Браконьєри маскуються
Наприкінці липня працівники поліції порушили три кримінальні справи по факту незаконного вилову риби. Цікаво, що браконьєри дещо змінили тактику своїх дій. Зараз вони уміло маскуються під рибалок-промисловиків, які мають дозволи на вилов риби.
Про всі нюанси затримання браконьєрів редакції розповів директор регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Олександр Шуліка.
Перший факт браконьєрства був зафіксований 25 липня. У цей день працівники «Нижньоворсклянського» спільно з співробітниками державної екологічної інспекції, котрі прибули з Полтави, проводили обстеження водної акваторії парку. Під час проведення заходу, інспектор ландшафтного парку звернув увагу на один із човнів, що знаходився на воді в оточенні плавзасобів рибалок-промисловиків. Він видався йому підозрілим. Інспектор звернув увагу на деякі нюанси в розмірах плавзасобу. Для всіх звичайних громадян човен нічим не відрізнявся від інших. І лише досвідчені професіонали можуть відрізнити за зовнішнім виглядом браконьєрський човен від того, на якому працюють промисловики.
Здогадка інспектора виявилася правильною. Працівники екоінспекції та парку під’їхали до плавзасобу, представилися. У човні перебували двоє чоловіків. На вимогу пред’явити документи вони не змогли цього зробити. Тоді за номером 102 була викликана група швидкого реагування з Кобеляцького відділу поліції. За допомогою поліцейських у браконьєрів вилучили заборонені знаряддя вилову і рибу. Окрім того, вилучили ще й човен та двигун до нього, на які не було документів. Усе це, як і затриманих чоловіків, доставили в село Орлик на базу господарства «Філін». Нарахована сума збитків, завданих державі, склала 82 тисячі гривень.
27 липня ситуація практично повторилася. Лише цього разу разом з інспекторами «Нижньоворсклянського» акваторію патрулювали співробітники Кобеляцького відділу поліції. Знову виявили човен, схожий на ті, на яких працюють промисловики. Знову у ньому були двоє чоловіків. Відмінність лише у сумі збитків та місці, у яке доставили браконьєрів і знаряддя лову. Протокол складали на базі підприємства «Берег». Сума збитків становить 147 тисяч гривень.
Наступного дня був новий рейд. Цього разу інспекторів «Нижньоворсклянського» з берега страхували працівники взводу №2 роти №3 батальйону поліції особливого призначення. Браконьєра знайшли знову. Він був один і вже не маскувався. Щоправда, цього разу «вилов» був менший. Нарахована сума збитків склала «лише» 13 тисяч гривень.
У всіх трьох випадках відкриті кримінальні провадження за ознаками статті 249 Кримінального кодексу України. Подальша доля браконьєрів, як і вилученого майна, залежатиме від рішення суду.
Олександр Шуліка, директор «Нижньоворсклянського, зазначив, що у боротьбі з браконьєрами дуже допомагають спеціальні засоби, придбані за кошти районного бюджету. Вони дають змогу вести стеження за можливими правопорушниками зі значної відстані.
Додати коментар