Авто зі США можуть опинитися «поза законом»

Авто зі США можуть опинитися «поза законом»

На сайті Міністерства внутрішніх справ опубліковано проект Постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

У цьому проекті постанови йдеться, що «документ, який посвідчує, що транспортний засіб підлягає утилізації, не є документом, який підтверджує реєстрацію транспортного засобу».

Наразі серед документів, які видаються для експорту зі США та реєстрації автомобілів в Україні, існує кілька видів сертифікатів, або «тайтлів». І сьогодні сертифікати Junk (сміття, утилізація), «Bill of sale» (чек про продаж) та «Parts Only» (лише на запчастини) не дають змоги зареєструвати рештки автомобіля в якості транспортного засобу. Натомість інші американські сертифікати (наприклад, «Salvage», «Theft») — це документи на право власності пошкодженим автомобілем, який можна відновити. Які саме з цих сертифікатів і «тайтлів» МВС збирається визнати «утилізаційним», невідомо. Адже за умови прийняття проекту постанови в подальшому МВС зможе зробити "поза законом" практично всі автомобілі, куплені на аукціонах США та ввезені в Україну.

Даний проект викладений «для обговорення», однак вже 3 місяці, як до нього неможливо подати пропозиції та зауваження.

29 червня, 15:19 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.