Учні міських шкіл відзначили кельтське свято
У п’ятницю в навчально-виховному комплексі №1 та ЗОШ №2 відбулись тематичні дні, присвячені західноєвропейському святу Хелловін.
З історії свята
Хелловін — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч проти 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір’я Дня всіх святих». Найгучніше відзначається в Ірландії, Великій Британії, США й Канаді. Не будучи державним святом, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву.
На думку багатьох дослідників, Хелловін є християнізованим святом, що походить від кельтських святкувань жнив та днів мертвих.
Під час святкування Хелловіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, розведення вогнищ, розігрування, розповідання моторошних оповідок.
«The Halloween party»
Саме таку назву отримав тематичний день у НВК №1. Організацією заходу займалися школярі, які входять до учнівського самоврядування «Старшокласник». Вони організували виставку на першому поверсі школи. Протягом дня діти ходили в костюмах. Працювала спеціальна майстерня з нанесення гриму, яку міг відвідати кожен бажаючий. На одній із перерв школярі влаштували флешмоб-фотосесію.
Також був проведений конкурс «Моторошний гарбуз». Його переможцями стали 10 клас, 6‑А та 5‑Б. Їх нагородили грамотами й цукерками.
Користуючись нагодою, президент «Старшокласника» Даша Свячена і її замісник Юля Туровська подякували адміністрації школи й учителям за допомогу у проведенні «The Halloween party», а також всім школярам, які взяли участь у заходах.
Кожен урок стосувався Хелловіна
У «другій» школі західноєвропейське свято вивчали в 2‑Б класі. Як розповіла класний керівник Олена Душка, практика проведення тематичних днів є традиційною. Наприклад, на Покрову діти вивчали історію козаків. Цього ж дня всі уроки були пов’язані з Хелловіном:
— По-перше, усі учні прийшли в казкових костюмах. По-друге, принесли з собою гарбузи (світильники Джека). Вони познайомились з історією та традиціями святкування Хелловіна, грали в ігри, розгадували ребуси. Не дивлячись, чи це була математика, чи читання, зміст уроку стосувався атрибутів свята.
Узагалі, зі слів Олени Душки, з цим святом вона знайомить учнів більше десяти років. На думку вчителя, про нього теж варто знати, оскільки з кожним роком відзначення Хелловіна в нашій державі набуває значного поширення.