди якраз дитинку на огляд принесли. Так от, ви пам’ятаєте епізод із «17 миттєвостей весни», коли німці допитували батьків, кладучи дитину на холод. Кого ми допитуємо зараз? Потім був іще випадок, коли людина їхала на авто у Нехворощі і запитує перехожого: «А у вас обстріл давно був?!» Це він про якість наших доріг…
Питання доріг Геннадій Супрун не прокоментував. А про приміщення амбулаторії відповів, що опалення у ньому вже відновлене. Другим бажаючим виступити був Борис Федоренко, який після свого дообрання у раду вже встиг стати найбільш виступаючим депутатом (чим часто викликає незадоволення нетерплячих колег — авт.). Він різко розкритикував усю доповідь Супруна і на завершення запропонував колегам не голосувати за звіт та, можливо, обрати натомість нового голову ради. Свій емоційний виступ Борис Федоренко завершив дещо зміненим народним прислів’ям, яким охарактеризував роботу голови ради.
— До вітру треба ще й млина!
Утім, пропозиція Федоренка не знаходить підтримки у рядах депутатів. Більшістю голосів звіт Супруна приймають і питання відставки голови відпадає само собою.
Ще одним резонансним питанням сесії стає розгляд звернення фермера Жорняка із Нехворощі, який, нагадаємо, отримав від Держкомзему дозвіл на розробку проекту землевідведення земельної ділянки на території колишнього аеродрому. Тоді громада села була проти надання цієї ділянки у користування фермеру, адже за селом на цих землях були сінокоси та пасовища. Утім, Жорняк землю таки отримав і тепер мав намір перевести ці сінокоси та пасовища в ріллю. Погодження на це мала надати сесія районної ради. Та сесія більшістю голосів відмовила фермеру, а другим пунктом рішення запропонувала нехворощанській сільській раді звернутися із судовим позовом до Держкомзему.
Також на цій сесії депутати проголосували за визнання Російської федерації країною-агресором. Варто зауважити, що жоден із обранців не утримався і не проголосував проти.
Наприкінці сесії виступив представник громадської організації «Новосанжарська самооборона Майдану», який закликав депутатів та керівництво районної ради активно протидіяти проведенню адміністративно-територіальної реформи, яка може поставити хрест на українському селі. Нагадаємо, що згідно карти приблизного (чи вже остаточного — авт.) перерозподілу, на території нинішнього Новосанжарського району має залишитися всього три укрупнені громади: Нехворощанська, Малоперещепинська та, власне, Новосанжарська. У області, у свою чергу, пропонують створити чотири райони: Полтавський, Кременчуцький, Лубенський та Миргородський.