Продавці поросят в чуму не вірять
Якщо на ринках деяких міст реалізація молодняка свиней заборонена, то в Кобеляках після зняття карантину торгівля йде досить жваво.
Хоча самі підприємці, котрі торгують поросятами, стверджують, що два-три роки тому їх бізнес ішов краще. За їх словами, нині кількість покупців суттєво зменшилась. Бізнесмени вбачають у цьому кілька причин. Головна, на їх думку, полягає у рості цін на зерно. У результаті собівартість свині, вигодуваної на дерті, різко зросла і не може конкурувати із аналогічною продукцією, отриманою із застосуванням різноманітних добавок. Один із продавців сказав:
— Люди йдуть і купляють м’ясо у супермаркетах, де дешевше. Вони то й знають, що там свинина, вирощена «на хімії», але низька ціна спокушає.
А от у фактор африканської чуми продавці поросят не вірять. Вони вважають, що ця проблема для України є штучною. Продавець, який попросив назвати його Сергієм, аргументував:
— От кажуть, що в лісах свині дохнуть від чуми. А ви що, спеціаліст у цьому ділі, ви аналізи робили? Я, приміром, у ті аналізи не вірю. Я вважаю, що паніку спеціально роздувають власники свинокомплексів, аби люди дома свиней не тримали і у нас поросят не купляли. За рік-два виведуть свиней у домашніх господарствах, де тоді люди м’ясо і сало куплятимуть? Правильно, у магазинах, куди свинину везуть із комплексів. Отака моя версія щодо тієї африканської чуми. Був у нас і пташиний грип, і ще якась трясця. І де воно оте все? Кудись поділось. Так і з чумою свиней буде. Це — паніка, штучно розбурхана за допомогою телевізора.
Схожої думки дотримуються й інші продавці. До речі, їх на Кобеляцькому ринку не дуже багато. У минулу неділю поросятами торгували п’ять чоловік. Ціни на молодняк, вагою 15 кілограмів, коливаються від 650 до 750 гривень. Щоправда, ті ж продавці розповіли, що один їх колега вивіз 30‑кілограмових поросят і виставив за них ціну в 600 гривень. Його товар розкупили блискавично. Також продавці повідомили, що їх поросят перевіряють працівники лабораторії, що діє при ринку.
Сергій Прапірний, начальник лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, підтвердив, що перевірки проводяться. У основному він візуально оглядає поросят. Досить рідко міряють температуру їх тіла.
Прапірний пояснив:
— Хворих тварин одразу видно. Та за останні кілька місяців випадків виявлення хворих поросят не було. До того ж, до 24 січня, доки в районні діяв карантин, пов’язаний із виявленням африканської чуми у диких свиней, реалізація на ринку молодняка була заборонена. Зараз заборона знята і люди спокійно торгують.
Продають поросят не лише місцеві жителі. Приїжджають торгувати свинями і з сусідніх районів.
Додати коментар