Освітяни підводять підсумки
Наприкінці серпня у Царичанському районі відбулася педагогічна конференція, де було визначено напрямки розвитку освіти району на 2017–2018 навчальний рік, проаналізовано стан готовності навчальних закладів до роботи.
Начальник відділу освіти РДА Сергій Китайгора розповів про стан освіти в районі.
У 2017–2018 навчальному році здійснюватимуть освітню діяльність 26 навчальних закладів району: Царичанської районної ради — 5 закладів, Царичанської селищної ради — 14 загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних закладів, Ляшківської громади — 3 заклади, Могилівської — 4 заклади. Залеліївський і Новопідкрязький НВК реорганізовані в дошкільні заклади, прийнято рішення про ліквідацію Станції юних натуралістів.
Уже рік функціонує опорна Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка має високий суспільний рейтин. На сьогодні у школах навчатиметься 2303 учнів.
У цьому навчальному році до першого класу шкіл району підуть 263 учні. Продовжать навчання в 10 класі 111 учнів. У 12‑ти дошкільних установах та одній дошкільній групі навчально-виховного комплексу району навчається 680 дітей, функціонують 32 групи загального розвитку, три логопедичні групи.
На сьогодні відкрито нове приміщення Ляшківського ДНЗ на 75 місць, проведений капітальний ремонт Могилівського ДНЗ- 2 «Дзвіночок». Планується проведення енергозберігаючих заходів у Царичанському ДНЗ № 4. Ведеться електронна черга прийому дітей у дошкільні заклади, на якій перебуває 20 дітей. Протягом року вони будуть прийняті до закладів. Організоване триразове гаряче харчування дітей у дошкільних закладах, середня вартість на дитину становить 20,5 гривень на день. Станом на 1 вересня у всіх дошкільних закладах проведені поточні ремонти та благоустрій територій.
Фінансування
На заклади освіти району із загального фонду бюджету спрямовано 62347,8 тисяч гривень. За сім місяців поточного року видатки на освіту району склали 36894,9 тисяч гривень, що становить 59,2 відсотки.
Згідно законодавства, з січня цього року зросла зарплата вчителів на 50 відсотків і на два тарифних розряди. На сьогодні середній розмір зарплати вчителя становить 6873 гривні. Утримання однієї дитини по школах району складає від 17,8 до 66,6 тисяч гривень на рік.
У районі 380 педагогічних працівників: спеціалістів вищої категорії — 42 відсотки, мають педагогічні звання 18 відсотків учителів.
У минулому році в районі працювало 17 молодих спеціалістів. У цьому році жоден молодий спеціаліст не буде направлений на роботу. Вакансій немає, до того ж необхідно працевлаштувати працівників, що підпадають під скорочення. Частина педагогів змушена працювати не за фахом. А це позначається на категорійності і, відповідно, оплаті праці.
8 претендентів на медаль не підтвердили свого рівня знань
Випускники Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів продемонстрували достатній та високий рівень знань. Початковий та середній рівні навчальних досягнень переважають серед випускників Ляшківської, Бабайківської, Молодіжнянської, Могилівської, Китайгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Кількість випускників, які за результатами державної підсумкової атестації з української мови отримали оцінки високого рівня навчальних досягнень, збільшилася на 11 відсотків. У цьому році 39 відсотків випускників отримали оцінки достатнього та високого рівнів навчальних досягнень з історії України. Найбільш вдалим для цьогорічних випускників був іспит з географії, показники якого перевищують обласні та Всеукраїнські результати. Знання учнів з математики за останні роки не мають зрушень у кращу сторону. Із 30 учнів району 13 відсотків показали початковий рівень знань, 63 — середній, і лише 3 відсотки — високий. За результатами ДПА, 14 випускників шкіл були претендентами на нагородження золотою і срібною медалями (Царичанська — 9 чоловік, Молодіжнянська — 1, Ляшківська — 1, Преображенська — 1, Бабайківська — 2, Китайгородська — 1). Та лише 6 претендентів підтвердили свій рівень знань на ЗНО. 5 учнів Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали чотири золоті та одну срібну медалі. Випускниця Китайгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримала срібну медаль. На жаль, 8 учнів не підтвердили рівня своїх знань.
Із 111 випускників 2017 року до вишів України вступили 70 учнів (62 відсотки); до навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації — 30 учнів (27 відсотків).
Матеріально-технічна база
Шкільний автопарк налічує 18 одиниць техніки. Підвозяться до місць навчання 799 учнів і 69 вчителів.
Підручниками учні забезпечені в середньому на 94 відсотки. Через відсутність фінансування проблемним залишається забезпеченість підручниками учнів 4 і 7 класів. У цьому році за кошти освітньої субвенції їх отримали лише діти пільгових категорій. Інші продовжуватимуть навчання за підручниками попередніх років.
У школах району оснащено 22 комп’ютерні класи, 100 відсотків закладів освіти підключені до мережі Інтернет, у 15 класах встановлене мультимедійне обладнання.
Крім капітальних робіт у Царичанській ЗОШ, на проведення капітального ремонту в Бабайківській ЗОШ (заміна вікон) з обласного бюджету виділено 1 мільйон 488 тисяч гривень. Також проводиться капітальний ремонт приміщення і покрівлі Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, на який з державного бюджету виділено 520 тисяч гривень, з бюджету сільської ради — 3 мільйони 527 тисяч гривень. Реалізується проект реконструкції Ляшківської ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.
Проблеми
У багатьох закладах освіти району потребує капітального ремонту покрівля дахів (Молодіжне, Царичанська філія І-ІІ ступенів), необхідно облаштувати під’їзд та дороги до Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Рудківського НВК.
Нагальною проблемою для закладів освіти району є неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів і зменшення витрат на їх оплату в умовах лімітних норм та недостатність заходів з теплозбереження (заміна вікон, дверей, підлоги).
Незважаючи на всі негаразди, освітяни району сповнені оптимізму й енергії.
Додати коментар