Мільйон на клуб і 30 тисяч на свято
24 вересня в Сухинівці гучно відзначили День села. Святкування спеціально відтермінували на кілька тижнів, щоб поєднати його із закінченням капітального ремонту місцевого Будинку культури. Цього дня у Сухинівці чекали дуже давно. І навіть не вірили, що він настане. Точніше, що стане можливою подія, яка того дня відбулася.
23 вересня у Сухинівці урочисто відкрили відреставрований Будинок культури. Щоб об’єднати дві важливі для життя громади події, депутати навіть вирішили змінити дату святкування Дня села. Зазвичай його в селі відзначають на початку серпня.
Сухинівський Будинок культури чекав ремонту кілька десятиліть. Останнім часом там узагалі не проводились ніякі заходи, оскільки будівля перебувала в аварійному стані. Коли у 2013 році сільський голова Ігор Рябека оголосив, що клуб відремонтують, далеко не всі сільчани повірили в це, вважаючи обіцянку банальним передвиборчим піаром. Сам сільський голова пояснює:
— У принципі, гроші на початок ремонту в сільській раді були вже давно. Завдяки політиці децентралізації і тому, що на території сільради розташовані ряд АЗС, податкові надходження до сільського бюджету різко зросли. А плани відремонтувати клуб були ще раніше, ще до появи грошей. Та не все так просто. Досить довго ми готували відповідні документи. Це ж бюджетні гроші, тут обов’язково має бути проект, усі договори, експертизи.
І ось, восени 2017 року, ремонтні роботи були закінчені. Замінили і відновили практично все: від підлоги до даху. Стільці для глядачів і обладнання для сцени теж нові придбали. За словами Ігоря Рябеки, залишилося купити лише музичну апаратуру та деякі інструменти.
Загальна вартість робіт з капітального ремонту Будинку культури склала 1 мільйон 250 тисяч гривень. Усі ці гроші були виділені з сільського бюджету. Крім того, як розповів Ігор Рябека, допомогу надала агрофірма «Добробут». За виділені аграріями 60 тисяч гривень будуть придбані електричні конвектори для обігріву приміщення.
На урочисте відкриття відремонтованого клубу були запрошені голова РДА Таміла Шевченко, голова райради Володимир Кішінський, працівник райради Анатолій Кучеренко, який постійно надавав консультативну допомогу при оформленні величезної кількості документів, що передувало початку робіт.
Клуб відкрили, потанцювали, «кращих із кращих» відзначили
Святкування в Сухинівці фактично тривало два дні. Більшість подій відбулися в суботу. Безумовно, головною подією дня стало відкриття Будинку культури. Одразу після цієї події розпочався святковий концерт. Концертні номери у виконанні місцевого ансамблю «Криниченька» та Василя і Олексія Стогніїв чергувалися з відзначенням сільчан, які або самі чимось відзначилися у 2017 році, або в їх житті сталися знаменні події. Валентина Бутиріна, організатор свята, так спланувала дійство, щоб охопити якомога більшу аудиторію.
Передусім відзначили кілька десятків місцевих активістів, які зробили свій внесок у розвиток села. Не забули й про старожилів. Найстаршими мешканцями Сухинівки на сьогоднішній день є 89‑річна Олександра Парикожа та 94‑річний Дмитро Коломієць. Григорія та Марію Чичків відзначили як подружню пару, котра 60 років прожила у шлюбі. А ось Анатолій і Алла Годзь у 2017 році відзначили 25 років подружнього життя. Поздоровили й пари, які зареєстрували шлюб у цьому році. Це — Вікторія та Віктор Піка та В’ячеслав і Юлія Руденки. Отримали свої відзнаки й оплески місцеві вишивальниці 84‑річна Євгенія Бобрун і зовсім молода Оксана Міхайліченко.
Галину Федоренко відзначили як майстриню петриківського розпису, Олену Руденко — як кращого квітникаря, Маргарита Руденко — як кращого кондитера, а Романа Литвина — як кращого садівника. Олександр Носуля отримав приз «Містер «Влучний постріл» як кращий мисливець, а Руслана Павленка визнали кращим рибалкою.
Оскільки в ці дні Полтавщина, а з нею і Сухинівка, відзначають 74‑ту річницю визволення від фашистських загарбників, то було організоване урочисте покладання квітів до пам’ятника землякам, загиблим у тій війні. Це право довірили керівникам місцевої ветеранської організації Олександру Теличку та Петру Хлистуну.
Після цього всіх присутніх частували кашею. Одночасно перед аудиторією виступали артисти циганського ансамблю Іванцових. Вони так завели всіх присутніх, що їх буквально не хотіли відпускати, вимагаючи «на біс» нових і нових пісень.
Наступного дня святкування продовжилось концертом Заслуженої артистки України Тетяни Садохіної. Глядацький зал на 120 місць був заповнений вщерть. А сама артистка під час концерту із подивом і захватом відзначила якість ремонту, проведеного у клубі. А його завідуюча Валентина Бутиріна, підсумовуючи святкування, сказала:
— Чесно скажу, і я не дуже вірила, що наш клуб стане отаким розкішним. Але це сталося. Значить, оживає Сухинівка, значить, не так уже й погано у нашому домі. Тепер вірю, що буде ще краще.
Загальний бюджет свята склав 30 тисяч гривень.