Депутати районної ради направили протестне звернення до президента
Минулого тижня на 31 черговій сесії Царичанської районної ради народні обранці підготували колективного листа до президента України про продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Рішення підтримав увесь присутній депутатський загал у складі 21 чоловіка.
Як відомо, у січні 2020 року в Україні закінчується мораторій на продаж землі в аграрному секторі. Депутати районної ради вважають, що тоді фактично розпочнеться торгівля останнім і найціннішим ресурсом, який залишається поки що у власності українського народу. А це — найродючіші у світі чорноземи! Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення, за думкою депутатів, нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте, ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків. До чого призведе право на продаж землі? Земельні ділянки скуплять великі агрохолдинги та корпорації. Ті, у яких є великі гроші і можливості.
Якщо мораторій на продаж землі буде скасовано, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки; масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ. У своєму листі депутати Царичанської районної ради звертаються до президента Володимира Зеленського з настійною вимогою вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. А також вимагають недопущення створення механізмів, котрі дозволятимуть торгувати землями в обхід мораторію.
Крім того, народні обранці пропонують продовжити на 5 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній галузі. Питання продажу земель може бути вирішено тільки всеукраїнським референдумом.