Виконком: від гуртків до матеріальної допомоги
Минулого тижня в Царичанській селищній раді відбулося засідання виконкому. На ньому члени виконавчого комітету розглянули 6 питань, які стосувалися соціальних потреб, затвердження протоколів засідання комісій, надання матеріальної допомоги громадянам, внесення змін до рішень виконкому тощо.
Спочатку присутні заслухали доповідь директора Центру культури та дозвілля Наталії Ключенкової про роботу закладу в 2018 році.
У своєму виступі Наталія Миколаївна коротко розповіла і про роботу закладів культури Царичанської ОТГ. На території громади працюють 9 клубних установ: Центр культури та дозвілля, 3 сільських клуби та 5 сільських будинків культури. Загалом за минулий рік на утримання установ і закладів культури за рахунок загального фонду було спрямовано 4 391 100 гривень, що на 1 851 700 гривень (57,8 відсотка) більше, ніж за 2017 рік. На забезпечення діяльності будинків культури, клубів було витрачено 3 128 900 гривень (71,3 відсотка).
Як розповіла Ключенкова, за цей період у сільських клубних закладах функціонувало 51 клубне формування. Було проведено 641 захід, кількість відвідувачів становила 26 159 чоловік. За підтримки Полтавського обласного фонду «Ініціатива» в рамках проекту DOBRE, керівниками клубних закладів організовано та проведено 5 гуртків для дорослих за шведським прикладом на загальну суму 30 940 гривень (15 відсотків з яких — власний внесок, сума фонду — 26 440 гривень). Гуртки називались «Лялька в панчішній техніці «Приорільська красуня» (Центр культури та дозвілля); «Ростові квіти з гофрованого паперу» (Михайлівський СБК); «Чарівна стрічка» (Бабайківський СБК); «Мотоцикл у моєму житті» (Преображенський СК); «Мить, дарована на вічність» (Юр’ївський СБК).
На базі Центру культури та дозвілля працюють 13 клубних формувань, з яких 5 — для дітей. Гуртки відвідують 247 чоловік, з яких 70 — діти. Центру культури та дозвілля є чим пишатись. Два колективи, народна студія «Петриківська витинанка» та зразковий аматорський хореографічний колектив «Натхнення», у 2018 році підтвердили звання «народний». За минулий рік колективом Центру було проведено 151 масовий захід. У співпраці з місцевими священиками культпрацівники провели масові заходи, такі як ХІ Єпархіальний фестиваль «Паска красна на Приоріллі», концертна програма з нагоди Спасових свят за участю фіналіста конкурсу «Голос країни» протоієрея Олександра Клименка, відкриття різдвяної ялинки на соборній площі Свято–Покровського собору, різдвяний концерт та багато іншого. Народна студія петриківської витинанки постійно бере участь у виставкових експозиціях, тим самим популяризуючи своє мистецтво не тільки на теренах України, а й за кордоном. Колектив «Натхнення» став лауреатом Дніпровського обласного дитячо– юнацького конкурсу «Веснограй — 2018». Ансамбль народної пісні «Дівчата» отримав почесне ІІІ місце на всеукраїнському фестивалі «Сорочинський ярмарок». Також у грудні 2018 року в рамках проекту DOBRE методист Центру Оксана Дрянова успішно завершила Міжнародну Лідерську Академію за курсом «навчання керівників гуртка» у Мінську (Білорусь) і отримала відповідний диплом та сертифікат.
У ході засідання виконкому присутні затвердили протоколи комісій з питань роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах (4 сім’ї) та з питань розгляду заяв громадян, які потребують соціального обслуговування на території Царичанської громади (8 чоловік). Крім того, члени виконкому погодили рішення про виділення з місцевого бюджету районній громадській організації воїнів‑інтернаціоналістів «Захист» коштів у сумі 23 700 гривень для надання матеріальної допомоги її членам та вдовам, які мають цей статус (79 чоловік). Далі розглянули заяви громадян, які прохали дозволу на кронування дерев, збирання хворосту, присвоєння та уточнення номерів, розширення мережі вуличного освітлення та інше. Також члени виконкому затвердили список громадян, які звернулися до громади за матеріальною допомогою. Кількість прохачів — 41 чоловік, які проживають у Царичанці, Бабайківці, Юр’ївці, Прядівці, Новостроївці, Преображенці, Михайлівці, Туровому, Ненадівці та Дубовому. Значима частка звернень від людей припала на допомогу з лікування.