Твій голос нічого не вартий, якщо він байдужий…

Закінчились передвиборчі перегони в перших у районі ОТГ і цій абревіатурі вже навіть дали своє тлумачення. Мабуть можна підвести підсумки, зробити аналіз пройденого шляху і подякувати всім учасникам цього процесу. Особливо нашому виборцю. Хоча, відверто кажучи, особливого бажання не виникає. І навіть не через те, що не обрали, а через те, як обирали.

Сьогодні, коли територіальні виборчі комісії закінчують підбивати підсумки і приймати остаточні рішення, вже визначились переможці: керівники ОТГ і депутати в округах. Але по-іншому підсумки підводять ті, хто організовував вибори. Мені, приміром, хочеться відзначити Новосанжарську громаду. По-перше, подякувати тим, хто не прийшов на вибори, а це майже п’ять тисяч виборців. Вважаю, що завдяки своїй байдужості вони залишили все в тому форматі, який і був. Виникає питання: для чого тоді проводили вибори і витрачали кошти? Подякувати за те, що звільнили одного кандидата від посади районного рівня і залишили іншого в тій же. Мене ж звільнили від виконання власної програми розвитку селища і Зачепилівки, переклавши це на знов обрану голову, якій не тільки виконувати свої обіцянки, але і обіцянки своїх опонентів, щоб повернути довіру до себе зокрема і до місцевої влади загалом. Я навіть у ході виборів говорив, коли почали так активно будувати дороги, що мені не потрібно й обиратись, якщо так реагують на виступи нашої громадської організації «Голос Новосанжарщини».

Звичайно, треба подякувати тій тисячі виборців, які проголосували за Інну Кобу і обрали її, тим самим узявши на себе її відповідальність за нинішні тарифи і дороги, за відсутність робочих місць, розбазарювання бюджету і відсутність інвестицій, за тротуари і освітлення, безпеку громадян і взагалі за те, чим жили останні роки в селищі. Сподіваюсь, ви будете задоволені своїм вибором і підтримуватимете селищного голову, не давши їй працювати гірше.

Як заведено у європейській спільноті, сьогодні хочу привітати Інну Олександрівну з повторним обранням на посаду мера. Це вибір наших громадян і я його поважаю, які б у нас перегони не були, скільки б негативу вони не вихлюпнули. Адже конкуренція стимулювала до акумуляції коштів, мобілізації ресурсів і людей, усунення недоліків, а головне — до витримки в конкурентній боротьбі.

Найбільше я дякую своїм виборцям, які в цих непростих умовах опозиційності зберегли свою мудрість і виваженість, залишились вірні принципам і справедливості, вірі і надії на краще майбутнє, і не зламались. Ви довели, що ви набагато розумніші, і не справдили прогнози моїх опонентів, які віщували мені результат у півтора відсотка. Як і попередні вибори, маю незмінний результат: 16 %. Хто, як не ви, найбільше відчували на собі адміністративний тиск з двох сторін, погрози і залякування наших кандидатів в депутати. Я тепер знаю феномен голосування в Зачепилівці і розумію: жодні вибори не варті життя, здоров’я чи втрат матеріального благополуччя. Результат опонентів, здобутий такою ціною, не вартий майбутнього села і селища. Це не майбутнє України, до якого вони нібито прагнуть. Нас звинувачували у всіх гріхах, тільки не бачили своїх. Ми, за словами опонентів, так підкупляли громаду, що вона взяла й обрала представника «Батьківщини», а не мене чи наших депутатів. Представники «Опори» серед стількох кандидатів бачили й критикували тільки одного, зробивши його впізнаваним у всіх ЗМІ, навіть нічого не доводячи конкретними фактами. Адміністративний і фінансовий ресурси відіграли головну роль, вони зостаються незмінним інструментом у досягненні перемоги з часів Януковича. Як в давні добрі часи, люди голосували за начальство, навіть не задумувались, що після цих виборів його не буде, як не буде району під назвою Новосанжарський. Але страх зробив своє діло, адже його нагнітали не просто конкретні особи, а ціла система. І в цьому винні не люди, а державні інституції, які наділені певними функціями на місцях і повинні б забезпечувати чесні та прозорі вибори. Але ці органи, навпаки, самі підігрівали цей процес і брали в ньому участь під гаслом: «Або ти з нами, або проти нас». Мені перемога такими методами не потрібна.

Сьогодні жителі вже об’єднаної громади шукають пояснення таких результатів виборів, аналізуючи перегони всіх кандидатів, і в першу чергу — мої. Не варто… Ви оглядайтесь більше на себе. Усі недоліки моєї кандидатури чи виборчих перегонів — це ваше виправдання своєї неспроможності. З самого початку установка робилася на пошук негативу в мене як у реального конкурента і лідера перегонів. Ви обирали красиві картинки та обличчя в трояндах, наче не господарник нам потрібен, а артист для кінофільму. Ви порпалися в минулому свого опонента, а не шукали конструктив, який міг би вирішувати проблеми в майбутньому. Я все, що від мене залежало, зробив, на відміну від більшості, котра тепер буде споглядати це «кіно» на вулицях селища або на моніторах своїх комп’ютерів. Шкода часу і тих людей, які ще надіялися на зміни, а тепер можуть далі пакувати валізи і їхати за кордон. Бо нічого в найближчі роки не зміниться. Подякуйте за це тому поколінню, яке колись усе зробило для розвитку країни, але сьогодні воно живе виключно минулим.

Тепер у мене відчуття полегшення, адже завершилися не просто важкі передвиборчі перегони, а відпали клопоти, які я сподівався присвятити розвитку громади. Хоча обіцяю й надалі брати участь у розбудові селища, аби не втратити його остаточно. І розумію, що із двох бід вибирають меншу. Тобто, після цієї кампанії і відвертого цинізму чиновників я впевнений, що краще мати на посаді голови селища Інну Кобу, ніж Геннадія Супруна. Адже краще бути з неякісними водогонами і дорогами, ніж взагалі без них. Хоча мої друзі хотіли б побачити якраз Супруна в ролі господарника, а не кабінетного вояжиста. Але ці експерименти нам обійшлися б ще дорожче.

Я хочу подякувати прихильникам «Батьківщини», які постаралися, щоб усе залишилось у селищі незмінним. Хоча коли говорити відверто, то виникає здивування, чому новосанжарці віддали стільки голосів кандидату, який для селища нічого не робив і не зробить, навіть не всі селищні заходи відвідував. Який за час керування районною радою не бачив, на яких вулицях ми живемо, де прориваються вода і каналізація, які пляжі й річка, в якому стані будинок відпочинку «Ворскла» тощо. І лише перед виборами озвучив свої обіцянки, які міг успішно реалізувати раніше, маючи в руках таку владну булаву. А Ви не думали, Геннадію Івановичу, що ми, жителі Нових Санжар, самі зможемо тут навести лад і без Вас? Скажу прямо: це Ви зі своєю політичною силою допустили подрібнення району. Надумані звинувачення на мою адресу — це тільки прояв Вашої слабкості та неспроможності як керівника такого рівня. Мені прикро, що Ваша політична сила не знайшла можливості об’єктивно оцінити ситуацію і об’єднати всю Новосанжарщину для себе і майбутніх поколінь, для її міцності і процвітання. Вам треба дякувати багатьом жінкам, які зробили цей результат. Зокрема новосанжарці Галині Курило, яка навіть на виборчій дільниці все робила для перемоги свого симпатика, а в Зачепилівці — директорці місцевої школи Марії Краснюк, яка кожні вибори «витягує» свою громаду до урн. А найбільше слід подякувати Юлії Володимирівні Тимошенко, бо голосували більше за її політичну силу, ніж за Вас особисто. Майте мужність це визнати. Якщо брати сьогоднішній Ваш результат у Нових Санжарах, то він гірший, ніж минулий у Галини Курило, яка тоді відстала всього на 50 голосів від переможця. Пишатися цим чи ні — Ваша особиста справа.

Насамкінець хочу звернутися до тих, хто переймається моєю долею в майбутньому. Можу запевнити, що я спокійно сприйняв результат виборів. Бо не стою на роздоріжжі, а знаю, чим займатимусь завтра і що робитиму для громади. А головне — з ким робитиму, бо за час передвиборчих перегонів знайшов ще більше своїх однодумців. Тому час подякувати і керівникам підприємств та організацій, працівникам різних сфер, друзям, які вірили в мене і нашу перемогу, допомогли вистояти в цьому протистоянні й усе одно вийти переможцями над безглуздістю, яку часто могли спостерігати. Я вдячний за підтримку нашим кандидатам у депутати, членам комісій і спостерігачам, агітаторам і всім, хто підтримував і підтримує мене зараз. Сподіваюсь, майбутнє доведе, що люди не помиляються. Нас набагато більше, ніж зареєстровано на дільницях, і це наші опоненти знають. Тому нехай вони не розслабляються: громадська організація забезпечить контроль і реалізацію прав громадян на території ОТГ і за її межами. Наше гасло залишається незмінним: «Твій голос вартий, щоб його почули!».


Автор: З повагою, Борис ФЕДОРЕНКО
16 листопада 2017, 14:15 | Нові Cанжари | Політика1. vov / 20 листопада 2017, 12:43 Цитувати
"Знову всі довкола винні, одтн Боря святий"... Заїжджена вже платівка, потрібно змінювати) Ну не ведеться на це народ хіба не зрозуміло?)
2. don / 20 листопада 2017, 13:38 Цитувати
йому мабуть замало того що він ображав Генадія Івановича на своїй стрінці у коментарях у фейсбуці, і мабуть не соромно за ту нецензурщину що він понаписував та потім повидаляв
мабуть слабо тоді його опустили
3. Selena2017 / 20 листопада 2017, 15:50 Цитувати
Лишенько, якого Месію, захисника всіх знедолених , безкорисливого виконавця всіх добрих справ у селищі втратила новостворена громада!!!!!! За якими корисними діями бачили чи чули жителі селища Б. Федоренка, крім тинятися по центру? Про гроші згадує... Не з своєї пенсії піар свій оплачував. Про який страх мова? Хто вважав за потрібне, той ішов на дільниці і обирав, кого бажав бачити у владі. Хоч там і вибору було не густо. Але це вже покаже майбутнє.
Мужику отак плакатися , що не здійснилася мрія - сором. Ще й жінок звинуватив у поразці, це вже ганьба.
4. ukr2017 / 20 листопада 2017, 23:13 Цитувати
2.don
«мабуть замало того що він ображав Генадія Івановича на своїй стрінці у коментарях у фейсбуці»

Ми це думали,хто за ...доном стоїть,а після виступу Супруна в фейсбуці,де ми всі побачили його дійсне обличчя навіть обговорювати нічого.Добре хоч Федоренко його розкодував,а то був такий білий і пушистий.
5. микола козак / 21 листопада 2017, 09:09 Цитувати
І що ж це за вибори , коли проголосувала тисяча , а пять навіть не зявилися?Це ж катастрофа.
6. Selena2017 / 21 листопада 2017, 10:22 Цитувати
А може, п"ять тисяч це - резерв, який ще скаже своє слово у відповідний час?Може ж таке бути ?
7. микола козак / 21 листопада 2017, 11:00 Цитувати
Мабіть той резерв уже нічого не скаже.Вони не вірять , що їх голос щось вартий.Якби ще і ті тисяча були забойкотували ці дурнуваті вибори , то може тоді щось і помінялочсь. Але воно в сімї не без урода , тому і змін не чекати.А оці реформи з громадами подібні до медичної , освітньої реформи для дураків.
8. Selena2017 / 21 листопада 2017, 11:05 Цитувати
Не випадково кажуть : не дай , Боже , жити в епоху перемін.
9. ukr2017 / 21 листопада 2017, 11:12 Цитувати
5.микола козак
« що ж це за вибори , коли проголосувала тисяча , а пять навіть не зявилися?Це ж катастрофа.»

Сьогодні треба сходити на мітинг та відзначити свято,подивитись на тих,хто досяг успіхів за ці 4 роки
10. микола козак / 21 листопада 2017, 13:03 Цитувати
9.ukr2017
«Сьогодні треба сходити на мітинг та відзначити свято,подивитись на тих,хто досяг успіхів за ці 4 роки»

Я кожний день бачу цих успішних ворюг , жуліків , проходимців.В чому успіхи ?
11. don / 21 листопада 2017, 14:25 Цитувати
а ти не бачиш? пенсію добавили, за комунальні сплачує держава, кордон з Європою прозорий, для молоді стали доступні авто на європейських номерах
12. микола козак / 21 листопада 2017, 21:17 Цитувати
11.don
«а ти не бачиш? пенсію добавили, за комунальні сплачує держава, кордон з Європою прозорий, для молоді стали доступні авто на європейських номерах»

А ти не порівнював добаки на пенсію і ріст цін?За комунальні - це схема , за якою бюджет перекачується в кармани злодюг.Думаю ти розумієш , як це робиться.Ти за комуналку платиш ще й з лифою , а субсидія -то перекачка і не інакше.А кордон з Європою 80% населення ні нахрен непотрібний.Нема за які шиші туди їздить , а субсидій на це не дають , бо вони не йтимуть в карман.
13. микола козак / 21 листопада 2017, 21:18 Цитувати
А за євробляхи ще будуть гірко ридати
14. Selena2017 / 22 листопада 2017, 08:36 Цитувати
Козаче, і чого ото було мене раніше сварити, ми ж однаково бачимо все, що навколо твориться?!
15. don / 22 листопада 2017, 08:37 Цитувати
12.микола козак
«А ти не порівнював добаки на пенсію і ріст цін?»

звичайшо порівнював і вважаю що добавки справедливі. хто в свій час гарно працював, отримував гарну зарплату, тому і пенсія зараз гарна, є такі яким по 2000-3000 добавили
12.микола козак
«За комунальні - це схема , за якою бюджет перекачується в кармани злодюг.Думаю ти розумієш , як це робиться.»

я думаю що ти написав брєд. цього я точно не розумію
12.микола козак
«А кордон з Європою 80% населення ні нахрен непотрібний»

тобі не потрібен, а іншим потрібен. он звичайні сіряки у Європу їздять відпочити та подивитись як люди живуть, навіть Філон у Данію їздив, хвалив старашне. можливо він би там неколи в житті і не побував би
12.микола козак
«Нема за які шиші туди їздить , а субсидій на це не дають»

посади картошки на 2-3 рядка більше, продаси і будуть гроші, і поїдеш
13.микола козак
«А за євробляхи ще будуть гірко ридати»

а це вже злорадство
16. Selena2017 / 22 листопада 2017, 09:08 Цитувати
Козаче, а як би говорив той, у кого в хаті давно прижився комунізм?
17. Адекватник / 22 листопада 2017, 09:35 Цитувати
15.don
«звичайшо порівнював і вважаю що добавки справедливі.»

Де ти бачив добавки? Ну, блін, ти і архімед, однако. Комент із інтернету в тему. «До майдану мав зарплату 8000 грн., або 1000 доларів. Після майдану маю зарплату 8000 грн., або 300 доларів. Ніяк не пойму, хто, блін, украв у мене 700 доларів.» А таки ж реально, хтось украв. Чи ти будеш тут вішати лапшу про курси валют і т.п. Вважай, що ти робиш у абстрактного роботодавця, який тобі платив 1000 доларів, а потім сказав, що буде платити 300. Щоб ти йому сказав? А українці навіть не розуміють лохотрону.
18. don / 22 листопада 2017, 10:14 Цитувати
17.Адекватник
«Комент із інтернету в тему. «До майдану мав зарплату 8000 грн., або 1000 доларів. Після майдану маю зарплату 8000 грн., або 300 доларів.»

насмішив. по 1000 доларів навіть у Польші не було таких зарплат, а не то що в Україні при Янику
середні зарплата при Янику були 2000-3000 грн, ну а зараз 6000-8000 грн
17.Адекватник
«Чи ти будеш тут вішати лапшу про курси валют і т.п.»

тобі вже нікуди довішувати
17.Адекватник
«Вважай, що ти робиш у абстрактного роботодавця, який тобі платив 1000 доларів»

такі зарплати в Україні були і зараз є лише у нафтогазовому промислі
19. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:22 Цитувати
18.don
«
насмішив. по 1000 доларів навіть у Польші не було таких зарплат»

Я тобі абстрактний приклад привів, а ти тут знову лапшу вішаєш не по суті. Хоча й такі зарплати були і ти сам це підтверджуєш.
20. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:34 Цитувати
14.Selena2017
«Козаче, і чого ото було мене раніше сварити, ми ж однаково бачимо все, що навколо твориться?!»

Ну й де ж ви з ним однаково бачите? Козак вірно бачтиь, що у всьому самі лошари винні. А по вашому, що не візьми, у всьому Путін винен
21. ukr2017 / 22 листопада 2017, 12:53 Цитувати
3.Selena2017
«Лишенько, якого Месію, захисника всіх знедолених , безкорисливого виконавця всіх добрих справ у селищі втратила новостворена громада...
Мужику отак плакатися , що не здійснилася мрія - сором. Ще й жінок звинуватив у поразці, це вже ганьба.»

Тут повага тільки до автора статті може бути в тому,що він виражає свою позицію відкрито не приховуючись,як анонімщики в коментарях.
22. don / 22 листопада 2017, 13:30 Цитувати
а сам не анонімщик?
23. Vlada82 / 23 листопада 2017, 10:05 Цитувати
3.Selena2017
«Лишенько, якого Месію, захисника всіх знедолених , безкорисливого виконавця всіх добрих справ у селищі втратила новостворена громада!!!!!! За якими корисними діями бачили чи чули жителі селища Б. Федоренка, крім тинятися по центру?»

Шановна Selenо, я іноді погоджуюсь з вашими думками, і стає прикро в тих випадках, коли ви продукуєте суб’єктивізм. Наприклад, у своєму коментарі ви маєте на увазі Федоренка, що цілком зрозуміло - він автор статті. А тепер спробуйте змінити це прізвище на "Супрун". І вийде те саме! Лишень Супрун аж ніяк не безкорисливий "виконавець всіх добрих справ", бо сидить на зарплаті з бюджету (читайте - з моїх і ваших податків), і тиняється так само по центру без діла. Але ж на відміну від Федоренка в Супруна - реальна влада в руках! Подивишся на нього і таке враження, шо головний обов’язок голови райради - ходити на публічні заходи й читати з папки скопійовані в Інтернеті чужі думки. Супрун так само «плакався» після виборів у "Світлиці", ось тільки там коментарів йому не напишеш, тож поклепати уїдливими коментарями можна тільки Федоренка, сховавшись за ніком. Як на мене, це не великий героїзм. Ще іноді дратує, коли коментатори навмисне відходять від основної теми статті й починають ображати її автора. Тобто коментувати не по суті. Вибачте, Selenо, ящо чимось вас образила.
24. ukr2017 / 23 листопада 2017, 15:42 Цитувати
6.Selena2017
«А може, п"ять тисяч це - резерв, який ще скаже своє слово у відповідний час?»

Думаю своє слово вони вже сказали,коли бойкотували ці вибори і інші.Вони дають цій меншості,яка привела до влади Паршевлюків,Супрунів,Яценюків...,і далі займатись тим,заради чого вони прийшли,аби тільки їх не чіпали.Без них призначали,міняли,валили,без них,хай і оберають.Коли щось від них залежатиме,вони прийдуть і допоможуть собі,а не тим хто зараз
25. Selena2017 / 23 листопада 2017, 16:31 Цитувати
23.Vlada82
«23. Vlada82 / сьогодні, 10:05»

Владо , а чому пройшли повз увагу мої слова : " там і вибору було не густо" ? Справді, нІкому було віддавати перевагу. В нашому ж сьогоденні поширене правило : обираємо серед гірших - кращих. Тепер всім доведеться жити за принципом : бачили очі, що купували - їжте, хоч і повилазьте. Це теж моє , суб"єктивне... А що Федоренко підписався , то на ньому й окошилися коментарі.
Чомусь всі охоче ховаються за ніки, винятків не спостерігаю, я й сама іду за традицією.Подавайте власний приклад... Ображатися мені немає на що.
26. Ltava / 23 листопада 2017, 17:39 Цитувати
5.микола козак
«І що ж це за вибори , коли проголосувала тисяча , а пять навіть не зявилися?Це ж катастрофа»

Нагадаю стару говірку : " Немає на дающих, е погано просящі " , ТОМУ ДОСИТЬ СКИГЛИТИ ЩО НЕ ПРИЙШЛИ І НЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ . зНАЧИТЬ ЇМ НЕ ЗАПРОПОНУВАЛИ ТЕ ЗА РАДИ ЧОГО ПОТРІБНО БУЛО ЙТИ , ІДЕЙ НЕ МАЕ , ПРОПОЗИЦІЙ НОЛЬ, ЗАТЕ амбіції зашкалюють .
27. ukr2017 / 23 листопада 2017, 19:27 Цитувати
25.Selena2017
«Владо , а чому пройшли повз увагу мої слова : " там і вибору було не густо" ? Справді, нІкому було віддавати перевагу. В нашому ж сьогоденні поширене правило : обираємо серед гірших - кращих. »

Якщо виборці не прийшли, чому ж серед цих пяти тисяч не знайшлось більше,які б подали свої кандидатури на посаду голови.Може зі сторони говорити простіше,Чому не подали кандидатури Бульбаха,Паршевлюк,Курило і інші, які в минулий раз подавали?Скільки їх було тоді і зараз?.Чому ж ті самі в депутати пішли,або тих кого примусили,чи умовили а де ж інші,з тих пяти тисяч,які наче б то хочуть щось змінювати біля телевізора і компьютера,а не своїсми руками.Краще в центрі зайнятості стояти,і язиком теліпати,ніж робити
28. Адекватник / 23 листопада 2017, 19:47 Цитувати
27.ukr2017
«Чому ж ті самі в депутати пішли,або тих кого примусили,чи умовили а де ж інші,з тих пяти тисяч,які наче б то хочуть щось змінювати »

Думаю, тому що жоден із них крім бла-бла не знають що треба робити і що треба змінювати, та й хто їм дасть щось змінювати. Та й морочливо це, проще покричати СУГС і ПТН ПНХ.
29. Selena2017 / 23 листопада 2017, 20:47 Цитувати
27.ukr2017
«7. ukr2017 / сьогодні, 19:27»


Пане Укр2017, ваші запитання якісь дитячі. Чому та чому ...
А чому ви особисто не балотувалися, не перемагали та не приходили у владу для того, щоб змінити діяння попередньої?
Розумію, що наживаю ще одного недоброзичливця, але так уже набридла пустопорожня балаканина...Я тільки припустила, що ті п"ять тисяч можуть ще себе колись проявити, але передбачити ЯК сАме це буде і коли - хто може ? Забудьмо про те, що вже склалося, маємо те, що маємо.
30. ukr2017 / 24 листопада 2017, 10:16 Цитувати
28.Адекватник
«Думаю, тому що жоден із них крім бла-бла не знають що треба робити і що треба змінювати, та й хто їм дасть щось змінювати. »

Відповідь близька іочевидна
31. микола козак / 24 листопада 2017, 12:46 Цитувати
15.don
«я думаю що ти написав брєд. цього я точно не розумію»

Ну якщо ти цього не розумієш , то ти просто тупиця Ю, яка не вміє мислити.Вас таких трохи є , які вміють присвоїти чуже , на інше нездатні.Але думаю , що українці таки зрозуміють , що і до чого і проснуться ,буде жарко таким , як ти , не всигнеш до Європи по безвізу.
32. don / 24 листопада 2017, 13:21 Цитувати
та ти не хвилюйся так, а краще поясни, що тут поганого, якщо держава за мене сплачує комунальні
31.микола козак
«що і до чого і проснуться ,буде жарко таким , як ти , не всигнеш до Європи по безвізу.»

та а що я поганого зробив? чи то ти так шипуни запускаеш?
33. Selena2017 / 24 листопада 2017, 13:52 Цитувати
32.don
«2. don / сьогодні, 13:21»

Доне, твоїй «державі» недовго існувати, так що хвилюйся сам, приводів більш ніж достатньо. Доведені до відчаю люди НІЧОГО не подарують.
34. don / 24 листопада 2017, 14:38 Цитувати
33.Selena2017
«Доведені до відчаю люди НІЧОГО не подарують»

ти хоть трохи думай, що пишеш. до голоду в 33-му були доведені, і що?
зараз ті часи «адекватні» навіть вихваляють
35. Selena2017 / 24 листопада 2017, 15:30 Цитувати
Адекватні хоч вихваляють , а ти наближаєш. Видно різницю ?
36. don / 24 листопада 2017, 15:53 Цитувати
35.Selena2017
«а ти наближаєш»

і чим же я наближаю?
тільки конкретно і спокійно
37. Selena2017 / 24 листопада 2017, 16:40 Цитувати
Добре проревізуй свою пам"ять , потреба в моїх поясненнях відпаде.
38. don / 24 листопада 2017, 17:11 Цитувати
Відповідь очікувана.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.