Пропускний режим у поліклініці збережеться
Головні лікарі Новосанжарської та Кобеляцької райлікарень розповіли про карантинні заходи в медустановах.
Відповідно до рішення уряду, із 22 травня до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, у регіонах можуть бути різні обмеження через коронавірусну хворобу COVID-19.
Що змінюється? Епідемічна ситуація в регіонах визначатиметься за допомогою показника частоти захворюваності. Інцидентність визначається в такий спосіб:
- середня кількість випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 7 днів має складати менше 12 осіб на 100 тисяч населення;
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, повинна становити менше 50 %;
- кількість тестування методом ПЛР та ІФА повинна складати більше 12‑ти на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
Послаблення протиепідемічних заходів на території регіону вводиться на підставі рішення регіональної комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вихід із карантину відбуватиметься в 5 етапів. Із 22 травня запроваджується другий етап. Кожен наступний — через 10 днів.
Орієнтовні дати: із 1 червня — третій, із 10 червня — четвертий. Але для них мають виконуватися критерії, що відповідають кожному етапу.
Головний лікар Новосанжарської ЦРЛ Ольга Гиря повідомила, що лікарня продовжує працювати в карантинному режимі, але з певним пом’якшенням. У медичному закладі зберігається масковий режим. У поліклінічному відділенні діє пропускна система. Для обстеження у вузького спеціаліста хворий повинен мати направлення від сімейного лікаря. На вході в медустанову в нього виміряють температуру. Пацієнтів із підвищеною температурою приймають із окремого входу.
— Цього тижня ми розпочинаємо планову госпіталізацію хворих, — говорить Ольга Гиря. — Перед тим, як направити на стаціонарне лікування, сімейний лікар робить пацієнту тест на полімеразну ланцюгову реакцію. Далі ПРЛ-тест на коронавірус відправляють у лабораторію. За кілька днів надходить результат. Такі заходи необхідні для того, аби запобігти поширенню COVID-19 і вберегти наших медиків від інфікування.
Також лікар додала, що станом на 26 травня в інфекційному відділенні немає жодного хворого із пневмонією чи підозрою на коронавірус.
Очільник Кобеляцької ЦРЛ Володимир Казирод розповів, що в поліклінічному відділенні діє температурний режим, у приміщення пропускають до 10 чоловік, хворих із температурою обстежують у окремо відведеному кабінеті медустанови. Госпіталізація у стаціонар наразі не відновлена. Такі заходи проводяться на розсуд адміністрації лікарні. У разі термінових випадків, хворих направляють у Полтаву.
Крім того, Володимир Казирод сказав, що в інфекційному відділенні лікарні перебувають двоє хворих на пневмонію.
Додати коментар