«Грант» не збанкрутував, а розширився
Спокій і мир у душах запанували у власників паїв, жителів Дубового і Селянівки. А ще зовсім недавно, а точніше до 24 березня, мешканці Селянівки були налякані неймовірними чутками, які поширювалися й обростали все новими подробицями. Аж до чуток про банкрутство господарства, яке орендує їхні паї.
Пояснимо ситуацію. Справа в тім, що фермерське господарство «Грант» нещодавно змінило свій юридичний статус і стало називатися Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Грант». У статуті господарства у пункті 1 зазначено, що новостворене товариство є повним правонаступником ФГ «Грант». І усі права пайщиків зберігаються. Але про ці зміни керівництво господарства селян не повідомило.
Тим часом, занепокоєні невизначеною ситуацією, люди самі запросили управлінців на зустріч, щоб покласти край чуткам. І ось надвечір у п’ятницю біля автобусної зупинки села Селянівка відбулася сходка. Пайщики справедливо вважають, що господарство про будь-які зміни, які відбуваються у ньому, має повідомляти своїх орендодавців. Наперед скажемо, що ТОВ «Агрофірма «Грант» орендує земельні ділянки жителів Дубового, Турового, Селянівки, Тарасівки, Царичанки, Калинівки, частково Лисківки. На цей час кількість пайщиків у «Гранті»становить близько півтисячі.
Того вечора на зустрічі було присутніх понад 30 чоловік. До народу приїхали керівник «Гранту» Юрій Коваленко, юрист Олександр Шапкін, керівники господарства «Маяк» Володимир Феник, Віктор Білов та голова райдержадміністрації Сергій Турський. Головою зборів обрали Валентину Полотненко, депутата районної ради, а секретарем — Тетяна Жорняк. Для пояснення ситуації надали слово Юрію Коваленку. Керівник «Агрофірми «Грант» пояснив:
— Одразу скажу, що ні я, ні фірма наша не банкрут. Просто у цьому році відбулася реорганізація нашого господарства. 15 років ми прожили як ФГ «Грант». А реорганізована «Агрофірма «Грант» є правонаступником фермерського господарства, яка відповідає за все. Пайщики як були нашими, так і залишилися. І нікому я вас не передавав. У процесі реорганізації я лише розширив виробництво і об’єднався зі своїми товаришами-сусідами з «Маяка». Вони стали співвласниками. Для чого я це зробив? По-перше, як вже сказав, розширив виробництво: хочемо займатися садівництвом, бджільництвом, виноградарством, городництвом, вирощуванням горіхів. Плани перспективні. А найголовніше — це те, що у світлі подій, які відбуваються на сьогодні, — рейдерство, самовільний захват земель, нестабільність, — хочемо убезпечити, захистити, зберегти наше з вами господарство від можливих ризиків. Тому і об’єднався. Більш того, для підприємства ми закупили нову техніку: три трактора імпортного виробництва «Нью Холанд», комбайн «Джондір», дві сівалки — одна для ранніх, інша — для пізніх культур. Ще раз нагадаю, що для власників паїв нічого не змінилось і права не порушилися. Ви є правонаступниками. І до господарства «Маяк» ви не переходите.
Вислухавши декілька супутніх питань, врешті-решт, народ заспокоївся. Валентина Полотненко зауважила:
— Не було б колотнечі, якби ви не вели себе підпільно. Ваша помилка, що ви не зібрали нас і не повідомили про цю подію.
Юрій Коваленко погодився з цим зауваженням та повідомив, що загальне керівництво залишається за ним і код Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) той самий: 24988944. Це є підтвердженням правонаступництва. До розмови долучився голова РДА Сергій Турський:
— Товариство «Агрофірма «Грант» веде активне підприємницьке життя. «Грант», «Маяк», у районі є одними з найбільших платників податків, а також витрачають значні кошти на соціальні потреби населення району.
Одним із найбільш обговорюваних питань, яким цікавилися люди на зустрічі, був розмір орендної плати за паї та її прив’язка до нормативно-грошової оцінки землі. З цього приводу виступив юрист «Гранту» Олександр Шапкін:
— Нормативно-грошова оцінка земельного паю, де веде господарювання «Грант», становить 83 тисячі 214 гривень. Власники паїв цікавляться, чому саме так і порівнюють цифри з даними інших господарств. Для прикладу, у Залелії оцінка паю становить 106 тисяч 671 гривню, Преображенці — 153 тисячі 306, Бабайківці — 159 тисяч 252. Цифри ці різні, бо залежать від якості землі та від розміру земельного паю. А так як ці показники впливають на кількість отриманого урожаю, то і орендна плата у різних господарствах Царичанського району різна. У цьому році кожен пайщик нашого товариства отримав за оренду земельної ділянки 8 тисяч 300 гривень у грошовому еквіваленті. Крім того, за бажанням селянина, були проведені оранка та культивація їхніх присадибних ділянок у межах 25 соток безкоштовно на суму до 525 гривень на кожну орендовану земельну ділянку. Що разом з орендною платою становить близько 11 відсотків від нормативно-грошової оцінки земельного паю. За бажанням пайщики можуть отримати орендну плату не тільки готівкою, а й зерном або послугами. Є й такі власники паїв, що беруть плату як зерном, так і грошима.
Селяни цікавилися, чи збільшиться в цьому році розмір орендної плати. На це юрист відповів:
— Збільшення заплановане, але поки що про це зарано говорити. Сільськогосподарський рік тільки починається, ми не знаємо наперед усіх природних ризиків. Тому кінцевий результат важко передбачити чи спрогнозувати. Поживемо — побачимо. Сподіваємось на краще.
Додати коментар