Дерева пиляють, а гілки перебивають на щепу
У Царичанці повним ходом іде процес веснярного благоустрою. У тому числі і обпилювання аварійних дерев. Далеко не завжди ця, здавалось, рутинна і нічим не примітна робота обходиться без конфліктів.
Так, на популярному в Царичанському районі ресірсі Ц.О.С — Царичанська офіційна сторінка, з’явилося повідомлення про те, що в результаті діяльності комунальників десятки дерев можуть загинути. Друкуємо повідомлення в скороченому вигляді (орфографія збережена):
Інструкція: що робити при варварському обрізанні дерев
Прийшла весна, і комунальники ломанулися різати дерева. Останнім часом єдиний метод, який вони використовують — це ТОПІНГ (у нас це називають «омолоджуванням») — знищення всієї крони дерева. Насправді ця обрізка до «голого стовпа» є незаконною і відбувається виключно тому, що мешканцям або байдуже, або вони не знають, куди звертатися, щоб це зупинити. Отже — що робити і куди звертатися?
Така обрізка шкодить дереву. Після неї воно всихає одразу, або живе лише кілька років. Через втрату крони в рослини припиняється процес фотосинтезу, завдяки якому вона отримувала живлення. Без «їжі» дерево слабне, на нього нападають шкідники і патогенні гриби, по стовбуру поширюється гниль — уже через кілька років обрізане дерево стає аварійно небезпечним, хоча раніше таким не було.
Деякі породи дерев взагалі не переносять такої обрізки і гинуть першими: клен, біла тополя, береза, хвойні.
Автор повідомлення пише, що подібну діяльність комунальників можна вважати незаконною і рекомендує документувати подібні факти шляхом фото і відеозйомки та звертатися в поліцію, екологічну інспекцію та інспекцію із благоустрою.
Редакція заради об’єктивності звернулася за коментарем до Олександра Корсуна, який очолює селищне комунальне підприємство. Олександр Олександрович підтвердив, що під час обрізки дерев, яка нині триває, інколи виникають конфліктні ситуації.
Він розповів:
— У основному, процес іде нормально. Багато людей навіть дякують. Адже практично всі дерева в Царичанці, та й у навколишніх селах, є аварійними. Їм по 50–60 років і вони просто досягли своєї біологічної старості. А обновлення крони, наскільки мені відомо, не проводилося жодного разу за весь час існування дерев.
Олександр Корсун запевнив, що по кожному виду дерев і способах та методах його обрізки комунальники консультуються у фахівців. Щоправда, із ким, не назвав.
Але наголосив:
— Розпуститься листя, відростуть гілки і всі побачать, що ми все зробили правильно. Так, зараз це виглядає інколи навіть жахливо. Але такі емоції в людей виникають виключно через те, що вони ніколи не бачили подібної обрізки.
Щепу використають для опалення
У ці ж дні на вулицях Царичанки місцеві жителі помітили досить незвичний, як для селища, агрегат. До трактора комунального підприємства «Господарник» була причеплена спеціальна машина, яка перебиває зрізані гілки на щепу. Потім сировину складають у причеп і відвозять на територію комунгоспу.
Як розповів редакції все той же Олександр Корсун, агрегат для подрібнення гілок на щепу був закуплений за кошти селищної ради ще в 2019 році. Але використовувати його почали лише навесні 2020‑го.
Дебют нового механізму відбувся в лютому. Як стверджує директор комунального підприємства, у цілому роботою гілкоподрібнювача він задоволений.
Корсун розповідає:
— Заявленої продуктивності ми, звичайно, досягти не можемо. Так, я не сумніваюся в тому, що за день роботи можна виробити до 20 кубічних метрів щепи з гілок. Сама машина із таким завданням справиться. Але на практиці в кращому випадку вдається виробити до 15 кубів щепи. І це нормально. Судіть самі, нам же доводиться переїжджати від однієї купи гілок до іншої. А це — час на складання механізму і на сам переїзд. Але агрегат працює, не ламається, щепу ми складуємо, відходи не палимо і на звалище не відвозимо. Усе цивілізовано.
Отримана сировина буде використана як паливо. Розподіляти її буде селищна рада. Значну частину сировини безкоштовно передадуть пільговим категоріям населення.
Додати коментар