Робити щеплення чи випробовувати долю
Кобеляцькі лікарі запевняють, що лише вакцинація захистить людину від інфекції.
Минулого тижня в електронних виданнях з’явилась інформація про те, що в наступному році Україну може накрити епідемія кору.
Її озвучила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Посадовець пояснила, що Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, якщо в Україні не почнуть вакцинувати дітей, то в 2017‑му слід очікувати кір. Україна має найнижчий рівень вакцинації у цілому світі, включаючи Африку. Супрун наголосила, що раніше вакцини не було, але зараз через державні закупівлі в Україну привезли якісні вакцини від ЮНІСЕФ і ПРООН.
«Вакцинацію проводимо згідно календаря»
Коментар із цього приводу надала Наталія Джевела, заступник головного лікаря комунального закладу «Кобеляцький центр ПМСД». Зі слів медика, вакцинація проти кору проводиться згідно календаря. Медпрепаратами заклад забезпечується постійно.
— Дійсно, два роки ми не отримували вакцин, — говорить медик. — Тепер між вакцинаціями від різних інфекцій робимо перерви, аби дітячий організм адаптувався після ін’єкції. Зараз дитячої вакцини проти кору, паротиту і краснухи в наявності немає. Та медпрепарат надходить регулярно. Усі інші препарати є в достатній кількості. Зараз вакцинуємо проти туберкульозу (БЦЖ), гепатиту В, коклюшу, дифтерії й правця (АКДП).
Як пояснила Наталія Джевела, основну кількість щеплень роблять у дитячому віці. Деякі з них — один раз на все життя. Та більшість вакцин мають свій термін дії. Потім проводиться ревакцинація. Якщо не зробити щеплення, то організм не матимете імунітету до цих захворювань. Згідно календаря щеплень, вакцинацію проти дифтерії і правця дорослі мають проходити кожні 10 років.
— На цей час у Центрі ПМСД є 140 доз вакцини АДПМ (дифтерія й правець), котра використовується для щеплення дітей від 7 років і для дорослих, — каже заступник головного лікаря, — але ажіотажу не спостерігаємо. Можливо, дорослі вважають, якщо в дитинстві їм вводили медпрепарат і цього достатньо.
Також Наталія Джевела розповіла, що дехто з батьків не бажають, аби їх дітей вакцинували. Велику роль у цьому відіграють засоби масової інформації, які перекручують факти. Через це про вакцинацію складається хибне враження і батьки не довіряють медикам.
— Так, дитячий організм по-різному реагує на вакцину, — зауважує медик. — Та це нормальна реакція, коли місце уколу набрякне і піднімається температура. Це означає, що триває процес вироблення антитіл. Тому батькам треба радитись із лікарями, а не сліпо вірити Інтернету.
Додати коментар