Із осені у весну
Зараз практично всі засоби масової інформації намагаються спрогнозувати погоду на залишок зими та майбутню весну. При цьому із незрозумілих причин посилаються на віщування такого собі Леоніда Горбаня, прогнози якого регулярно не збуваються. Ми ж згадаємо і про Горбаня, і про більш серйозних людей.
Уже зараз можна сміливо констатувати, що розтиражований ЗМІ прогноз погоди на зиму 2019–20 років від Леоніда Горбаня в черговий раз успішно не збувся. Редакція «ЕХО» відслідковує відповідність істині передбачень цього чоловіка ще із зими 2018–19 років. Результат незмінний — прогнози не збуваються. Усі, хто ще сумнівається, можуть перевірити, перечитавши наші публікації із назвами «Найточніший прогноз на зиму: зима буде!» (№45 (790) від 08.11.2018) та «Прогнози щодо суворої зими вчергове не справдилися» (№1 (747) від 04.01.2018).
Із яких причин журналісти з року в рік друкують передбачення одного й того ж невдахи-віщуна, зрозуміти важко. Швидше за все, справа тут навіть не в самому прогнозисті, а в лінькуватості колег по професії, які просто не шукають альтернативні джерела інформації.
Нагадаємо, найбільш цитовані прогнози на зиму 2020 року:
— Стійка зима, за моїми даними, почнеться з 12 грудня. Перші чотири дні грудня місяця буде мінусова температура, потім п’ять днів — плюсова — до 4 градусів тепла. А з 12 грудня і до кінця місяця очікуються тільки «мінуси», — говорить Леонід Горбань.
Не дуже сильними будуть морози, максимум стовпчики термометрів опустяться до –12 °. У кінці місяця, 24–25 грудня, стовпчики термометра можуть опуститися до –13… –15 °.
Погода в січні. Наступні місяці також будуть холодними — весь січень морозний. Максимальні морози складуть –10… –12 °. Снігопади також порадують у січні, але будуть помірними і не вітряними.
Погода в лютому. А ось коли слід очікувати дійсно люту зиму, так це в лютому. У цьому місяці вдарять сильні морози, до –20. Синоптик додав, що слід очікувати сильних снігопадів, але великих періодів відлиги не передбачається. Практично вся зима буде дуже сніжною.
Якщо хтось іще пам’ятає, якими були грудень 2019‑го та січень 2020‑го, то має погодитися, що точність прогнозу від так званого народного синоптика стрімко наближається до нульової позначки.
Між тим, як відомо, уже спрогнозована і погода навесні поточного року. Горбань обіцяє морози ледве не до квітня. Можна битися об заклад, що такого не буде.
Точно зрозуміло одне — озимі в небезпеці
Редакція «ЕХО» для того, щоб задовольнити бажання людей у прогнозах на зиму чи літо того чи іншого року, звертається за інформацією до людей, які дійсно знають і перевіряють народні прикмети щодо погоди і намагаються, керуючись ними, робити власні передбачення. І їх прогнози, на відміну від горбанівських, збуваються. Прізвища наших інформаторів не друкуємо, оскільки ці люди не претендують на сумнівну славу народних синоптиків.
Отже, як уже повідомляла редакція «ЕХО», ґрунтуючись на прогнозах наших земляків, зима 2019–20 року мала стати аномально теплою (№ 2 «ЕХО» від 9 січня 2020 року «Зими не буде?»). Усе так і відбулося. Навіть якщо брати до уваги, що попереду ще цілий місяць календарної зими. Адже, за тими ж народними прогнозами, і в лютому поточного року не буде ні тріскучих морозів, ні великих снігопадів. Тобто, фактично протягом трьох зимових місяців метеорологічна зима, яку констатують за стійким, протягом кількох днів, середньодобовим зниженням температури до мінусових позначок, може так і не наступити.
Щодо весни, то її прогнозують «затяжною». Буде прохолодно і, на жаль, без великої кількості опадів. А це означає, що посіви озимих культур, як і сади та ягідники, перебувають під загрозою. І страждатимуть вони не від морозів, а віз засухи, тобто нестачі вологи в ґрунті.
Щодо літа, то тут серйозні синоптики не поспішають робити прогнози. Але сподіваються, що тепла пора року дещо компенсує недостачу вологи.
Окрім того, можна очікувати, що літо не стане рекордно теплим.
Додати коментар