Віктор Фесюра став почесним громадянином Кобеляк
У п’ятницю 22 травня відповідне рішення прийняли депутати Кобеляцької міської ради. Фесюра став наймолодшим у історії Почесним громадянином Кобеляк.
Звання «Почесний громадянин міста Кобеляки» є найвищою відзнакою місцевої територіальної громади. Воно було запроваджене у 2003 році. Першим в історії Почесним громадянином Кобеляк стала видатна поетеса Людмила Овдієнко. Після неї подібного звання були удостоєні лише п’ятеро: видатний лікар, засновник методу мануальної терапії Микола Касьян, знаменита вишивальниця Віра Роїк, незмінний керівник міської ветеранської організації Олександр Живулько, директор міської школи та районного музею Микола Скляренко і громадський діяч, краєзнавець, перший керівник місцевої «Просвіти» Аким Дубина.
Пропозицію присвоїти Фесюрі почесне звання вніс міський голова Олександр Ісип. Він зазначив, що домінант зробив величезний внесок у популяризацію Кобеляк не лише в Україні, а й далеко за її межами. Адже Фесюра десятки разів перемагав на міжнародних конкурсах і фестивалях народної музики. Його гра на гармоні та художній свист підкорювали глядачів і членів журі від Росії до Іспанії. Саме тому одразу кілька громадських організацій виступили з ініціативою присвоїти артисту найвище в Кобеляках звання.
Депутати одноголосно і без особливого обговорення підтримали пропозицію, озвучену міським головою. І Віктор Фесюра під оплески присутніх став сьомим в історії «Почесним громадянином міста Кобеляки». До речі, наймолодшим серед усіх нинішніх лауреатів. Фесюрі лише 57 років. Крім того, він став першим діючим депутатом міськради, хто отримав подібну відзнаку.
Та не лише присвоєнням звань займалися того дня міські депутати. Вони проголосували за виділення земельної ділянки під будівництво реабілітаційного центру для воїнів, постраждалих під час проведення антитерористичної операції. Читачі «ЕХО» повинні б ще пам’ятати, що кілька тижнів тому на засіданні міськвиконкому вже приймали подібне рішення. Але трапився несподіваний казус. Про свої претензії на земельну ділянку на правому Заворскло заявило керівництво лісництва. Згідно із картою, яку продемонстрували лісники, згадана земля належить їм і не може бути використана під забудову. Тому міським чиновникам довелось терміново шукати іншу земельну ділянку. Її знайшли на лівому Заворскло. Виступаючи на сесії, секретар міськради Сергій Галушко запевнив, що цього разу ніяких непорозумінь не виникне. Більшість депутатів з ентузіазмом сприйняли цю пропозицію. Олександр Мужайло у своєму виступі зазначив:
— Це ж новий крок у розвитку Кобеляк. Майже шістдесят нових робочих місць у наш час. Та за таку пропозицію потрібно двома руками голосувати.
А ось присутній на сесії громадський активіст Микола Теренін зауважив:
— А думку людей не питали. Я запитував трьох жіночок, то вони категорично проти будівництва центру.
Депутат Рева висловив побоювання, що діяльність майбутнього центру може призвести до забруднення підземних вод та річки Ворскла каналізаційними стоками. У результаті голосування депутати майже одностайно виділили землю під будівництво центру та греко-католицького храму.
У «Різному» вже згаданий депутат Володимир Рева повідомив колег про проблему, яка виникла у міських волонтерів. Кілька тижнів тому вийшов із ладу мікроавтобус, котрим постійно доставляли гуманітарні вантажі з Кобеляк на Донбас. Рева наголосив:
— Тепер наші хлопці на фронті потерпають без води та їжі. А в нас на складі можуть зіпсуватися продукти. Узагалі, проблема доведення вантажу нині є найболючішою. Підприємці вже «повбивали» свої автобуси, тому що постійно їздять на Донбас. Зараз нібито погоджується поїхати чоловік із Біликів. Але йому потрібно дати 1700 гривень. У волонтерів грошей немає.
Депутат Валентина Семиног запропонувала колегам терміново зібрати необхідну суму грошей. Олександр Бистряков нагадав про наявність комунального транспорту, котрий можна залучити для перевезення «гуманітарки» в зону АТО. А Сергій Шапка запропонував міському голові звернутися за допомогою до представників німецької делегації, що прибула до Кобеляк. Шапка конкретизував:
— Німці можуть дати грошей для купівлі мікроавтобуса. Або виділити сам транспорт. Питання швидкого і безкоштовного розмитнення нині легко вирішується, якщо транспорт засіб буде використовуватись для волонтерських цілей.
Міський голова пообіцяв обговорити це питання із представниками німецької делегації.