Для повноцінної роботи пологового відділення потрібно близько 2 мільйонів гривень
Депутати Новосанжарської районної ради вирішили не лише зберегти у Нових Санжарах пологове відділення, але й допомогти лікарні загалом та знайти житло для молодих лікарів.
На спільному засіданні двох постійних комісій районної ради 9‑го листопада обговорюють стан функціонування пологового відділення. Доповідає головний лікар ЦРЛ Ольга Гиря. Традиційно для ілюстрації зазначеного у доповіді використовує слайди. Демонструє депутатам, наскільки зменшилась кількість жителів у районі за останні роки. І наскільки зменшилась народжуваність. Показує порівняльну таблицю, де вказано, що у 2016‑му лише 87 немовлят із 218 народилися у Нових Санжарах, решта — у Полтаві. Порівнює також і вартість витрат на одні пологи: у Нових Санжарах — близько 4500 гривень, у Полтаві — 1300–1500.
Також Ольга Гиря зазначає, що для повноцінної роботи пологового відділення потрібно провести його реконструкцію, а також придбати апарат штучної вентиляції легень для немовлят, сучасне ліжко для пологів, іншу необхідну апаратуру. Загалом на забезпечення пологового усіх необхідним потрібно близько 2 мільйонів гривень.
Свою позицію щодо необхідності закриття пологового головний лікар пояснює ще й тим, що у Полтаві породіллям та новонародженим можуть надати більш якісну та оперативну медичну допомогу.
— У нас нещодавно була вагітна, яка мала народжувати у Санжарах. Але в останній момент щось змінилося і вона поїхала до Полтави. У неї почалися пологи і виявилася закоротка пуповина. У нас це імовірно призвело б до відриву плаценти, сильної кровотечі, могли б загинути і мати, і дитина. У Полтаві це вчасно діагностували і все пройшло без ексцесів.
Також Ольга Гиря нагадує депутатам, що зменшити кількість ліжок у районі медиків змушує розпорядження Кабінету міністрів. Як варіанти реалізації такого скорочення можуть бути: 1) закриття пологового; 2) закриття терапевтичного відділення № 2 у Нехворощі; 3) скорочення по кілька ліжок у інших відділеннях ЦРЛ — неврологічному, терапевтичному, хірургічному тощо.
Виступ головного лікаря коментує голова районної ради Геннадій Супрун.
— Я — не проти реформ. Я проти реформ, які проти простих людей! Яка мета такого розпорядження про скорочення ліжок? Скорочення надання медичної допомоги!
Ольга Гиря відповідає, що у Європі у медичних закладах — 40 ліжок на 10 тисяч населення. В Україні хочуть привести це значення до 60 на 10 тисяч.
Голова постійної комісії з питань бюджету Віктор Сидоренко пропонує свій рецепт збільшення народжуваності та, відтак, збереження у районі пологового.
— Народ відчуває душею. Тому всі громади району висловилися проти закриття пологового. А щоб народжувалося більше діток, потрібно заборонити аборти, окрім випадків за медичними показаннями.
Депутат Оксана Борсук пропонує не скорочувати кількість ліжок, а дофінансовувати медичну галузь із районного бюджету.
— Не відводити під відділення цілий поверх, а зробити якісно три палати. Під таку реконструкцію проект робити не потрібно. 2 мільйони на обладнання ми одразу, звичайно, не знайдемо. Але 75 тисяч для придбання сучасного крісла для пологів — зможемо.
Без житла не буде лікарів!
Далі впродовж засідання комісії з’ясовують, що збереження пологового — вже не проблема № 1. У лікарні не вистачає фахових лікарів. Так, молодий хірург, який нещодавно приїхав до Нових Санжар, уже три місяці живе… у лікарні. Кошти, виділені районною радою на оренду житла для нього, так і не вдалося використати. Орендодавці житла відмовляються оформляти угоду офіційно, адже додатковий дохід впливає на розрахунок субсидії. А неофіційно районна рада платити за житло не може.
— Він уже сказав, що рік відпрацює і поїде! — пояснює Ольга Гиря. — Якщо не вирішиться проблема із житлом.
Також у ЦРЛ віднедавна з’явилася потреба у лікареві-анастезіологу. Лікар, який працює на цій посаді, перевівся на 0,5 ставки. І замінити його ніким.
— Щоб запросити лікаря з інших районів області чи Полтави, може бути одна мотивація: забезпечення житлом! — говорить заступник головного лікаря ЦРЛ Сергій Павловський. — А відсутність анестезіолога — це, повірте, більша проблема, ніж функціонування пологового!
Нагадаємо, що на попередніх засіданнях постійних комісій депутати обговорювали можливість придбання службового житла для медиків. Проте потім вирішили, що орендувати його буде дешевше.
Резолюційну частину засідання комісії змінюють: пропонують внести у рішення і пропозиції щодо забезпечення медиків житлом та фінансової доплати молодим спеціалістам. У районній раді обіцяють подумати над реалізацією цих пропозицій.
Додати коментар