Чим більше дивишся телевізор — тим більше дивуєшся. Дивуєшся тому, як нахабно і безпардонно нам брешуть. І головне — незрозуміло з якою метою це робиться. Ну, коли запускають інформацію про подорожчання олії, цукру, картоплі чи там ще чогось, тоді все більш-менш зрозуміло. Сьогодні продемонстрували сюжет — завтра мішок цукру на ринку подорожчав на 50 гривень. Це звичайна інформаційна технологія. Ось, приміром, потрібно ціну на нафту й бензин підняти. Одразу у всіх теленовинах демонструють сюжети про те, як до Куби чи якогось узбережжя США наближається ураган «Катріна» чи ще якась трясця. І ціна на нафту — бац, і підскочила. Яким боком та «Катріна» до нафти — незрозуміло. А хтось вже «заробив» кілька мільярдів доларів.
Або візьмемо отой злощасний пандемічний грип, каліфорнійський він чи свинячий — різниця не принципова. По телевізору кожного дня перераховували трупи, всі, кому не ліньки, давали рецепти. І що? Про грип нібито вже й забувати почали. А кілька додаткових мільярдів знову хтось заробив.
Тут нібито все зрозуміло. А ось із новою українською проблемою потрібно ще розібратись. Якщо ви помітили, то кілька днів поспіль вітчизняні телевізійні канали ніби змагаються в тому, хто більше налякає українців морозом. Одні прогнозують –25, інші — –30, а то й 35. Знову жахіття, знову катаклізм. В той же час дивишся прогноз погоди в мережі Інтернет — там прогнозують 20–22 градуси морозу. Нічого незвичайного, класична зима. Потім дивишся на покази термометра, що висить на стіні свого будинку і бачиш все ті ж 20–22 градуси морозу. Нічого екстраординарного. А діти тим часом у школу не пішли, навчальна програма зривається. Навіщо все це, кому хоч це вигідно? А комусь же, такі, віртуальні, надумані жахіття вигідні. Таке враження, що над Україною проводять експеримент, випробовують технології телевізійного залякування.
Що ж робити? Російський філософ Василь Розанов казав: «А що робити? Влітку — консервувати ягоди і гриби, взимку — кататися на ковзанах і їсти млинці». Єдиним словом — не надто звертати увагу на всі ті справжні і придумані жахіття. Україна зовсім не гине, хоча й хворіє. А щоб жити нормально, потрібно просто працювати і думати власною головою, а не телевізійною.
Додати коментар