Розмір штрафів за порушення ПДР зросте у 20 разів
Звичайно, ці нововведення, що пропонує запровадити Міністерство внутрішніх справ із нового року, стосуються не всіх видів порушення Правил дорожнього руху. Найсуворіше пропонують карати тих, хто їздить п’яним, без водійського посвідчення чи із значним перевищенням швидкості.
Своєрідним каталізатором, який примусив МВС ініціювати введення більш жорсткого покарання стосовно порушників ПДР, стала трагедія в Харкові, коли «Лексус» влетів у людей, які стояли на пішохідному переході і вбив шістьох та покалічив п’ятеро людей. Цей інцидент викликав величезний резонанс в Україні.
І зараз мало хто сумнівається, що депутати Верховної Ради проголосують за рішення, необхідні для того, щоб «драконівські» штрафи були введені.
П’яних водіїв саджатимуть на 12 років
МВС пропонує запровадити покарання для нетверезих водіїв, чиї дії призвели до ДТП, у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п’яти до десяти років.
Зараз за аналогічне правопорушення покарання передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого. Тобто, «саджатимуть» і забиратимуть посвідчення надовше.
Забув вдома права? Не забудь — про 40 тисяч
МВС також пропонує у кілька разів збільшити розміри штрафів за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, установивши штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення — 510 гривень). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування, він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення — 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року — 40 800 гривень.
Також планується запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР.
Обмеження швидкості руху у населених пунктах
Серед головних новацій МВС — обмеження швидкості руху у населених пунктах з 60 до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Кабмін підтримав обмеження швидкості до 50 км/год відразу ж після пропозиції МВС.
Найбільш спірні нововведення
Є серед запропонованих МВС нововведень і такі, котрі можна назвати неоднозначними. Якщо із «лихачами» та п’яницями дійсно потрібно боротися дуже жорсткими методами і велика частина суспільства підтримає запровадження високих штрафів, то пропозиція вперше видавати водійське посвідчення лише на два роки є не надто зрозумілою. Уже зараз чимало людей говорять, що це є черговою «викачкою» грошей із кишень українців. Хоча можна назвати її і стимулом до їзди без порушень. Нагадаємо, що особа, яка вперше отримала посвідчення водія і за два роки тричі не притягувалася до адмінвідповідальності за порушення ПДР, наступне посвідчення отримає терміном на 30 років. Якщо ж порушення були, то «на права» доведеться здавати повторно.
Додати коментар