«Ми самі себе витравимо, нам і Путіна не треба!»
На нараді директорів шкіл Новосанжарського району говорили про економію коштів, завершення опалювального сезону і звернення до прем’єр-міністра.
20‑го березня у будинку дитячої та юнацької творчості збираються керівники закладів освіти району. Перед ними виступає начальник відділу освіти Юрій Зінченко. Він із прикрістю констатує, що на рік на освіту району не вистачало близько 4 мільйонів гривень, а з подорожчанням газу ця цифра ще збільшиться. Начальник відділу освіти пропонує директорам шкіл збільшити весняні канікули до двох тижнів, щоб зекономити на опаленні навчальних закладів.
— Зараз нас ставлять у такі умови, коли ми більше думаємо не про саму освіту, а про те, як зекономити на дітях! — резюмує Юрій Зінченко. — А виходить, що діти сидять у холодних стінах, ціна на газ ще зростає і доведеться економити ще. Цей опалювальний сезон ми закінчимо у будь-якому випадку, а як розпочнемо наступний — це питання…
Наприкінці виступу Юрій Зінченко говорить найголовніше: звертається до керівників закладів із проханням (не наказом — а саме проханням — авт.) на час канікул відправити педагогів у відпустки без збереження заробітної плати.
Проти цієї пропозиції одразу ж протестують більшість директорів. Як і проти ідеї збільшити весняні канікули. Директори кількох найбільших шкіл зауважують, що у них канікули триватимуть як і зазвичай: тиждень.
— У дітей тести. Ми і так ту програму постійно ужимаємо — куди далі?
Стосовно пропозиції вкотре зекономити кошти найбільш різко висловлюється директор Руденківської школи Андрій Дігтяр.
— Що ми тут будемо обурюватись на начальника відділу освіти? Він — як смертник, якого «білий дім» послав під танк! Де голова адміністрації, де голова ради? Якщо у нас такі проблеми із фінансуванням освітньої галузі, давайте про це не мовчати! Давайте писати звернення до нашого народного депутата, до міністра освіти, до прем’єр-міністра. Ну не може так далі бути, коли у сільському господарстві зарплати зростають, виплата за паї зростає, а у освітян все тільки урізають! Мені вигідніше піти працювати бригадиром тракторної бригади, ніж бути директором. Але якщо ми усі по тракторних розійдемося, хто дітей навчатиме?
Емоційний спіч директора викликає схвалення не лише його колег, але і, здається, самого Юрія Зінченка. Той розуміє, що далі економити освітянам просто ні на чому. Проте іншого виходу він, схоже, не бачить.
— Я вкотре вас про це прошу. І скільки ще проситиму — не знаю.
Проти економії на школах та вчителях висловлюються директор Малоперещепинської школи Катерина Вергун та її старосанжарська колега Валентина Дудка. А голова профспілки працівників освіти Валентина Кульчинська пропонує перед зверненням до вищого керівництва освіти та держави організувати зустріч із головою районної ради та райдержадміністрації. Керівники освітніх закладів цю пропозицію підтримують.
Чи дасть ця зустріч якість результати — покаже час. Та вже зараз очевидно, що українську освіту потрібно рятувати, а не економити на ній. Інакше емоційні слова Андрія Дігтяря можуть стати пророчими:
— Ми самі себе витравимо, нам і Путіна не треба! Патріоти загинуть на Сході, а інтелігенцію витравлять тут…