Про зміни у призначенні субсидії
Цього року Кабінет Міністрів у травні й у серпні 2017 року вніс деякі зміни у правила нарахування субсидій. Про це говорили на господарчій нараді.
Начальник управління соціального захисту населення Ганна Омелян виділила 5 найважливіших положень, які отримувачам субсидій варто знати.
Змінилися строки опалювального періоду
Раніше субсидія на опалювальний період призначалася з 1 жовтня по 30 квітня. Цього року з 1 травня внесено зміни. Згідно них, у 2017–2018 роках для громадян, які мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня по 15 квітня.
Доходи враховують не за минулий рік, а за останні півроку
Раніше при розрахунку розміру субсидії на опалювальний сезон доходи громадян враховували за увесь минулий рік, а з 1 жовтня цього року на період 2017/2018 років враховуються доходи громадян за перший і другий квартал 2017 року. Пенсіонерам, що втратили роботу або звільнилися, при нарахуванні субсидії будуть враховувати розмір пенсії за останній місяць перед зверненням по субсидію.
Для непрацездатних збільшили соціальну норму, а для безробітних — розмір доходів
Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, то для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію, з 49 до 75 квадратних метрів.
При призначенні субсидії на новий опалювальний період працездатним непрацюючим громадянам у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми — 3248 гривень.
Боржникам субсидію не продовжать
Громадяни, котрі мають борг за оплату житлово‑комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нині це 340 гривень), субсидія на новий опалювальний період не продовжуватиметься.
У ході доповіді Ганна Омелян повідомила, що у районі 10 таких осіб, які мають борги. Якщо вони зацікавлені у субсидії, то повинні повністю погасити борг або укласти угоду з постачальником послуг про його реструктуризацію.
Ця вимога не стосується громадян, які мають заборгованість, але цього року вперше звертаються по допомогу. Житлову субсидію призначають на загальних підставах, однак вони повинні також позбутися боргу або укласти договір про погашення боргу.
У 2017 році скоротили нормативи на комуналку
Нормативи на житлово‑комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив норми на опалення, а у серпні — на газ. Нові нормативи враховані вже у жовтні на опалювальний сезон на 2017–2018 роки. Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що понад норму, доведеться платити з власної кишені.
За інформацією начальника соцзахисту населення, кількість отримувачів субсидії у порівнянні з минулим роком у Царичанському районі зросла з 4683-ох сімей до 5494-ох. Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії повертається підприємствами — надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій. При цьому передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії. Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.
Часто у людей виникають питання, чи треба повторно подавати документи на отримання субсидії. Для тих, хто вже отримує субсидію, її перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання; в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався, чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.
Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення, якщо у них в родині відбулися такі зміни: змінився склад сім’ї; змінився статус членів сім’ї (хтось звільнився чи влаштувався на роботу, вийшов на пенсію); сім’я зробила покупку на суму понад 50 тисяч гривень (купили квартиру, автівку); відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне, чи навпаки.
Додати коментар