100 000 гривень на оздоровлення військових
Своїм правом пройти санаторно-курортне лікування у цьому році скористались 18 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни.
Як розповіла Марина Пивовар, головний спеціаліст Управління соціального захисту населення, протягом трьох років у країні діє програма, згідно якої учасники бойових дій мають право на санаторно-курортне лікування.
— Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31 березня 2015 року № 200, для одержання путівки учасник бойових дій повинен перебувати на обліку в органах соцзахисту за місцем проживання, — пояснила Пивовар. — Щоб стати на облік, необхідно подати в управління заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію паспорта, копію посвідчення УБД або інваліда війни та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Зі слів представника Управління соцзахисту, постановою КМУ № 110 від 1 березня 2017 року змінено систему закупівлі санаторно-курортних послуг на підставі тристоронньої угоди (учасник АТО — управління — санаторій). Таким чином колишні військові отримали право самостійно обирати санаторій, у якому вони бажають оздоровитися, а також термін заїзду. Якщо обраний заклад відповідає вимогам, передбаченим постановою, та готовий прийняти учасника бойових дій, то укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.
Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати атовці при виборі санаторію, визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. На сьогодні вартість путівки для учасників бойових дій складає 6 300 гривень (з ПДВ), для інвалідів війни з числа постраждалих учасників АТО — 5 250 (без ПДВ).
Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій чи інвалідів війни, у 2017 році передбачено кошторисом на управління соціального захисту населення Кобеляцької райдержадміністрації 112 310 гривень.
Станом на 19 грудня послугами санаторно-курортного лікування скористались 18 учасників АТО, яких забезпечили путівками до наступних санаторіїв: ДП «Південь-Курорт Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», ПП «Курорти Приазов’я», ДП «Клінічний санаторій імені Пирогова» (курорт Куяльник), МЦ «Нові Санжари» Національної Гвардії України, ДП «Клінічний санаторій «Карпати», ТОВ «Санаторій «Псьол».
Марина Пивовар пропонує колишнім військовим не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування і звертатися до Управління соцзахисту за місцем свого проживання.