У країні спалах африканської чуми
Хворих тварин виявлено на підприємстві, яке знаходиться під Києвом.
3 серпня під час апаратної наради голова РДА Таміла Шевченко поінформувала керівників організацій та установ, що минулого четверга на виїзній колегії в Миргороді цю інформацію озвучив головний ветеринарний лікар області.
У свою чергу спеціаліст управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі Сергій Челідзе розповів:
— Останній випадок захворювання свиней зафіксований 28 липня на підприємстві «Калита» Броварського району Київської області, де утримувалось 62 тисячі тварин. Усі вони будуть винищені. Та найбільша небезпека полягає в тому, що м’ясо з цього підприємства завозилось на територію Полтавської області в Пирятинський і Миргородський райони.
Зі слів Сергія Станіславовича, із початку року це шістнадцятий випадок на території України. Шість свиногосподарств, які працюють в Кобеляцькому районі, переведені на закритий режим.
— Наші фахівці проводять постійні обстеження, роблять щеплення від класичної чуми, — продовжив спеціаліст ветмедицини. — Та, щоб ви розуміли, ліків від африканської чуми не існує. Людина не може на неї захворіти. Небезпека полягає в тому, що у разі фіксації африканської чуми в господарстві, усе поголів’я свиней винищується безкровним методом. За рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії, знищенню підлягають тварини в радіусі до п’ятдесяти кілометрів.
Основні симптоми хвороби: різке підвищення температури, відмова від їжі, синюшність по тілу і внутрішній крововилив усіх органів, що призводить до швидкої загибелі.
Як повідомив Сергій Челідзе, дикі свині є основними перенощиками хвороби. На сьогоднішній день у дикій фауні району щільність цих тварин значно перевищує норму. Тобто, при нормі шість-вісім свиней на тисячу квадратних метрів, у деяких мисливських господарствах їх кількість становить п’ятдесят.
Олександр Шуліка, заступник голови РДА, підтвердив слова виступаючого:
— Дійсно, проблема поширення диких свиней актуальна. На останній нараді я закликав керівників мисливських господарств зв’язатися з Інститутом свинарства, щоб взяти аналізи у тварин. Але ніхто не відреагував на ці вказівки.
Таміла В’ячеславівна наголосила, що потрібно якнайшвидше провести нараду з приводу цієї ситуації, де обговорити та налагодити реальний механізм дій у надзвичайних випадках.
Додати коментар