Юні авіамоделісти презентували «Поляріс»
1 лютого на базі Дніпропетровської обласної станції юних техніків відбувся інтелектуальний конкурс серед учнівської молоді «Модель майбутнього».
Серед конкурсантів був і представник авіамодельного гуртка «Ікар» Царичанського БДЮТу учень 7 класу Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валерій Забродін. На конкурс Валерій прибув у супроводі керівника гуртка Антона Єлісєєва і директора БДЮТу Валентини Сергієнко. Тривав конкурс 5 днів.
«Поляріс» може виконувати різні завдання
На обласному заході були представлені моделі військової техніки майбутнього. Гурток «Ікар» презентував модель багатоцільового літака «Поляріс». Це літак для виконання різних завдань: підтримка, розвідка і знешкодження повітряних та наземних цілей, евакуація, доставка провізії і боєприпасів. Зі слів Антона Єлісєєва, керівника авіамодельного гуртка, модель такого літального апарата може використовуватися безпосередньо службами МНС для моніторингу надзвичайних ситуацій: при встановленні відеопередавальної апаратури можна з висоти отримати зображення дійсного стану того, що відбувається на землі. Ця модель може використовуватися метеорологами для збору метеорологічних даних, картографами — для проведення аерофотовідеозйомки.
— Щоб використати виготовлену модель як безпілотний моніторинговий апарат саме сьогодні, — пояснює Антон Володимирович, — нам не вистачає коштів. Для цього треба придбати відеоприймально-передавальну апаратуру. А коштує вона від 15 тисяч гривень і вище. Тому саме напрямок як безпілотника ми не розвиваємо. Матеріали для виготовлення моделей гуртківці купують самі. Та на сьогодні, — радіє керівник авіамодельного гуртка, — нам допомогли депутати облради: виділили 9 тисяч гривень на придбання радіоапаратури. Допоміг і голова облдержадміністрації: 10 тисяч гривень, які він виділив для гуртка «Ікар», пішли на виготовлення верстата з числовим програмним управлінням. Тепер можна виготовляти складні високоточні деталі.
На конкурсі «Модель майбутнього» представник Царичанського району Валерій Забродін посів 2-е місце. Усього було 15 команд. Забродін був добре підготовлений, давав чіткі обґрунтовані відповіді, підтверджені особистим практичним досвідом. Антон Єлісєєв пишався своїм учнем. Журі конкурсу відмітило, що саме у Валерія був блискучий захист, підкріплений об’ємною презентацією та мультимедійними засобами. Валерій Забродін у школі навчається на «відмінно», захоплюється фізикою і математикою. Авіамоделювання — його хобі.
Мета — відродити в районі авіамодельний спорт
Авіамодельний гурток «Ікар» у БДЮТі функціонує тільки другий рік, та вже досить відомий у районі і області. Керівник гуртка Антон Єлісєєв, крім роботи в дитячій установі, викладає у місцевій школі інформатику і трудове навчання. Сміливо можна сказати, що захоплення літаками в дитинстві у молодого вчителя згодом переросло в доросле серйозне чоловіче захоплення, яке він втілює в життя зі своїми вихованцями.
Ще коли Єлісєєв навчався в інституті, він мріяв відродити у своєму районі авіамодельну творчість, а свої знання передавати учням. Хоча за віком і сам ще зовсім молодий: йому лише 23 роки. Незабаром молодому чоловікові випала така нагода. Працюючи педагогом у школі, Антон Єлісєєв очолив гурток у БДЮТі. Ось як коментує цю ситуацію директор установи Валентина Сергієнко:
— З приходом Антона Володимировича ми вирішили багаторічну проблему охоплення технічною творчістю школярів району, бо не вистачало ні кадрів, ні коштів. Адже у 70–80-ті роки минулого століття наш позашкільний заклад славився на увесь СРСР здобутками їх вихованців. Гурток тоді очолював Микола Васильович Кузьменко. Він є частим гостем у нас і зараз. Завжди порадить, дасть консультацію. На сьогодні ми радіємо з того, що відроджується авіамодельний напрямок дитячої творчості. Також ми отримали багато запрошень від багатьох організаторів конкурсів та взяли курс на участь в обласних змаганнях з радіокерованих моделей.
У роботі з моделями немає нічого складного
Антон Єлісєєв повідомляє, що гуртківці у нього підібралися саме такі, у яких спостерігається хист до точних наук, авіатехніки, адже тут потрібні не тільки математичний склад розуму, а скрупульозність, посидючість, старанність, наполегливість, цілеспрямованість, любов до майстрування, тобто, бажання зробити щось своїми руками. Гурток відвідують лише хлопці, навіть приходять і батьки. Але, як вважає його керівник, цим видом творчості запросто можуть займатися і дівчата. Аби були бажання і хист. Єлісєєв переконаний, що у роботі з моделями безпілотників немає нічого складного. А задоволення від такої роботи велике. На виготовлення будь-якої моделі літака, за словами співбесідника, витрачається близько місяця. Це якщо працювати у спокійному режимі, враховуючи вік вихованців. Антон Єлісєєв власним прикладом доводить своїм вихованцям, що творчий потенціал є у кожної людини і його необхідно розвивати. Крім авіамоделювання, Антон Єлісєєв захоплюється танцями, баскетболом, фаєр-шоу. Виготовляє дуже красиві та витончені вироби з фанери (шкатулки, підноси, цукерниці, вази, рамки, годинники та багато іншого). Окрім того, молодий чоловік виконує обов’язки паламаря у Свято-Покровському кафедральному соборі.
Додати коментар