На першому етапі скоротять 55 ліжок
Таку інформацію надав головний лікар Кобеляцької ЦРЛ.
Володимир Казирод повідомив, що у листопаді минулого року Кабінет Міністрів затвердив норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками. Згідно нього, гранична норма на 10 тисяч населення становить не більше 60 ліжок. Департамент охорони здоров’я, у свою чергу, видав наказ, де значиться про неухильне виконання постанови Кабміну.
— У Кобеляцькій центральній районній лікарні працюють вісім відділень (265 ліжок), — говорить Казирод. — Також у Біликах та Світлогірському функціонують два терапевтичні відділення, по 20 ліжок у кожному.
Зі слів головного лікаря, про можливу оптимізацію говорили ще з 2014 року. У інших районах на це відреагували вчасно і проводили поступове скорочення ліжок та персоналу.
— Ми порахували, що відповідно до постанови Кабміну, у ЦРЛ має залишитись 258 ліжок, — пояснює Володимир Олексійович. — Та ситуація ускладнюється тим, що, згідно методичних обрахунків, жителі району часто обстежувались у обласній лікарні. І тепер ми маємо скоротити 119 ліжок. Сподіваємось, що частину з них ми зможемо зберегти. У листі Департаменту здоров’я вказано, що до цих норм ми маємо прийти до кінця 2016 року. При цьому до 5 квітня нам необхідно подати плани, за якими проходитиме поетапна оптимізація. При департаменті створена комісія, яка контролюватиме це скорочення безпосередньо на місцях.
Також Кабмін повідомив, що у Держбюджеті на цьогорічну медичну субвенцію залишилось 443 мільйони гривень. І якщо в окремих лікарнях не буде проводитись оптимізація, то їх дофінансування ляже на плечі районних рад.
У зв’язку з цим 31 березня в Кобеляцькій ЦРЛ відбулись збори лікарів та обслуговуючого персоналу, на яких було розглянуто плани виконання ліжко-днів за останні роки. Згідно статистики, у 2013‑му ліжка спрацювали до плану на 83 відсотки, у 2014 — на 81. Присутні вирішили, що на першому етапі в ЦРЛ скоротять 55 ліжок: по 10 у терапевтичному, гінекологічному, хірургічному та травматологічному відділеннях, по 5 — у неврологічному, інфекційному і дитячому.
— Звичайно, що оптимізація ліжко-місць потягне за собою і скорочення лікарів та обслуговуючого персоналу, — продовжує Володимир Казирод. — У першу чергу це торкнеться працюючих пенсіонерів. Ми не будемо скорочувати молодих спеціалістів.
На думку головного лікаря, населення не відчує цих змін. Жителям міста й району і надалі надаватимуть усі необхідні медичні послуги. Хворі, які не потребують стаціонарного нагляду, після призначень медиків лікуватимуться в денному стаціонарі.
При цьому Володимир Казирод вважає, що не потрібно скорочувати терапевтичні відділення в Біликах та Світлогірському, оскільки тамтешнє населення залишиться без медичного обслуговування.