Забезпечення інсуліном — проблема спільна
Ситуація із забезпеченням інсулінами хворих на цукровий діабет цього року не покращилась, а залишилась на рівні минулих років. На придбання інсулінів коштів не вистачає, але ми не єдині в Україні, де виникли такі проблеми.
Держава виділяє кошти на інсуліни, що надходять до місцевих бюджетів, потім місцеві бюджети (у нашому випадку — районний) за ці кошти закуповують інсуліни для пацієнтів.
У 2019 році надійшла квота на інсуліни в сумі 1 091 625,00 гривень — це 330 гривень на місяць або 3 960 гривень на рік на одного пацієнта — 90 тисяч гривень на місяць на весь район. При виділенні коштів не було враховано пацієнтів, яким вперше встановлений діагноз інсулінозалежний цукровий діабет, а таких пацієнтів станом на 1 жовтня 2019 року зареєстровано 15 осіб. На початку року Кабінет Міністрів України, як і в попередні роки, поклав відповідальність із дофінансування придбання інсулінів на місцеві бюджети. У минулі роки в Кобеляцькому районі на інсуліни, яких не вистачало, виділяли кошти з районного бюджету та бюджетів селищної та сільських рад. На сьогодні додаткові кошти на інсуліни виділені Чорбівською, Озерянською, Комендантівською, Бродщинською, Підгорянською, Лебединською, Золотарівською, Шенгурівською, Вільховатською, Червоноквітівською, Марківською, Іванівською, Сухинівською, Лучківською, Василівською, Канавською, Григоро-Бригадирівською сільськими радами та Білицькою селищною радою. Надійшла інформація від Бутенківської ОТГ та Красненської сільської ради, що на сесію районної ради, яка відбудеться в жовтні 2019 року, надані рішення рад щодо виділення коштів на інсуліни.
Окремі керівники місцевих громад звинувачують адміністрацію Центру ПМСД щодо привласнення коштів, виділених на інсуліни, та витрачання їх на інші потреби. Хочу повідомити всіх мешканців району, що кошти на інсуліни на рахунки Центру не надходять. Між Кобеляцькою районною державною адміністрацією, 146 аптекою «Полтавафарм» та КНП «Кобеляцький Центр ПМСД» укладена тристороння угода. Медичні працівники Центру виписують рецепти на інсуліни в спеціальній Програмі, 146 аптека подає звіт по виданих інсулінах, а Кобеляцька райдержадміністрація оплачує ці витрати. Якщо деякі керівники громад мають можливість виділяти кошти на одне, а використовувати їх на інше, то адміністрація Центру такої можливості не має. Кошти, виділені сільськими радами за окремими договорами, використовуються для придбання інсулінів пацієнтам, які проживають на території цих сільських рад. Іншого бути не може. Як говорять в народі: «Хто бажає вирішити проблему — той вирішує, хто не бажає — той шукає причину не вирішувати».
У квітні 2019 року, після надходження квоти на інсуліни, адміністрація КНП «Кобеляцький Центр ПМСД» звернулась за допомогою до місцевих рад з проханням виділити додаткові кошти, так як у жовтні-листопаді-грудні не вистачить інсулінів, закуплених за кошти державного бюджету. Більшість місцевих рад відгукнулись на прохання та виділили кошти, меншість зволікає та очікує «манни небесної».
Адміністрація КНП «Кобеляцький Центр ПМСД» прохає мешканців Чорбівської, Озерянської, Комендантівської, Бродщинської, Підгорянської, Лебединської, Золотарівської, Шенгурівської, Вільховатської, Червоноквітівської, Марківської, Іванівської, Сухинівської, Лучківської, Василівської, Канавської, Григоро-Бригадирівської сільських рад та Білицької селищної ради, які потребують інсулінів, терміново забрати закуплені препарати за кошти сільських рад в аптеці №146 за рецептами.
Аби виправити критичну ситуацію із забезпеченням інсулінами в районі, необхідно депутатам районної, сільських, селищної, міської рад разом допомогти місцевим мешканцям — виділити додаткові кошти та забезпечити їх життєво необхідними ліками.
Додати коментар