«Паска красна на Приоріллі»
2 травня, на другий день Світлого Христового Воскресіння, на території історичного комплексу Китайгородських церков уже вдев’яте пройшов фестиваль «Паска красна на Приоріллі».
Цього року навіть і погодні умови сприяли гарному і змістовному відпочинку — було тепло і сонячно. Здається, вже устаткувалася справжня весна. За нашими підрахунками, у фестивалі взяли участь понад півтори тисячі чоловік. У порівнянні з минулим роком, армію майстрів декоративно-ужиткового мистецтва у цьому році представляла досить велелюдна кількість людей. Окрім учасників і гостей Дніпродзержинської і Царичанської єпархії, на фестиваль приїхали прихожани з сусідніх Харківської та Полтавської областей. Виставка майстрів народного мистецтва була доволі різноманітна і охоплювала усі жанри і напрямки, починаючи від вишиваних робіт різного ґатунку до продукції бджолярів‑медоварів. Вишивані рушники, серветки, дерев’яні вироби, глиняний посуд, іграшки, солом’яні й паперові вироби, випічка, біжутерія — це далеко не повний перелік того, що було представлено на фестивалі колективами благочинь, недільних шкіл, сільських приходів, народних умільців.
Серед присутніх було дуже багато дітей у яскравому святковому вбранні. Організатори фестивалю на чолі з благочинним Царичанського округу отцем Сергієм Пігарєвим дуже постаралися, щоб усім було цікаво. До організації заходу долучилися духовенство, віряни Царичанського благочиння, районний Будинок культури, районна бібліотека, Будинок дитячої та юнацької творчості. Активну участь у фестивалі взяли віряни Ляшківки, Прядівки, Бабайківки, Могилева, Царичанки, Китайгорода.
Розпочався фестиваль зі святкової Літургії, яку звершило духовенство Дніпродзержинської і Царичанської єпархії на чолі із Преосвященим Володимиром, архієпископом Дніпродзержинським та Царичанським. Богослужіння супроводжувалося духовним співом зведеного хору Свято-Покровського кафедрального собору і Свято-Успенського собору Китайгорода під керуванням матушки Олени Пігарєвої. Взяв участь як у Богослужінні, так і в концерті професійний вокальний чоловічий гурт «Орфеус».
Після служби розпочався парад велетенських писанок і вишиванок. Кожну делегацію, яка представляла своє благочиння, присутні вітали щирими оплесками. Великі мальованки представляли благочиння Дніпродзержинська (чимало приходів), Солонянського, Петриківського, Криничанського, Магдалинівського, Верхньодніпровського, Царичанського районів, міст Вільногірська, Верховцевого, Дніпропетровська.
Відразу після параду писанок на двох сценах (великій і малій) розпочались концерти, де виступали дитячі колективи недільних шкіл, вихованці Царичанської школи естетичного виховання та БДЮТу, учні шкіл Ляшківки і Бабайківки, вокальні та хореографічні колективи, як аматорські, так і професійні. Виступів було настільки багато, що вони лунали аж до самого закриття фестивального дійства. Паралельно проходив конкурс паламарів. У той же час навколо все вирувало. Народ слухав, спілкувався, купував вироби у майстрів, куштував борщ, суп із реберцями, юшку з м’ясом, плов, кашу молочну, приготовлені кухарями, та смакував морозиво, яким пригощали усіх бажаючих священики разом із благочинним протоієреєм Сергієм Пігарєвим. Також вони вручали кожному святкову пасхальну листівку та солодкі пряники.
Усе фестивальне розмаїття оцінювало почесне журі. Владика Володимир — голова журі. До складу журі увійшли голова райдержадміністрації Сергій Турський, голова райради Світлана Горбачова, заступник міського голови, керуюча справами виконавчого комітету міста Дніпродзержинська Тетяна Завгородня, депутат Солонянської районної ради Людмила Саліженко.
Близько третьої години дня на великій сцені перед присутніми виступив чоловічий вокальний гурт із Дніпропетровська «Орфеус», який вразив усіх своїми голосами та високопрофесійним виконанням пісенних композицій акапелло. Естафету чудового настрою підхопив спеціальний гість із Києва — театр пісні «Джерела», який добряче підбадьорив святкуючу публіку та завів присутніх так, що народ ставав у коло і завзято танцював. До складу київського пісенного ансамблю увійшли чотири жінки і один чоловік. «Джерела» виконували веселі запальні українські пісні, відому пісню «Ти до мене не ходи» у джазовій обробці та інші. Усіх присутніх вразила мелодія «Косарі», яку учасники ансамблю вигравали на простій селянській косі та серпові.
Після виступу Театру пісні розпочалася церемонія нагородження дипломами, медалями та цінними подарунками кращих у номінаціях. Нагороди вручали отець Сергій Пігарєв та отець Макарій, священнослужитель Свято-Миколаївського кафедрального собору міста Дніпродзержинськ. Звичайно, всіх номінацій та переможців на сторінках газети перелічити неможливо. Тож назвемо номінації, де наші приорільці отримали нагороди. У номінації «Краща витинанка» відзначили вихованців БДЮТу і керівника гуртка «Петриківська витинанка» Лесю Колодяжну. Отримали диплом і медаль ІІ-го ступеня у номінації «Кращий майстер витинанки» вихованці Ляшківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У номінації «Кращий майстер оригінальної творчості» журі відзначило Настю Бурнаховську з Царичанки. Як кращий хоровий колектив відзначили хор школи естетичного виховання (керівник Андрій Мельник). Хор отримав нагороди ІІ-го ступеня. Також друге місце серед недільних шкіл благочинь зайняла недільна школа Прядівки. Диплом І-го ступеня як кращий паламар отримав Вячеслав Власенко із Могилева. Гран-прі за кращу велетенську писанку фестивалю отримало Царичанське благочиння — Свято-Покровський храм. Пам’ятну статуетку та подарунки отримав художник районного Будинку культури Ігор Тимофєєв. Диплом ІІ-го ступеня отримав Криничанський район, ІІІ-го — місто Дніпродзержинськ.
Наприкінці фестивалю «Паска красна на Приоріллі» з напутнім словом до учасників заходу звернувся Преосвящений Володимир, архієпископ Дніпродзержинський і Царичанський. Завершився фестиваль пригощанням усіх бажаючих яскраво оздобленим велетенським тортом, який приготували віряни Свято-Успенського храму.
Додати коментар