Михайлівську школу закрили
Минулої середи відбулася 38 позачергова сесія Царичанської селищної ради. Із 26 депутатів присутніх було 14. На сесійному заході оголошували результати старостинських виборів, обговорювали і погодили закриття Михайлівської початкової школи, надали дозвіл на проведення капітальних ремонтних робіт у Царичанській ЗОШ І-ІІІ ступенів та інше. Зупинимося на головних моментах.
Нагадаємо, що 29 липня в Царичанській громаді відбулися перші вибори старост сільських округів та проміжні вибори депутата округу №4. Тож голова селищної виборчої комісії Таїсія Рашевська оголосила результати. Старостою Михайлівського округу став Володимир Лях, Бабайківського — Валентина Чвертка, Юр’ївського — Людмила Чернявська, Прядівського — Олександр Божко. Депутатом округу №4 у Царичанці стала Віра Шарівська. Голова громади Геннадій Сумський, привітавши переможців, вручив їм в урочистій атмосфері посвідчення старост і квіти. У свою чергу, старости зачитали традиційну присягу. Крім того, новообрані ввійшли до складу виконкому, а Віра Шарівська повноваження члена виконкому, як того вимагають правила, склала.
Чому депутати погодили закриття Михайлівської ЗОШ І ступеня? Враховуючи деякі моменти, рано чи пізно це б сталося. Школа має велике просторе приміщення, а дітей всього 14. Діти навчаються до 4‑го класу. Двох класів взагалі немає. Фактично в школі 10 учнів, а інші діти навчаються вдома. А це не зовсім правильно, незаконно. На таку кількість дітей — 10 чоловік персоналу. У рік на одного учня Михайлівської школи витрачається 56 тисяч гривень. Якщо порівняти з учнем тієї ж самої Бабайківки чи Прядівки, де діти навчаються з 1 по 11 клас, то там іде на дитину по 30 тисяч. На забезпечення Михайлівської школи витрачається понад мільйон гривень. Селищному бюджету це «влітає» у велику копійку. Про це сказав у своєму виступі начальник відділу освіти виконавчого комітету Сергій Китайгора. Він підкреслив, що і при такій малій кількості учнів насамперед страждає якість освіти. Не всі педагоги навіть мають і фах початкової освіти. Учителів відділ освіти обіцяє працевлаштувати. А от із обслуговуючим персоналом ситуація складніша. Вони в якійсь мірі повинні подбати про себе. Зрозуміло, що за кожною окремою людиною стоїть життєва доля, та усі сподіваються на позитивне вирішення проблеми. Як повідомив присутнім Геннадій Сумський, він детально вивчив ситуацію, що склалася. Напередодні винесення непростого рішення, голова громади спілкувався з батьками, місцевими жителями. Батьки оцінюють ситуацію адекватно, з порозумінням. Планується при подальшому обговоренні і згоді батьків підвозити решту учнів на навчання до Бабайківської ЗОШ. А при зацікавленості дітлахів відвідувати гуртки чи школу естетичного виховання, теж буде організований під’їзд. Зауважимо, що у приміщенні самої школи громада планує створити сільську інфраструктуру. За задумом, це має бути і старостинський кабінет, і бібліотека, і пошта, і клуб, і ФАП. Такий собі сільський центр, де мешканці зможуть отримати комплексну допомогу і задовольнити свої культурні потреби.Такий центр є у Юр’ївському окрузі. Саме приміщення школи знаходиться в доброму стані. Крім того, школа має гарну спортивну залу, де можна влаштовувати спортивні свята. Зі слів Геннадія Вікторовича, невтішна картина складається і в Юр’ївській початковій школі. Там навчається 17 дітей. У селі низька народжуваність. Вивчаються думки мешканців, ситуація, проводяться бесіди. Закриття школи — лише питання часу.
У ході сесії депутати селищної ради надали дозвіл Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації на проведення капітальних ремонтних робіт у Царичанській опорній школі. Замовники будуть утеплювати школу, займуться реконструкцією спортивного стадіону школи та елементів благоустрою. Ремонтуватимуть комунікації. Усе це планується завершити до кінця року.
Також депутати внесли зміни до селищного бюджету. Погодили перерозподіл коштів і спрямували їх частково на освітні заклади для підготовки до опалювального періоду, а також — на медицину. Кошти спрямують на закупівлю ліків для онкохворих і медикаментів для пільговиків.
Таким чином, у результаті змін, доходи селищного бюджету становлять 112173000 гривень, доходи загального фонду — 107672800 гривень, доходи спеціального фонду селищного бюджету — 4500200 гривень, бюджету розвитку — 3332100 гривень. На реалізацію регіональних програм виділено 23568400 гривень.
Додати коментар