Чи є життя без «Корагена»
Продовжуємо тему, актуальну для мешканців сільської місцевості: вчергове напишемо про препарати, що застосовуються для боротьби з колорадським жуком.
У попередньому номері газети ми вже писали про результати свого експерименту щодо застосування кількох засобів захисту рослин, що продають на місцевому ринку. Наш досвід вирішили перевірити двоє знайомих та співробітник редакції. Двоє людей скористалися для боротьби з колорадським жуком інсектицидом «Престо». Результатом були задоволені. А співробітник редакції придбав один із найдешевших препаратів — «Жук АТО». І теж розповів, що комахи на його картоплі протягом доби загинули.
Окрім того, на сайт редакції надійшов лист від одного із наших читачів. Чоловік на ім’я Максим поділився власним досвідом боротьби з колорадами. Ось, що він написав:
«Добрий день. Вирішив подати репліку на статтю, але не відшукав її в інтернет-версії газети, тож пишу на скриньку.
На ринку є препарати, що знищують жуків на сто відсотків, Особисто я перевіряв «Бі-58» та «Тирана» (не в якості протруйника, а для обприскування кущів). Виходить дешево і дуже сердито. Але чи можна їх рекомендувати?
«Бі-58» можна легко отруїтися та й у картоплі він залишається. «Тирана» хоч і безпечніший, але теж довгенько затримується у бульбі. Тож для тих, хто переймається шкодою від хімії, це не варіант. (Від редакції: окрім того, «Бі-58» має сильний і дуже неприємний запах) Як альтернативу особисто я всюди пропагую «Актофіт». Він безпечний, хоч може здатися і недешевим. Навесні брав 900‑грамову пляшку за 200 гривень. А норма там — не менше 40 мл на відро. Тільки не треба соромитись рясно обприскувати кущі, згори і знизу, так, щоб аж текло. І ще ним краще кропити вранці, коли жуки жвавіше харчуються. Взагалі, дуже багато нарікань на препарати через неякісну обробку рослин самими городниками.»
Ми дуже вдячні Максиму за його досвід. Він абсолютно резонно зауважує, що досить часто жуки на картоплі не гинуть через те, що самі городники нехтують елементарними правилами застосування інсектицидів. Скажімо, застосовують препарати вдень, коли температура повітря перевищує +25°. У результаті «хімія» банально і дуже швидко випаровується і більше шкодить самому городнику, аніж жукам. Дехто й до цього часу «кропить» картоплю віниками чи віхтями із гілок, що різко знижує ефективність препаратів. А потім скаржаться, що їм продали підробку.
Один із досвідчених городників, думці якого ми маємо всі підстави довіряти, дуже хвалив «дюпонівський» препарат «Кораген». За його словами, у минулому році він обробив ним картоплю і протягом місяця не мав жодних проблем із колорадами. Жуки загинули і не з’явилися знову. Але є одне «але». У минулому році «Кораген» можна було придбати лише у великій розфасовці, мінімум 50 мілілітрів. Це при нормі витрати 2 мл на 10 літрів. Коштувало це задоволення 400 гривень. Безумовно, для городників‑аматорів це дуже дорого і їм просто не потрібна така кількість інсектициду.
Зараз, простудіювавши інтернет, ми вже знайшли «Кораген» у маленькій фасовці по 4 мілілітри. Коштує він 12 гривень. Що теж підпадає під визначення «дешево і сердито». Але у Кобеляках у продажу ми цього препарату поки що не знайшли. Якщо хтось знайшов — обізвіться, швиденько купимо і випробуємо.
Додати коментар