Підприємець спробував підкупити офіцера СБУ

Підприємець спробував підкупити офіцера СБУ

Спроба виявилася невдалою. Чоловіка, який передавав хабара в одному із приміських кафе, затримали співробітники Служби безпеки України.

Згідно з інформацією, яку отримала редакція «ЕХО» від випадкових свідків, оперативно-слідчі дії розпочалися близько 14‑ї години дня 8 листопада. Будівлю одного із приміських кафе оточили працівники спецслужб. Вони й проводили затримання. Спочатку нас повідомили, що затриманих було двоє. Але ця інформація не підтвердилася.

Інсайдери повідомили редакцію, що серед затриманих були житель Кобеляк Д., якого в місті та районі прийнято вважати таким собі «зв’язківцем» між кримінальними колами та представниками влади, а також начальник місцевого райвідділу поліції.

Ми одразу по телефону зв’язалися із Володимиром Феданом, який очолює Кобеляцький відділ поліції. Володимир Іванович взяв слухавку і розповів, що перебуває у відпустці і знаходиться у місті Миколаєві. Громадянин Д. на телефонний дзвінок не відповів.

На територію кафе знімальну групу «ЕХО» не пропустили. Чоловік, який представився співробітником Служби безпеки України, підтвердив, що там відбуваються оперативно-слідчі дії. І пообіцяв, що найближчими днями працівники ЗМІ отримають більш детальну інформацію.

Згодом прес-служба СБУ та військової прокуратури на своїх офіційних сайтах розмістили повідомлення про те, що в Полтавській області співробітники СБУ затримали підприємця, який намагався підкупити офіцера спецслужби. Нібито чоловік був готовий платити гроші за те, аби силовики «закрили очі» на роботу незаконної автозаправної станції. Щомісячна такса мала становити 5 тисяч доларів США. Працівник СБУ проінформував своє керівництво про спробу підкупу. І 8 листопада, поряд із Кобеляками, підприємця затримали при спробі передати офіцеру СБУ 5 тисяч гривень у якості частини щомісячного платежу. Тепер йому інкримінують злочин, покарання за який передбачено статтею 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Найменше покарання за подібний злочин передбачає штраф у розмірі 8500 гривень, найтяжче — десять років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У вівторок, 13 листопада, редакція спробувала отримати офіційний коментар про долю затриманого і подальший розвиток подій. Але працівники СБУ поки що від коментарів утримуються.

 

P.S. Із неофіційних джерел нас поінформували, що СБУшники затримали свого ж колегу, який отримав гроші від жителя Кобеляк Д. за те, щоб не перешкоджати його підприємницькій діяльності. Затримання проводили кияни. У всякому разі, біля кафе того вечора ми нарахували п’ять автомобілів із київською реєстрацією.

Між тим, на офіційному сайті військової прокуратури в той же день була викладена інформація про те, що в Полтавській області співробітники СБУ затримали приватного підприємця, який намагався передати їх колезі 5 тисяч гривень у якості винагороди за «кришування» нелегальної АЗС.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
15 листопада 2018, 12:01 | Кобеляки | Кримінал

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.